Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 24

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Wartość życiowa klienta
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wzrost popularności koncepcji marketingowych stawiających klienta w centrum zainteresowania przedsiębiorstwa, jak również łatwy dostęp do danych związanych z zachowaniami konsumentów, przyczynił się do wzrostu znaczenia takich koncepcji jak zyskowność czy wartość klienta. Ale pojęcie wartości klienta nie jest jednoznacznym pojęciem. Może być mierzony przy wykorzystaniu różnorakich instrumentów w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa, charakteru branży czy horyzontu czasowego. Metody: Następujące, najczęściej stosowane metody pomiaru wartości klienta zostały wybrane, opisane oraz ocenione z punktu widzeniu ich przydatności: różnego rodzaju analizy portfelowe (dwustopniowa, trzystopniowa, macierz 9-polowa, itd.), wielowymiarowa analiza klientów, analiza rentowności klientów, model PCV, metoda ABC, metoda RFM oraz CLV. Wyniki: Zalety i wady każdej z analizowanych metod zostały zaprezentowane i poddane ocenie. Dyskusji poddano przydatność każdej z nich. W sektorze przedsiębiorstw logistycznych pomiar wartości klienta może okazać się skutecznym narzędziem w zarządzaniu relacjami z klientem i skutecznie zwiększyć ich zyskowności. Ponieważ nie istnieje jeden uniwersalny sposób pomiaru wartości klienta, odpowiedni dla wybranej branży, o wyborze konkretnej metody decyduje wiele czynników, takich jak profil działalności, czy liczba klientów obsługiwanych przez przedsiębiorstwo. Wnioski: Celem identyfikacji kluczowych klientów jest ułatwienie procesu optymalnej alokacji zasobów przedsiębiorstwa. Nie wszyscy klienci są tak samo istotni dla przedsiębiorstwa i przedsiębiorstwo nie powinno próbować zaspokoić potrzeb każdego z klientów. Należy pamiętać, że ocenę wartości klienta nie należy dokonywać w oparciu o tylko jedną z omawianych metod. Przedstawiona analiza wskazuje, że ocena otrzymanych wyników powinna być dokonana przez zastosowanie równolegle kilku metod, a nie tylko jednej z nich. Firmy logistyczne mogą z powodzeniem stosować metody portfelowe w połączeniu z takimi wskaźnikami jak CLV, PCV czy RFM. Wielowymiarowa analiza wspomaga proces zarządzania klientami oraz przyczynia się do wzrostu wartości całego przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono pojęcie zyskowności klienta banku oraz przedstawiono metody pomiaru zyskowności klienta banku komercyjnego. Na koniec zaprezentowano obliczanie tzw. życiowej wartości klienta (Life Time Value – LTV).
Głównym celem pracy jest przedstawienie możliwości wykorzystania programów mentoringowych, prowadzonych przez starszych pracowników organizacji w celu zwiększenia CLV, jako jednego z możliwych mierników konkurencyjności przedsiębiorstwa. Autorzy niniejszą pracą pragną rozpocząć proces badawczy, który wykazał by słuszność hipotezy: pozyskiwanie klientów dzięki programom mentoringowym jest bardziej rentowne od prowadzenia sprzedaży (także dokładnie zdefiniowane w części teoretycznej artykułu). (fragment tekstu)
Zaprezentowano wartość życiową klienta (customer lifetine value), która jest podstawowym czynnikiem kształtującym wartość przedsiębiorstwa. Jest ona szczególnie przydatna jako miernik skuteczności i efektywności prowadzonych działań marketingowych. W artykule wskazano na konieczność uwzględnienia w wycenie wartości klienta jej niematerialnych składników. Należą do nich wartość rekomendacji i wartość informacji. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono koncepcję marketingu wartości, w tym rozważano zmieniającą się rolę marketingu oraz marketingowe nośniki rynkowej wartości firmy. Zaprezentowano metody oceny wartości klientów, a w szczególności metodę CLV (Customer Lifetime Value) czyli życiowej wartości klienta.
6
100%
The paper outlines the outcomes of an empirical investigation of the links between involvement of insurance firms in customer analysis and their financial performance. The data were collected through a CAWI survey of independent insurance agents in Poland (n=590). Statistical methods included exploratory factor analysis and structural equation modeling. In keeping with the customer lifetime value model and loyalty management theory the concept of customer analysis was operationalized as a second-order reflective construct, expressed through five first order subconstructs. Financial performance was measured with an index of five self-reported metrics. The findings lend support to the hypothesis of a positive association between engaging in customer analysis and financial performance. (original abstract)
Omówiono pojęcia dotyczące wartości klienta, funkcjonujące w literaturze marketingowej i praktyce. Przedstawiono ewolucję systemów informatycznych MIS (Management Information System). Zaprezentowano moduły systemów informatycznych klasy CRM kreujące wartość klienta.
Wyrażenia "wartość czasu życia" (Lifetime Value) używają specjaliści od marketingu w celu podkreślenia korzyści wynikających ze zmiany z ukierunkowania na produkt na nastawienie na klienta. W pierwszej części pracy omówiono problem zarządzania relacjami z klientem - podejście Customer Relationship Management (CRM). W drugiej przedstawiono wartość życia klienta jako wartość długotrwałych relacji komercyjnych z konsumentami.
Celem artykułu jest wykazanie, że właściwe zarządzanie miejscem docelowym podróży wymaga podzielenia odwiedzających je gości na grupy w zależności od reprezentowanej przez nich wartości. Rozważono poszczególne aspekty wartości turysty jako klienta w danym obszarze recepcji oraz zaprezentowano metody jej pomiaru. Wskazano ponadto możliwości wykorzystania wyników analizy. (fragment tekstu)
W opracowaniu przedstawiono modele wyceny klienta w kontekście ich przydatności w procesie wyceny przedsiębiorstwa. Dokonano analizy ich zgodności z poszczególnymi podejściami do wyceny przedsiębiorstwa i wskazano na te, które są przydatne z punktu widzenia teorii i praktyki. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Ocena relacji przedsiębiorstwa z klientami na podstawie wskaźnika LTV
84%
Ocena stanu relacji przedsiębiorstwa z klientami jest zadaniem złożonym, które wymaga zastosowania kompleksowych badań marketingowych. Niezbędne są badania zarówno ilościowe, jak i jakościowe, które dotyczą oceny satysfakcji i wizerunku przedsiębiorstwa Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie istoty i sposobów wykorzystania wskaźnika LTV, który w przystępny sposób pozwala na kompleksową ocenę wielu czynników wpływających na stan relacji przedsiębiorstwa z klientami. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Pomiar wartości klienta w koncepcji zarządzania przez wartość
84%
Współczesna koncepcja zarządzania przez wartość zawiera zasady, propozycje oraz rozwiązania w zakresie podejmowania strategicznych i operacyjnych decyzji, których celem jest maksymalizacja wartości przedsiębiorstwa dla właścicieli oraz innych interesariuszy. Wśród tych ostatnich coraz częściej zwraca się uwagę na rolę klientów we współtworzeniu wartości firmy. Zasadniczym więc zagadnieniem jest właściwe podejście do pomiaru wartości klienta. (fragment tekstu)
Wartość życiowa klienta (LTV) jest jednym z marketingowych narzędzi pomiarowych wykorzystywanych do szacowania opłacalności programów marketingowych ukierunkowanych na klienta. LTV pozwala na prognozę zaktualizowanego (zdyskontowanego) zysku, jaki przedsiębiorstwa mogą zrealizować w wyniku transakcji z klientami w okresie dokonywania przez nich zakupów w danej firmie. W przeciwieństwie do często stosowanego wskaźnika zwrotu z inwestycji (ROI), LTV umożliwia analizę wielu czynników generujących zyski na przestrzeni lat, a nie tylko pomiar oczekiwanego zwrotu z pojedynczych działań marketingowych. Dlatego też LTV jest doskonałym miernikiem stosowanym przy wszelkiego rodzaju porównaniach efektywności alternatywnych strategii marketingowych. (fragment tekstu)
W opracowaniu zaprezentowano metody oceny opłacalności klientów przez przedsiębiorstwa, tj. ROI, zyskowność, RFM i LTV oraz pokajano różnice, a także wzajemne relacje zachodzące między nimi. Ponadto zaznaczono istotę kreowania i utrzymywania długookresowych relacji i klientami opłacalnymi (rentownymi) dla firmy. (abstrakt oryginalny)
Wiarygodność informacji ekonomicznej przekazywanej przez banki jest jednym z kluczowych elementów budowy zaufania między tymi instytucjami a otoczeniem gospodarczym. Działalność krajowego sektora bankowego, z racji szczególnej odpowiedzialności za powierzone depozyty, podlega restrykcyjnym unormowaniom prawnym i jest kontrolowana przez nadzór bankowy. Obowiązującym banki aktem prawnym regulującym między innymi zasady pomiaru ryzyka kredytowego pochodzącego od ekspozycji kredytowych zabezpieczonych hipotecznie jest Rekomendacja S, która została wydana przez Komisję Nadzoru Finansowego. W publikacji omówiono niedoskonałości tej regulacji nadzorczej w zakresie definiowanych pojęć oraz zalecanych metod pomiaru wartości ekspozycji kredytowej, interpretacji i sposobu ustalania wartości zabezpieczenia hipotecznego oraz wskaźnika LtV, będącego podstawowym miernikiem pomiaru ryzyka kredytowego ekspozycji zabezpieczonych hipotecznie.(abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy problematyki zmonetaryzowanej wartości zdrowia i życia człowieka w zastosowaniu do budowania strategii rozwoju społeczno-gospodarczego. Skoncentrowano się na wymienieniu i dokonaniu oceny metodologii służących wycenie życia i zdrowia oraz wskazaniu obszarów możliwych zastosowań. Jednocześnie podjęto próbę wyjaśnienia przyczyn, dla których metody te spotykają się z umiarkowanym zainteresowaniem podmiotów publicznych. W podsumowaniu wymieniono obszary, w których stosowanie wskaźników wyceny życia i zdrowia może przyczynić się do podniesienia jakości procesów diagnozy społecznej i zwiększenia efektywności budowanych planów strategicznych. (abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł jest próbą wskazania, jak cenna dla asekurantów działu II jest grupa lojalnych klientów. Prezentowane w opracowaniu wyniki są owocem badań przeprowadzonych w województwie podkarpackim w okresie maj-czerwiec 2003 r. na losowo wybranych 782 gospodarstwach domowych oraz 745 przedsiębiorstwach. (fragment tekstu)
Jednym z kluczowych elementów związanych z wyliczaniem wartości klienta w czasie (Customer Life Time Value) jest oszacowanie długości trwania relacji klienta z bankiem w przyszłości. Można ją oszacować z wykorzystaniem metod analizy przeżycia. Celem artykułu jest sprawdzenie, który ze znanych rozkładów wykorzystywanych w analizie przeżycia (Weibulla, wykładniczy, gamma, logarytmicznie normalny) najlepiej opisuje zjawisko odejść klientów z banku. Jeśli celem jest oszacowanie rozkładu, według którego "przeżywają" określone jednostki (klienci banku), a czynniki, które to powodują, nie są aż tak istotne, to modele parametryczne mogą być wykorzystane. Oszacowanie parametrów funkcji przeżycia jest szybsze niż oszacowanie pełnego modelu Coxa z odpowiednio dobranym zestawem zmiennych objaśniających. Do badania wykorzystano dane cenzurowane banku detalicznego. W artykule zwrócono uwagę na najczęstsze problemy związane z przygotowaniem danych do analizy przeżycia. (abstrakt oryginalny)
Do najistotniejszych punktów ciężkości, związanych z działalnością marketingową przedsiębiorstwa, należą jego klienci. Punkt ten powinien być jak najbardziej przez przedsiębiorstwo monitorowany, kontrolowany oraz motywowany. Do tych działań nieodzowny jest controlling, zwłaszcza jeśli chodzi o klientów kluczowych, w stosunku do których powinno się zastosować zarządzanie relacjami z klientem (CRM - customer relationship management), a więc nakierowane na efekty i działanie długofalowe, wskazane jest zastosowanie controllingu strategicznego. Do najczęściej stosowanych narzędzi controllingu należy budżetowanie. W controllingu dotyczącym relacji z klientem, które mają charakter strategiczny, wskazane jest zastosowanie budżetowania kapitałowego.
W artykule podjęto próbę obliczenia wskaźnika wartości klienta. W pierwszej części omówiono miary wartości oparte na kodach RFM (Recency-Frequency-Monetary Value). Następnie przykładowo obliczono wartość życiową klienta za pomocą (LTV- Lifteime Value). W dalszej części pracy pomierzono wskaźnik wartości klienta CVI (Customer Value Index).
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.