Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Workplace transport system
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W pracy przedstawiono wybrane zagadnienia zmian organizacyjnych w przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją opakowań z tektury. Zwrócono uwagę na możliwości zastosowania różnych rozwiązań organizacyjnych procesu produkcyjnego, które mogą przyczynić się do zwiększenia wydajności produkcji, skrócenia cyklu produkcyjnego, zmniejszenia kosztów produkcji oraz wzrost konkurencyjności na rynku. W tym celu zaproponowano zmiany organizacyjne zarówno w ustawieniu maszyn i urządzeń, jak i w przepływie (transporcie) materiału pomiędzy stanowiskami technologicznymi. Zauważono, że zmiany w procesach przebiegu materiału i przejazdu środka transportu wewnątrzzakładowego są czynnikiem, który w decydującym stopniu wpływa na rytmiczną pracę przedsiębiorstwa oraz jego poszczególnych komórek organizacyjnych. Takie działanie prowadzi do skrócenia czasu procesu produkcji, a tym korzystnie wpływa na wzrost wydajności i produktywności.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono procesy przemieszczania zasobów materialnych w procesie wytwarzania stali. Opisano procesy transportowe w przedsiębiorstwie hutniczym. Uwzględniono ich wpływ na łańcuch dostaw. Wzięto pod uwagę przebieg procesu transportu wewnątrzzakładowego. Opracowano uogólniony model oceny organizacji i kosztów transportu wewnątrzzakładowego na przykładzie Huty Małapanew Sp. z o.o. w Ozimku, w celu wskazania możliwości usprawnienia procesu transportu wewnątrzzakładowego pod względem organizacyjnym oraz obniżenia całkowitych kosztów transportu. (abstrakt oryginalny)
In the article we assessed the in-plant transport on the soldering line. The assessment was based on three-month process observation, registration of non-conformities and a modified PFMEA analysis form. Among the 9 non-compliance groups, the so-called critical inconsistencies for which the reasons for their generation have been determined. Actions have been developed to eliminate the causes of non-compliance, aimed at improving the process and devices of in-house transport. The proposed solutions are implemented in the analyzed organization.(original abstract)
Ciągły rozwój gospodarki magazynowej zmusza przedsiębiorców do tego, by nieprzerwanie modernizowali swój park maszynowy. Jednak taka modernizacja nie zawsze musi wiązać się z zakupem nowego sprzętu. Celem artykułu jest pokazanie potencjalnym nabywcom różnic pomiędzy pierwotnym i wtórnym rynkiem środków transportu wewnętrznego. Nakreślono w nim na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie takich urządzeń transportowych. W szczególności zwrócono uwagę na rynek używanych wózków widłowych. Na przykładzie firmy Jungheinrich opisano oraz zobrazowano, jak przywracana jest sprawność tych urządzeń, począwszy od rozbiórki na części pierwsze, a skończywszy na gotowym produkcie trafiającym bezpośrednio do klienta. W schemacie decyzyjnym zgromadzono najważniejsze kryteria, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze wózka widłowego i jego późniejszym zakupie. Schemat ten zakresem swoim obejmuje obszar od złożenia zamówienia przez klienta do dostawy zakupionego urządzenia potencjalnemu użytkownikowi. Jego wykorzystanie, zwiększy świadomość nabywcy używanego sprzętu oraz pozwoli mu ograniczyć ryzyko związane z takim zakupem do minimum. (abstrakt oryginalny)
Artykuł opisuje możliwości zastosowania przenośników taśmowych w transporcie przemysłowym.
W referacie przedstawiono zagadnienie własne w dynamice hali stalowej z transportem wewnętrznym. Celem prowadzonych obliczeń było ustalenie częstości drgań własnych i wektorów własnych dla konstrukcji hali dostosowanej do pracy suwnicy. Analizę wykonano za pomocą MES w oprogramowaniu Robot. Spośród kilkunastu obliczonych postaci drgań, wyodrębniono te najbardziej reprezentatywne dla układu poprzecznego hali oraz jej dachu. (abstrakt oryginalny)
7
84%
W artykule przedstawiono główne kierunki innowacji technologicznych w obszarze środków transportu wewnętrznego w magazynach. Zaprezentowano charakterystykę i zastosowanie wybranych, nowoczesnych wózków widłowych. Zidentyfikowano zastosowane w nich innowacje technologiczne oraz ich przewagi nad innymi konkurencyjnymi rozwiązaniami. Producenci wózków widłowych stosują różnorodne, innowacyjne technologie w taki sposób aby wytwarzać szeroką gamę produktów dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb na rynku. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono analizę przyczyn i skutków powstawania potencjalnych wad/błędów w transporcie wewnętrznym oraz kontroli jakości komponentu wyrobu motoryzacyjnego. Celem badań była identyfikacja wad/błędów oraz miejsc i przyczyn ich powstawania w trakcie realizowanych procesów. Na podstawie przeprowadzonej analizy FMEA z wykorzystaniem narzędzi zarządzania jakością t.j. analizy Pareto-Lorenza i diagramu Ishikawy zostały wyznaczone i zaproponowane rozwiązania w formie możliwych działań naprawczych i zapobiegawczych w celu zapewnienia najwyższej jakości wyrobu. (abstrakt oryginalny)
W artykule skupiono się na analizie stopnia zaspokojenia potrzeb transportowych pracowników dużych przedsiębiorstw zlokalizowanych w wiejskich obszarach peryferyjnych. Badania terenowe przeprowadzone na pięciu wybranych obszarach. Analizy rozkładów jazdy przewoźników obsługujących te tereny wskazują na niedostosowanie transportu publicznego do rzeczywistych potrzeb ludności. Brak połączeń komunikacyjnych pomiędzy zakładem pracy a miejscem zamieszkania znacznej grupy pracowników, brak lub niewystarczająca liczba połączeń w godzinach porannego i popołudniowego szczytu sprawiają, że podstawową rolę transportową spełniają tu środki komunikacji indywidualnej. Sytuacja ta wydaje się nieracjonalna ekonomicznie, zarówno z punktu widzenia samych mieszkańców, jak i firm transportowych, które nie dostrzegają wielu możliwości wkroczenia na rynki lokalne. (abstrakt oryginalny)
Do końca lat 80-tych w całym RWPG pozycję niemal monopolistyczną w produkcji wózków widłowych miało bułgarskie przedsiębiorstwo Balkancar. Obecnie w polskim taborze wózków widłowych nie brakuje również urządzeń polskiej produkcji. Niestety po roku 1994 nastąpiło załamanie koniunktury w tej branży, chociaż wzrósł udział wózków o napędzie elektrycznym.
W pracy przedstawiono problemy dotyczące sposobu modelowania tras przejazdowych w zakładach produkcyjnych. Podkreślono istotę właściwego doboru modelu w kontekście zmniejszenia kosztów logistycznych ponoszonych w zakładach. W artykule zawarty jest również przegląd i krótka charakterystyka po- szczególnych już istniejących modeli.(abstrakt oryginalny)
Polski rynek wózków widłowych w ostatnich latach kształtowały dwie przeciwstawne siły. Z jednej strony nabywcy ograniczali zakupy z uwagi na ochłodzenie gospodarki, z drugiej-rozwijały się centra magazynowe, co wiązało się ze wzrostem zapotrzebowania na takie środki transportowe. Zjawisko to objęło zresztą nie tylko wózki widłowe, ale też inne, podobne niewielkie urządzenia transportowe przemysłowe i magazynowe.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.