Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 310

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Value to customer
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Celem niniejszego artykułu jest podkreślenie rosnącego znaczenia relacji partnerskich między przedsiębiorstwami oraz przedstawienie zasad współdziałania, jakimi powinny kierować się przedsiębiorstwa w trakcie procesów budowania wartości dla klienta. (fragment tekstu)
2
Content available remote Service Value in Hospitality Industry
100%
Dostarczenie klientowi produktu o odpowiednim współczynniku "cena - jakość" jest kluczem do sukcesu w wielu sektorach gospodarki. Również menedżerowie przedsiębiorstw hotelarskich powinni w swoich działaniach uwzględniać elementy łańcucha wartości. W artykule przedstawiono przykłady polityki jakości w przedsiębiorstwach hotelarskich zrzeszonych w Łotewskim Związku Hotelarzy i Restauratorów. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego referatu jest próba weryfikacji hipotezy o istotnym wpływie postrzeganej wartości dla klienta na kształtowanie się zadowolenia z oferty edukacyjnej, lojalności względem uczelni oraz skłonności do rekomendowania uczelni w przyszłości. Teza o istotnej roli wartości dla klienta, wyraźnie artykułowana w literaturze marketingowej, zostanie poparta wynikami badania przeprowadzonego przez autorów. Część empiryczna pracy zostanie poprzedzona przeglądem literatury, która stanowi koncepcyjny i metodyczny fundament dla przeprowadzonego badania. (fragment tekstu)
Celem referatu jest przedstawienie metod badania satysfakcji klienta, jako efektywnych sposobów oddziaływania na klienta dla zapewnienia przedsiębiorstwu przewagi konkurencyjnej. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono koncepcję łączenia poprzez inkorporację jako instrument zarządzania wartością spółek grupy kapitałowej. Autorzy prezentują w szczególności realizację poszczególnych etapów procesu połączenia wynikających z przepisów kodeksu spółek handlowych oraz z wewnętrznych regulacji ZCh "Police" SA. Na przykładzie spółek Automatika i Centrum pokazano obszary potencjalnych korzyści możliwych do uzyskania w wyniku realizacji połączenia. (abstrakt oryginalny)
Aktualnie sektor e-usług jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów gospodarki. Fakt, że usługi tego rodzaju są dostarczane za pomocą Internetu lub innych sieci komputerowych w dużym stopniu determinuje specyfikę i zakres elementów strategii marketingowej wykorzystywanej przy budowaniu ich wartości dla klienta. W artykule autorzy omawiają zarówno pojęcie i specyfikę usług elektronicznych, jak również proponują pięć kluczowych elementów strategii marketingowej, które powinny być rozważane podczas tworzenia wartości dla klienta na tym specyficznym rynku. Elementami tymi są: architektura systemu e-usług, informacja, jakość e-usług, sieci społecznościowe oraz marka. Artykuł ma charakter koncepcyjny (eksploracyjny). Dla osiągnięcia założonych celów wykorzystano metodę krytycznej analizy literatury oraz główne metody rozumowania logicznego - indukcję, dedukcję i wnioskowanie przez analogię.(abstrakt autora)
Rosnąca popularność koncepcji kapitału intelektualnego oraz wartości dla klienta stały się inspiracją do podjęcia rozważań na temat roli zasobów intelektualnych w tworzeniu wartości dla usługobiorcy. Celem artykułu jest zaprezentowanie obu koncepcji oraz rozważenie zależności pomiędzy kapitałem intelektualnym a wartością dla usługobiorcy. Oprócz aspektów teoretycznych w artykule podjęto dywagacje na temat badania wpływu kapitału intelektualnego na wartości dla usługobiorcy w skali makroekonomicznej, ale także z perspektywy mikroekonomicznej. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest ocena procesu współkreowania wartości dla klienta ze względu na znaczenie wybranych grup interesariuszy. W pierwszej części scharakteryzowano proces współkreowania wartości dla klienta, w drugiej zaprezentowano wyniki badań empirycznych przeprowadzonych w polskich przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 49 osób w zakresie roli wybranych grup interesariuszy w procesie współkreowania wartości dla klienta. Prezentacja wyników obejmuje charakterystykę procesu współkreowania wartości dla klienta w obszarach: 1) znaczenia procesu współkreowania wartości dla klienta, 2) intensywności inter- akcji przedsiębiorstwa z klientami, 3) przydatności zasobów klienta, 4) potencjalnego ryzyka (zagrożeń lub szans), 5) przydatności kanałów komunikacji z klientami oraz 6) determinant oferty przedsiębiorstwa w świetle znaczenia wybranych grup interesariuszy. Do oceny znaczenia interesariuszy wykorzystano test t dla grup niezależnych. Wyniki wskazują na częstość i obszary występowania różnic w badanym procesie ze względu na rolę interesariuszy(abstrakt oryginalny)
Współcześnie, silniej niż kiedykolwiek, wszelkie działania marketingowe podejmowane przez podmioty medyczne związane są przede wszystkim z tworzeniem wartości dla pacjenta, którego pozycja w ostatnich latach również bardzo wzrosła. Obecnie pacjent coraz częściej i w coraz większym stopniu angażuje się we współtworzenie wartości nie tylko dla siebie, ale również dla innych pacjentów oraz dla przedsiębiorstwa (przychodni, szpitala, sanatorium). Celem opracowania było ukazanie tych użyteczności, które mają na to istotny wpływ. W artykule wskazano, iż producent usługi medycznej (podmiot medyczny) tworzy wartość, a konsument (pacjent) w procesie konsumpcji staje się współtwórcą tej wartości, gdyż wchodzi w interaktywny kontakt z podmiotem. Zwrócono także uwagę na kwestię budowania więzi pomiędzy nimi, które oparte są na określonych czynnikach, jak doświadczenie, wiedza czy wymiana informacji.(abstrakt oryginalny)
Usługi rekreacyjne, zarówno dla firm je świadczących, jak i dla klientów tych firm, czyli dla osób aktywnych rekreacyjnie, stanowią swoistą wartość, określaną jako wartość usługi. W publikacji teoretycznej, o charakterze koncepcyjno-pragmatycznym, wykorzystując wyniki badań własnych i innych autorów, przedstawione w pracach z zakresu teorii usług i teorii rekreacji, wykorzystując jednocześnie pragmatyczne przesłanki teorii aksjologicznych, dokonano interdyscyplinarnej refleksji nad treścią tych prac. Na ich podstawie przedstawiono spójną koncepcję, która pozwala na identyfikowanie i kreowanie usług rekreacyjnych jako hybryd wartości dla klienta i dla firmy świadczącej te usługi w ich miękkim wymiarze. Treści szczegółowe publikacji objęły więc analizę desygnatów teorii wartości, w aspekcie możliwości ich wykorzystania jako paradygmatu wartości usług, zdefiniowano wartości miękkie, wyznaczające usługi rekreacyjne, a następnie przedstawiono analizę procesu kreowania wartości usługi jako wypadkowej wymiany wartościowania miękkiego usług między klientem i firmą je świadczącą. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Analiza działań w łańcuchu dostaw z punktu widzenia tworzenia wartości
76%
Łańcuch dostaw, traktowany jako strumień wartości, obejmuje wszystkie działania, zarówno dostawców w procesie dostarczania towarów i usług, jak i klientów w procesie nabywania. W artykule podjęto próbę analizy działań występujących w łańcuchu dostaw z punktu widzenia tworzenia wartości dla klienta i firm uczestniczących w obsłudze klienta. Kompleksowa analiza pozwala na ustalenie kluczowych działań tworzących nową wartość dla klienta, działań tworzących wartość biznesową dla firmy oraz marnotrawstwa, tj. działań pochłaniających zasoby, a nietworzących nowej wartości ani dla klienta, ani dla firmy. Na podstawie wyników tych analiz widać, że możliwe jest w praktyce wzmacnianie działań tworzących nową wartość oraz eliminowanie różnych form marnotrawstwa, zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego (kierowniczego). Eliminowanie marnotrawstwa winno być poprzedzone klasyfikowaniem, ustalaniem wzajemnych zależności, a przede wszystkim identyfikowaniem ich źródłowych przyczyn.(abstrakt oryginalny)
Efekty sieciowe oznaczają sytuację, w której wartości dla klienta zmieniają się wraz z liczbą użytkowników danego produktu. Opracowanie przedstawia wyniki badań dotyczących wpływu różnych czynników z zakresu strategii produktowych na sukces w sektorze, w którym występują efekty sieciowe. Do czynników tych należą m.in. pierwszeństwo w zaoferowaniu produktu, jakość produktu, kompatybilność, przełomowość i intensywność technologiczna produktu. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Struktura i spójność modeli biznesu
76%
Celem niniejszej pracy było zajęcie stanowiska w sprawie podstaw teoretycznych spójności modeli biznesu. Dążąc do osiągnięcia tego celu, na podstawie analizy literatury, sformułowano definicję określającą, że model biznesu to względnie odosobniony, wieloskładnikowy obiekt konceptualny opisujący prowadzenie biznesu, poprzez artykułowanie logiki tworzenia wartości dla klienta i przechwytywania części tej wartości przez przedsiębiorstwo. Na tej podstawie określono strukturę modelu biznesu. Na tę strukturę składają się składniki modelu biznesu i relacje łączące je ze sobą i z otoczeniem biznesu. Zaproponowany model biznesu zbudowany został z sześciu składników: propozycji wartości dla klientów (ang. value - V), kompetencji (ang. competence - C), zasobów (ang. resource - R), organizacji (ang. organization - O), logistyki dostawy (ang. logistic - L), strategii konkurencji (ang. Competitive Strategy - S), tworzących łącznie strukturę o akronimie VCROLS. W zakresie połączeń wymienionych elementów na szczególną uwagę zasługują stosunki: zgodności ze względu na cel oraz ze względu na zgodność wzajemną. Sformułowanie podłoża teoretycznego opisującego model biznesu pozwoliło na wyłonienie zagadnienia jego spójności. Na bazie wnioskowania dedukcyjnego wyłoniono cztery fazy procesu spójności: bliskość, dopasowanie, harmonizacja, spójność. Fazy te w oparciu o literaturę zostały omówione. Sformułowano dwa wnioski. Po pierwsze w drodze definicji została wyeliminowana faza harmonizacji, bowiem opisuje ona dopasowanie na poziomie 'dobrym'. Po drugie spójność opisuje jakość relacji występujących między składnikami i relacjami modeli biznesu. Finalnie zajęto stanowisko, że spójność modelu biznesu to takie zestrojenie jego struktury, aby możliwe było generowanie wartości zadowalającej klientów oraz przechwytywanie część tej wartości przez przedsiębiorstwo. Spójność modeli biznesu ma dwie główne składowe: wewnętrzną i zewnętrzną. Sformułowane w niniejszej pracy stanowisko jest propozycją uzgodnienia naukowej struktury modelu biznesu. Zaproponowana struktura VCROLS wydaje się, że jest konieczna i wystarczająca do opisu każdego biznesu. Kluczowym punktem zainteresowania badawczego powinno być optimum spójności modeli biznesu. (abstrakt oryginalny)
The article clarifies the concept of value for customer, demonstrates challenges related to the concept itself and its measurement and sheds new light on the consequences of conceptual and metric choices. The analysis focuses on three points: first, it shows, how the definition and delineation of customer perceived value (CVP) implies the choice of certain measurement tools, but does not necessarily reveal the essence of the measured construct. Second, it provides a quantitative measure of CVP components showing the functional interconnections between them without presenting their causal relations. Third, it suggests the priority of a theoretical conceptualization over any technical craft considerations in CVP measurement. The article begins with mapping and deconstructing the value concept, which is followed by a critical discussion of its measurement challenges. Mixed methodology for empirical exploration of CVP construct is recommended here, being as the approach that blends quantitative methods with a deeper understanding of CVP provided by qualitative tools. (original abstract)
15
Content available remote Innowacje jako kluczowy element budowania wartości przedsiębiorstwa
76%
W artykule zaprezentowano problemy związane z zarządzaniem innowacyjnym w kontekście budowania wartości przedsiębiorstwa. Przedstawiono różne podejścia w interpretowaniu pojęcia innowacji, zaprezentowano wybrane strategie wprowadzania innowacji oraz pokazano ich wpływ na budowanie wartości przedsiębiorstwa. Pokazano zależności między umiejętnym zarządzaniem działalnością innowacyjną przedsiębiorstwa a budowaniem jego wartości oraz powiązanie innowacji z wartością dla klienta oraz wartością przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Instytucje finansowe działające na polskim rynku wykorzystują różne formy kontaktu usługowego, starając się tworzyć maksymalny - możliwy do osiągnięcia poziom użyteczności miejsca i czasu. Obok tradycyjnego kontaktu bezpośredniego wdrażane są formy nie wymagające osobistego kontaktu - szczególnie telemarketing i Internet. Tym samym tworzona jest wartość dla klienta poprzez dyferencjację dystrybucji usług. W artykule przedstawiono wyniki badań, których celem było ustalenie, czy najczęściej stosowane formy kontaktu usługowego stanowią dla klienta alternatywne lecz równoważne sposoby pozyskiwania informacji o produkcie finansowym; równocześnie, czy wartość generowana przez dostawcę usługi w ramach każdej z form kontaktu jest ekwiwalentna. W badaniach wykorzystano metodę badawczą "mystery shopping", która umożliwia poznanie rzeczywistych postaw i doświadczeń klienta. (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Pomiar efektywności w kontekście kreowania kapitału klienta - wybrane aspekty
76%
Współcześnie podstawowym wyzwaniem dla menedżerów stało się pozyskanie i utrzymanie klientów, przy zabezpieczeniu własnych interesów przedsiębiorstwa. Konsekwencją tego jest konieczność ukierunkowania działań na tworzenie wartości dla klienta oraz poprawa efektywności prowadzonej działalności. Kluczowym celem artykułu jest prezentacja podstawowych problemów związanych z pomiarem efektywności działań i procesów ukierunkowanych na kreowanie kapitału klienta.(abstrakt oryginalny)
Truizmem jest stwierdzenie, że jedną z najbardziej istotnych cech zarządzania w XXI wieku jest uznanie dominującej roli klienta. W warunkach pazernej i dynamicznie rozwijającej się konkurencji "klient jest królem". Wszystkie działania producenta czy sprzedawcy podporządkowane są nie tylko uzyskaniu satysfakcji klienta, ale uzyskaniu jego zachwytu, warunkującego pozyskanie jego lojalności. Tylko lojalni klienci mają dla dostawcy wartość. (fragment tekstu)
Większość osób o niskich dochodach nie zwraca uwagi na różnice w cenach i warunkach wielu usług oferowanych przez różne instytucje finansowe. A zatem nie potrafi tych usług docenić. Komu tak naprawdę powinno zależeć na właściwej edukacji ekonomicznej społeczeństwa? Lekarstwem na taką sytuację może być uwzględnienie tematyki finansowej w szkolnych obowiązkowych programach nauczania. Innym rozwiązaniem jest coraz częściej działalność edukacyjna prowadzona przez różne podmioty, zarówno sektora publicznego jak i prywatnego: instytucje infrastruktury rynku finansowego, instytucje rządowe, organizacje rządowe, organizacje środowiskowe i konsumenckie, banki i inne instytucje finansowe.
W rozdziale tym omówiono problematykę tworzenia wartości dla klienta przez przedsiębiorstwa międzynarodowe. Przedstawiono dylematy, przed którymi stoi podmiot działający na skalę międzynarodową, dążący do optymalizacji kosztów, próbujący stworzyć jednolity, zestandaryzowany program relacji i obsługi klienta w skali świata, oraz modyfikujących owe działania, chcąc uwzględnić odmienne uwarunkowania rynków goszczących, przejawiające się rozmaitymi formalnymi barierami standaryzacji oraz zróżnicowanym postrzeganiem wartości przez klientów. W końcowej części rozdziału przedstawiono wstępne wyniki badań nad postrzeganiem wartości przez polskich klientów oraz ich opinie na temat zakresu i charakteru współpracy z przedsiębiorstwami międzynarodowymi i polskimi w tworzeniu wartości i zaspokajaniu ich potrzeb.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.