Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 18

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Wireless Application Protocol (WAP)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule dokonano klasyfikacji i uporządkowania wybranych mierników syntetycznych, uwzględniając nowy miernik określony jako syntetyczny miernik permutacyjny - SMP. W badaniach wykorzystano odpowiednio zaprojektowane modelowanie symulacyjne, a zdefiniowany miernik "jakości" pozwolił na - dość zaskakujące - liniowe uporządkowanie tych miar. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Strategie efektywnego rozmieszczania nadajników w sieciach bezprzewodowych
100%
W artykule przedstawiono doświadczenia związane z modelowaniem we współczesnej informatyce na przykładzie problemu pokrycia terenu ze szczególnym uwzględnieniem rozmieszczania nadajników w sieciach bezprzewodowych. Opisano dostępne algorytmy i heurystyki mające zastosowanie, z opisem ich wad i zalet. Przedstawiono aktualne problemy związane z uzyskiwaniem wyników wysokiej jakości. Wskazano sposoby redukcji obliczeń wpływające na zmniejszenie stopnia skomplikowania obliczeniowego problemów. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Ocena przydatności wybranych metod WAP w analizie samodzielności finansowej gmin
100%
W badaniu zastosowania metod wielowymiarowej analizy porównawczej w ocenie samodzielności gmin miejsko-wiejskich w Polsce wschodniej dokonano oceny dwóch wybranych metod, tj. metody miary rozwoju Helwiga i bezwzorcowej metody agregacji zmiennych. Dobór metod wynika z założenia, że dają one możliwość wyrażenia licznego zbioru wskaźników charakteryzujących poziom samodzielności finansowej za pomocą jednej zmiennej zagregowanej, co umożliwia uporządkowanie analizowanych obiektów. W opracowaniu pojęto próbę ustalenia, czy stosowane metody badania samodzielności finansowej różnicują wartości uzyskanych wyników oraz, czy istnieje uzasadnienie dla wyboru jednej z nich, jako zabezpieczającej wysoką jakość rozważań o badanym zjawisku. (abstrakt oryginalny)
W artykule dokonano przeglądu podstawowych zagadnień związanych z dostępem do Internetu przez telefon komórkowy. W szczególności przedstawiono opis technologii WAP, która jest obecnie na etapie wdrażania na rynku polskim.
Celem artykułu jest analiza wykorzystania telefonii mobilnej z protokołem WAP w dystrybucji usług bankowych. Celowi temu podporządkowane zostały cele szczegółowe, takie jak: prezentacja istoty i funkcjonowania WAP, potencjalnych funkcji, jego zalet i wad, praktycznych zastosowań przez banki w Polsce oraz szans i zagrożeń rozwoju tej usługi. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono podstawowe definicje dotyczące m-commerce (usługa ta oznacza elektroniczne wspomaganie handlu i biznesu, prowadzone online za pośrednictwem mobilnych terminali telefonii komórkowej). Omówiono technologię WAP, wykorzystywaną w tym systemie oraz bariery ograniczające rozwój tej technologii.
7
Content available remote Hand gestures provided by leap motion for user interface of interactive gallery
84%
In the digital age, more and more artists are starting to present their works in an interactive way. Due to the rapid progression of the virtual environment and its attractiveness, it appears that new explorations of intuitive and user-friendly galleries are required. We created a draft of a computer application interface and then prepared a special gallery driven by different hand motions performed in mid-air. We conducted research of our proposed solution to compare these gestures and to find out how it is being perceived by people from outside the IT industry.(original abstract)
Omówiono istotę i sposoby wykorzystania technologii WAP.
Artykuł wprowadza w tematyką mobilnego Internetu opartego na technologii 11AP (Wireless Application Protocol). Dzięki standardowi WAP, każdy posiadacz telefonu komórkowego lub cyfrowego terminala będzie mógł skorzystać z usług oferowanych przez Internet. Z szacunków wynika, że do końca roku 2000 ma być w użyciu ponad 80 min telefonów komórkowych i 12 min komputerów naręcznych z obsługą WAP. Rosnąca popularność standardu sprawia, że najprawdopodobniej zdominuje on inne rozwiązania za pomocą których realizowany jest dostęp do usług internetowych. (fragment tekstu)
Mowa tu o projekcie EMPS (Electronic Mobile Payment Services). Polega ona na prowadzeniu handlu elektronicznego z wykorzystaniem telefonu komórkowego. Klient, po znalezieniu odpowiedniego artykułu, zamawia go podając swój numer telefonu, po otrzymaniu wiadomości o transakcji musi podać następnie swój PIN celem dokonania zapłaty. Jest to bardzo uproszczona procedura stosowana w świecie.
Omówiono rozwój tzw. Mobilnego Internetu dzięki zastosowaniu protokołu WAP. Umożliwia on użytkownikom urządzeń bezprzewodowych stały dostęp do Internetu. Protokół ten został stworzony przez tzw. WAP Forum (adres internetowy: www.wapforum.org). Główną część artykułu poświęcono wykorzystaniu protokołu WAP w bankowości.
Autorka przedstawiła istotę protokołu WAP (wireless application protocol), który jest sposobem porozumiewania się ze sobą dwóch węzłów (komputera, telefonu komórkowego) znajdujących się w sieci, dla której opracowano dany protokół. Opisała także jego zastosowanie w bankowości jako nowego kanału dystrybucji usług.
Artykuł zawiera teoretyczne rozważania na temat bezpieczeństwa w rozwiązaniach bankowości internetowej, przy założeniu zdalnego dostępu za pomocą urządzeń przenośnych. Biorąc pod uwagę kryterium zasięgu sieci bezprzewodowe podzielono na: WPAN (Wireless Personal Area Network), WLAN ( Wireless Local Area Network) i WWAN (Wireless Wide Area Network). Szczególną uwagę poświęcono możliwościom jakie daje wykorzystanie protokołu WAP w telefonii komórkowej.
W rozwoju elektronicznych rynków, problemem okazuje się w Polsce brak szybkich połączeń teletransmisyjnych, brak centrum autoryzacji oraz tanich stacji dostępowych do Internetu. Podano wyniki rankingu krajów, pod względem przygotowania do wprowadzania elektronicznego handlu.
Coraz więcej uwagi poświęca się technologiom umożliwiającym współpracę różnorodnych modułów i generowanie informacji, z których uprawnione osoby mogłyby korzystać w dogodnym miejscu i czasie. Jedną z takich technologii jest WAP (Wireless Aplication Protocol). Powszechnie WAP można stosować np. do odczytywania danych w Internecie za pomocą przeglądarek zainstalowanych w telefonach komórkowych, bądź też w biznesie.
Aplikacje mobilne stały się tak popularne, iż coraz częściej dochodzi do ich nadużywania. Niektóre firmy tworzą je na siłę dla sztucznego podniesienia prestiżu swojej marki. Tymczasem raport Pinch Media, badający żywotność aplikacji pobranych z App Store, nie pozostawia złudzeń. Jedynie 5% użytkowników korzysta z apki po upływie 20 dni od jej pobrania. Co ciekawe, płatne aplikacje są używane dłużej aniżeli darmowe. Tym niemniej aplikacje mobilne pozwalają na szybkie zakupy, sprawdzanie rozkładów jazdy, poszukiwanie kulinarnych przepisów i wszelkich informacji. (abstrakt autora)
18
Content available remote Systemy wizyjne w nawigacji robotów mobilnych
51%
W pracy zaprezentowano projekt i realizację zdalnego systemu sterowania robotem mobilnym, wykorzystując komputerowe systemy wizyjne z bezpośrednim wsparciem dla silnych klasyfikatorów Haaro - podobnych. Tak zaimplementowany program będzie zawierał wirtualny interfejs pozwalający na podstawowe sterowanie robotem typu Lego NXT 2.0. Aplikacja pobiera obraz z kamery wideo w czasie rzeczywistym, na bazie którego odbywa się proces wyszukiwania określonych obiektów przy wykorzystaniu algorytmu klasyfikacji Ada-Boost. Wskazany w ten sposób obiekt ma dokonać interakcji z wirtualnym interfejsem. Docelowo graficzny interfejs użytkownika powinien stosunkowo responsywnie współpracować z ruchami osoby wykorzystującej program. Samo przesyłanie informacji między interfejsem, a robotem odbywać się będzie przy wykorzystaniu komunikacji bezprzewodowej Bluethooth i sterowania bezpośredniego Direct Com-mands, które jest dostępne w Lego OS. Rozwiązanie to pozwoli na sterowanie robotem bez wgrywania dodatkowej aplikacji do systemu mikroprocesorowego jednostki. Przygotowanie platformy konstrukcyjnej Lego NXT 2.0 jest indywidualnym rozwiązaniem, którego głównym zadaniem jest poruszanie się po wskazanym obszarze. Dodatkową cechą jest możliwość dokonywania pomiarów odległości przy wykorzystaniu dalmierza ultradźwiękowego.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.