Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Wieloetatowość
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem artykułu jest przedstawienie koncepcji pracownika portfolio w relacji do różnych form organizacji czasu pracy i form zatrudnienia. Zdaniem Ch. Handy'ego [16]praca portfolio stanowi "przyszłość" rynku pracy, a z pewnością nieuniknioną konsekwencję zmian, jakie w organizacji zachodzą. Jego optymizm studzi R. Sennett [40], uważając, że rozwój wieloetatowości wynika z blokowania na rynku pracy innych modeli kariery oraz z promowania samozatrudnienia. Bez względu na przyczyny Polska zajmuje trzecie miejsce w Europie pod względem liczby pracowników wieloetatowych. To tłumaczy, dlaczego warto przyjrzeć się temu zjawisku i badać je pod różnym kątem. (abstrakt oryginalny)
Kapitał intelektualny pracowników oraz ich motywacja do wykorzystywania posiadanej wiedzy, predyspozycji i umiejętności są powszechnie uznawane za ważne czynniki, determinujące przewagę konkurencyjną współczesnych organizacji. Powszechną akceptację zyskuje pogląd, że sukces organizacji jest w dużej mierze zależny m.in. od postaw, zachowań i predyspozycji pracowników - zdolności do szybkiego uczenia się, umiejętności adaptowania się do zmieniających się warunków otoczenia, zaangażowania w pracę, umiejętności współpracy w zespole, chęci dzielenia się wiedzą z innymi czy identyfikowania się z celami organizacji. Bez wątpienia są one funkcją i pochodną takich uwarunkowań, jak: poziom otrzymywanego wynagrodzenia, stabilność zatrudnienia, możliwość rozwoju zawodowego, prestiż i satysfakcja z wykonywanej pracy, kultura organizacyjna, oraz szeregu innych istotnych aspektów związanych z funkcjonującym modelem zarządzania kapitałem ludzkim danej organizacji(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Spatial Shift-Share Analysis as a Health Policy Tool
67%
Zagadnienia związane z funkcjonowaniem sektora opieki zdrowotnej budzi zawsze burzliwe i niekończące się dyskusje. Najczęściej głosy te dotyczą ograniczania kosztów, wydatków ponoszonych na rzecz opieki zdrowotnej, strajków, wieloetatowości białego personelu, działalności, zadłużenia zakładów opieki zdrowotnej. Kryterium ekonomicznej analizy sektora służby zdrowia nakłada obowiązek spojrzenia na działalność jednostek medycznych, zarówno z perspektywy samego społeczeństwa i powiązanych z nim cech je determinujących, jak i uwzględniając efekty związane z geograficzną dywersyfikacją zarządzania, finansowania i organizacji systemu opieki zdrowotnej. Celem niniejszego referatu jest zastosowanie metod strukturalno-geograficznych (przesunięć udziałów SSA) do badania zarówno zmian strukturalnych zjawisk zachodzących w przestrzeni geograficznej, w określonym przedziale czasu, jak i do analizy efektów przyjętej polityki zdrowotnej. Analiza ma na celu identyfikacje obszarów i determinant stanu zdrowia Polaków oraz chorób, które mogą pełnić kluczowe role w specjalizacji podejmowanych programów zdrowotnych, jak i polepszania sytuacji w poszczególnych regionach. (abstrakt oryginalny)
Opracowanie poświęcone jest analizie wieloetatowości w latach 1997—2006 w Polsce i w 15 państwach Unii Europejskiej przed jej rozszerzeniem w 2004 r. Wieloetatowość jest zjawiskiem występującym na rynkach pracy krajów europejskich z różnym natężeniem. Poziom wieloetatowości określono w artykule jako udział liczby osób mających drugą pracę w liczbie osób pracujących w danym kraju. Wielkość tę rozpatrywano dla ogółu pracujących oraz ze względu na płeć. Kraje porównano pod względem wieloetatowości. Następnie poddano analizie związki wieloetatowości ze wskaźnikiem zatrudnienia i z konsumpcją gospodarstw domowych w poszczególnych krajach w badanym okresie. Analizy dokonano m.in. za pomocą funkcji regresji, której parametry oszacowano metodą najgłębszej regresji (the deepest regression method) ze względu na występowanie w zbiorach danych obserwacji nietypowych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.