Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Workspace
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Open space to obecnie popularny sposobów aranżacji biur. Ma potęgować kreatywność, dawać wrażenie równości wszystkich członków zespołu i poprawiać komunikację między nimi, bywa on jednak przyczyną konfliktów i stresu. O czym warto pamiętać, działając w otwartej przestrzeni, aby nie utrudniać pracy innym? (fragment tekstu)
Przeprowadzka do nowego biura to ważny moment dla organizacji. Możemy zadbać o to, czego brakowało nam do tej pory i zapewnić to, co będzie potrzebne w najbliższej przyszłości. Nowe biuro daje nowe możliwości. Ale przeprowadzka do niego budzi wśród pracowników mnóstwo emocji, także tych negatywnych. Jak im zapobiegać? (fragment tekstu)
Na przełomie ostatnich kilku lat można coraz wyraźniej zaobserwować nowe trendy w strategiach rozwoju firm. Zarówno na rynku rodzimym, jak i za granicą. Obrany przez firmy kierunek, znacznie częściej koncentruje się na dwóch aspektach - pozyskiwaniu, a następnie utrzymaniu utalentowanego i doświadczonego pracownika, a także na odpowiednim wykorzystaniu potencjału przestrzeni biurowej. Ta staje się narzędziem w realizacji celów organizacji. Oba elementy są jednymi z kluczowych czynników wpływających na sukces w biznesie. Dlaczego? (fragment tekstu)
A novel application of the generalized traveling salesman is proposed. The practical problem considered is optimization of different optimization criteria in various models of a mixed assembly workstation. Several models that give rise to interesting optimization problems are discussed. (original abstract)
Musculoskeletal disorders are the most common work-related health problem in Europe. They affect the health of individual employees and increase the financial and social spending of European companies and countries. From a biomechanical point of view, the spine is the most stressed part of the human body. Back pain is one of the most common diseases of civilization. Excessive loading of this part of the body in the work process can lead to the emergence of serious diseases. The article provides an overview of the course of diseases of the musculoskeletal system in Slovakia. It also describes the available methods for assessing the load on the spine, as the most stressed part of the body, of employees in industrial enterprises. (original abstract)
6
Content available remote Organization of Educational Space
61%
Badania potwierdziły związek pomiędzy lokalizacją uczniów w klasie a ich działalnością. W praktyce i teorii nie widać jednego optymalnego sposobu aranżacji przestrzeni klasowej. Zależy to od liczby osób w grupie, rodzaju zajęć, podejścia ucznia i nauczyciela, nastroju, a nawet pory dnia. Niniejszy artykuł przedstawia zalety i wady wybranych ustawień oraz zaleca ich stosowanie.(abstrakt oryginalny)
Na rynku pracownika stworzenie funkcjonalnego, atrakcyjnego miejsca pracy, które będzie pełne energii i z którego jego użytkownicy będą dumni, staje się elementem przyciągania i zatrzymania utalentowanych pracowników w firmie. Jak dziś wyglądają nowoczesne miejsca pracy, a jak zmienią się w przyszłości? (fragment tekstu)
Organizacje różnią się ze względu na kształtowane przez nie audiosfery. Audiosfera miejsca pracy, czyli otoczenie dźwiękowe pracownika, to nie tylko element kultury organizacyjnej, ale przede wszystkim niewystarczająco rozpoznane przez badaczy organizacji i zarządzania narzędzie stymulowania bądź hamowania aktywności zatrudnionych. W świetle tak nakreślonej problematyki artykuł dotyczy charakterystyki audiosfery w przestrzeni biura na planie otwartym (open space), które jest specyficzne ze względu na potencjalną liczbę różnorodnych źródeł dźwięków rozprzestrzeniających się w środowisku pracy bez wyraźnych barier akustycznych. Celem artykułu jest omówienie przykładów funkcjonowania pracowników w określonym środowisku dźwiękowym oraz wskazanie proponowanych kierunków badań nad audiosferą miejsca pracy w biurze na planie otwartym. Artykuł ma charakter teoretyczno-empiryczny. Zwiad badawczy obejmował analizę literatury poświęconej audiosferze różnych przestrzeni pracy, analizę treści pozyskanych z wypowiedzi pracowników w mediach społecznościowych o dźwiękach, które towarzyszą ich pracy oraz analizę wywiadów przeprowadzonych z pracownikami działu obsługi nieruchomości jednej z polskich korporacji o audiosferze przestrzeni biurowej, którą zarządzają. Z przeprowadzonego zwiadu wynika, że audiosfera miejsca pracy nie jest wyłącznie kwestią poczucia estetyki pracowników. Badanie dźwięków pracy może być zarówno impulsem do pogłębionych badań klimatu organizacyjnego, jak i punktem wyjścia do tworzenia programów zarządzania przestrzenią pracy(abstrakt oryginalny)
Praca ta pokazuje, jak aranżacja przestrzeni biurowej wpływa na rożne aspekty pracy, które wiążą się z satysfakcją i komfortem pracowników. Głównym jej wątkiem jest podział na biura o planie tradycyjnym – zamkniętym i biura o planie otwartym. Spróbuję pokazać, że nie istnieje taka forma organizacji przestrzeni, która przynosi same korzyści wszystkim zainteresowanym stronom. Wykazuję też jednak, że bardzo popularne ostatnio, biura o planie otwartym nie wpływają znacząco na wzrost satysfakcji pracowników, ale wręcz przeciwnie, często go obniżają. (abstrakt oryginalny)
W artykule poruszono problematykę dotyczącą lokalizacji koncentracji budynków biurowych w europejskich miastach. Poszukiwano czynników, które mogą mieć wpływ na wybór lokalizacji tak charakterystycznych struktur przestrzennych, jakimi są skupiska budynków biurowych. Jako metodę badawczą wykorzystano paradygmat decyzji przestrzennych. Zbadano jeden z jego najważniejszych czynników - predyspozycje. Wykonując szereg prób, sprawdzono, jakie cechy terenu oraz grupy cech mają największy wpływ na atrakcyjność terenów inwestycyjnych dla lokalizacji zabudowy biurowej. Obszar badań obejmował wybrane koncentracje budynków biurowych w europejskich miastach. Wykonano analizy porównawcze dla dwóch charakterystycznych lokalizacji - centrum A i centrum B w każdym mieście. Jednym z kluczowych wniosków jest mniejsza wrażliwość na zmiany wag dla centrów B w porównaniu do centrum A. Ponadto atutem terenów w centrach B są cechy z grup 3 i 4, czyli powodujące trudności wdrożenia kierunku lub przedsięwzięcia niedające się bezpośrednio wyrazić w formie kosztów finansowych oraz dodatkowe koszty finansowe wdrożenia kierunku lub przedsięwzięcia(abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie przywództwa jako kluczowego czynnika wsparcia dla wirtualnej organizacji przestrzeni pracy. Syntetycznie scharakteryzowano pojęcie wirtualnej organizacji przestrzeni pracy. Wskazano na istotne cechy przywódcy z podkreśleniem tych, które mają szczególne znaczenie dla WOPP. Zaprezentowano wyniki badań związanych z określeniem determinantów rozwoju i funkcjonowania WOPP, do których zaliczono działania przywódcze. (abstrakt oryginalny)
In the digital economy, knowledge is produced within spontaneously emerging communities of peers around a shared domain of interest according to a commons-based mode of intellectual production. This significantly differentiates itself from the dominant mode, based on capital and commodity markets. The community constitutes a self-organized and informal social structure that supports sustainable knowledge production, distribution and consumption, and where knowledge becomes a subject of commonification. This article presents a case study of how knowledge commons are managed by coworking communities.(original abstract)
13
Content available remote Znaczenie koncepcji ekonomii zrównoważonego rozwoju
51%
W pracy przedstawiono ekonomię zrównoważonego rozwoju jako podstawę teoretyczną do utworzenia zielonej gospodarki, która zakłada sposób gospodarowania ukierunkowany na redukcję zużycia zasobów naturalnych, wytwarzanie mniejszej ilości odpadów, spadek emisji gazów cieplarnianych oraz niwelowanie nierówności społecznych. Przejście do zielonej ekonomii odbywa się etapami, stopniowo od ekologizacji do zazieleniania dotychczasowej brązowej gospodarki. Aktualnie o żadnym kraju nie można powiedzieć, że jego gospodarka jest zielona, nie istnieje również jeden spójny system zarządzania zmianami w tym kierunku. Można jednak wyróżnić pewne symptomy transformacji w stronę zielonego rozwoju, ekonomii zrównoważonego rozwoju oraz zielonej gospodarki.(abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Zrównoważony rozwój przestrzenny gmin województwa podlaskiego
51%
Celem artykułu jest ocena zaawansowania prac planistycznych na obszarze poszczególnych gmin województwa podlaskiego. W związku z tym ustalono formy użytkowania oraz określono stopień pokrycia gmin województwa podlaskiego miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego na koniec 2008 roku. Oceny dokonano na podstawie obowiązujących i projektowanych planów. Przy ocenie bazowano na jednym istotnym mierniku wymaganego pokrycia z punktu widzenia intensywności użytkowania i liczby istniejących funkcji.(fragment tekstu)
Mimo że - jak autorka pisze we wstępie do swojej książki - "czas i przestrzeń to dwie najważniejsze kategorie ludzkiego istnienia", drugiej z nich do niedawna poświęcano w rozważaniach dotyczących pracy ludzkiej relatywnie mało uwagi. Konceptualizacja i organizacja przestrzeni pracy była bowiem analizowana głównie pod kątem spełnienia wymogów ergonomicznych i funkcjonalności. Najwięcej emocji budziły natomiast raczej niszowe dyskusje nad zaletami i wadami open space czy uciążliwościami komunikacyjnymi związanymi z koncentracją biurowców w pewnych obszarach miast.(fragment tekstu)
W opracowaniu przedstawione zostały wyniki badań, których celem było ustalenie czy i w jakim stopniu zobiektywizowane i subiektywne elementy oceny własnego miejsca pracy i związanej z nim przestrzeni personalnej i interpersonalnej współprzyczyniają się do poczucia zadowolenia z własnego miejsca pracy.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.