Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 14

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Voice over Internet Protocol (VoIP) technology
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Atom SA i Internet Technologies już teraz działają razem. W artykule omówiono rynek usług internetowych w Polsce, także nowe wyzwania jakimi są np. tranasfer głosu i obrazu, aby przeprowadzić konferencje wirtualne.
Telefon jest jednym z tych wynalazków, bez których trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa czy gospodarstwa domowego. W Polsce brak wyraźnej konkurencji na rynku operatorów telekomunikacyjnych powoduje, że ceny połączeń w relacji z krajowymi zarobkami są bardzo wysokie. Sposobów obniżenia kosztów rozmów telefonicznych jest wiele, począwszy od specjalnych ofert operatorów w postaci planów taryfowych, a skończywszy na ograniczeniu liczby połączeń. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnej telefonii jest dostępna od kilku lat technologia Voice over Internet Protocol (VoIP). (fragment tekstu)
Telefonia internetowa uznawana jest za technologię, która może zrewolucjonizować zarówno tradycyjne, naziemne sieci telefoniczne, jak i sieci komórkowe. Coraz bardziej powszechne zastosowanie standardu Voice over Internet Protocol sprawia, że przyszłość telekomunikacji rysuje się w nowym wymiarze. Na rynku można zaobserwować zwiększającą się liczbę operatorów. Powiększa to konkurencję i wymusza obniżkę cen. Artykuł przedstawia historię telefonii internetowej, jej zalety i wady, rozwój, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w Polsce oraz zagrożenia wynikające z jej stosowania. (abstrakt oryginalny)
Wykorzystanie technologii Voice over IP bardzo szybko rośnie i w niedalekiej przyszłości może całkowicie zastąpić tradycyjne sieci typu PSTN. Głównymi argumentami przemawiającymi za wykorzystaniem tej technologii jest znaczne ograniczenie kosztów usługi, znaczny wzrost funkcjonalności względem sieci komutowanych. W przeszłości aplikacje dostarczające usług VoIP były dedykowane wyłącznie dla użytkowników klasycznych komputerów. Obecnie z telefonii IP można korzystać praktycznie wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do Internetu i sieci IP. Charakter wykorzystywanego medium jakim są sieci pakietowe ma ograniczenia, których eliminacją zainteresowani są operatorzy telekomunikacyjni, regulatorzy telekomunikacyjni oraz firmy, którym zależy na priorytetyzacji lub blokowaniu ruchu VoIP z różnych względów. Wykorzystuje się w tym celu 4 podstawowe metody detekcji: filtry oparte o porty, słowa kluczowe, wzorce ciągów znaków ASCII, analizę statystyczną pakietów.(abstrakt oryginalny)
Rozproszenie organizacji powoduje zwiększone zapotrzebowanie na technologie telekomunikacyjne. Dynamicznie rozwija się sektor komunikacji z wykorzystaniem protokołów IP i systemów call center. W artykule przedstawiono model integracji platform VoIP z platformą e-biznesu z wykorzystaniem aplikacji na licencji otwartej oraz założenia do budowy systemu call center dla modelowej firmy. (abstrakt oryginalny)
Artykuł przedstawia analizę wybranych światowych trendów na rynku telekomunikacyjnym i internetowym. Rozwój techniki zaciera granice pomiędzy usługami telekomunikacyjnymi i komputerowymi, a to wpływa m.in. na zacieranie się granic pomiędzy sektorem telekomunikacyjnym i mediowym, gdyż usługi telekomunikacyjne zaczynają pełnić role marketingową, informacyjną a nawet rozrywkową, a nie tylko rolę transferu informacji głosowych. Nowe medium Internetu, Web 2.0, zapewnia realizację potrzeb użytkowników poprzez np. możliwość współtworzenia serwisów internetowych, co nadaje im charakter społecznościowy. Synergia telekomunikacyjnych kompetencji technologicznych i internetowych usług marketingowych pozwoliła stworzyć usługę telefonii internetowej, czyli VolP, która zapewnia każdemu użytkownikowi duże oszczędności w porównaniu z telefonią tradycyjną. Cechą wspólną wszystkich nowych usług jest konwergencja, czyli wiele różnych procesów jest kojarzonych przez możliwości technologiczne działów telekomunikacji, informatyki i multimediów.(abstrakt oryginalny)
Artykuł na temat technologii przesyłania mowy przez sieci internetowe lub informatyczne. Zaprezentowano proces przeniesienia sposobu przesyłania głosu z tradycyjnej technologii analogowej na cyfrową. Omówiono zalety i wady telefonii VoIP.
Do niedawna rozmowy międzynarodowe wychodzące z Polski należały do najdroższych na świecie. Klienci za wszelką cenę szukali tańszych sposobów porozmawiania z zagranicą. Dla użytkowników biznesowych i indiwidualnych technologia VoIP(Voice over Internet Protocol) oznacza możliwość taniej komunikacji z użytkownikami przebywającymi z dowolnym miejscu na kuli ziemskiej. Od 20 do 40 procent rozmów telefonicznych z zagranicy do Polski odbywa się z wykorzystaniem technologii VoIP.
Duże zainteresowanie technologią VoIP wynikające z wysokiej jakości połączeń telefonicznych oraz niskich kosztów utrzymania nie przekłada się na poziom bezpieczeństwa prowadzonych w ten sposób rozmów telefonicznych. W artykule zwrócono uwagę na aspekty poufności przekazywanych informacji przy użyciu telefonii internetowej VoIP. Wskazano miejsca potencjalnych zagrożeń tego bezpieczeństwa oraz wskazano sposoby poprawy jego poziomu bezpieczeństwa. (abstrakt oryginalny)
Tradycyjna telefonia z roku na rok coraz bardziej traci na znaczeniu. Operatorzy zmianę tego stanu widzą w oferowaniu szerokopasmowego dostępu do internetu, dzięki któremu rozmowy telefoniczne będą się odbywały za pośrednictwem sieci internetowej (VoIP).
Firmy, które wdrożyły technologię VoIP (przesyłu głosu za pomocą sieci Internet), twierdzą, że się sprawdza i przynosi oszczędności. Ich zdaniem, rozmowy telefoniczne przez internet mają tę samą jakość co tradycyjne połączenia, a są przy tym dużo tańsze (szczególnie połączenia międzynarodowe).
Telefonia internetowa uznawana jest za technologię, która zrewolucjonizuje zarówno tradycyjne naziemne sieci telefoniczne, jak i komórkowe. W przeciwieństwie do tradycyjne telefonii, która opiera się na połączeniu dwóch rozmawiających ze sobą abonentów jednym fizycznym obwodem telefonicznym, IP pozwala na umieszczanie głosu rozmówców w pakietach danych, które następnie przesyłane są łączami internetowymi i u celu składane w całość.
W Europie ruszają kolejne sieci telefonii komórkowej trzeciej generacji (3G). Ta nowa generacja oferuje efektywną transmisję danych z szybkością łączy szerokopasmowych, tanie połączenia głosowe 3G, dostęp do Internetu, możliwość przesyłania zdjęć i inne.
Mowa to o formach kontaktów banków z klientami, które umożliwia Internet. Scharakteryzowano m.in.: WAP, chatroom (wydzielona część serwisu WWW, na której klient może porozumiewać się z rozmówcą), technologia voice-over-IP pozwala na porozumiewanie się za pomocą głosu. Dalej stadardy płatności internetowej, takie jak, zaawansowana już: SET (Secure Electronic Transaction), e-cash (pieniądz elektroniczny).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.