Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 92

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Wystawy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Artykuł dotyczy wystawy poświęconej osobie Karola Adamieckiego, która została zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach w związku z uroczystymi obchodami 150 rocznicy urodzin słynnego ekonomisty.
Jest to kalendarz imprez targowych i wystaw na terenie Niemiec Wschodnich do czerwca 1996 r.
Jest to praktyczna informacja w jaki sposób można uczestniczyć w targach i wystawach organizowanych na terenie Niemiec. Podano kryteria wyboru imprez targowo-wystawienniczych, informację o organizacji stoiska handlowego i jego obsłudze oraz podano adresy niemieckich organizacji targowo-wystawienniczych.
Artykuł omawia w jaki sposób i dlaczego Polska będzie uczestnikiem światowej wystawy w Hanowerze - Expo 2000. Wystawa będzie trwać od 1 czerwca do 31 października 2000 r.
Targi stały się miejscem, gdzie wystawcy prowadzą coraz ostrzejszą walkę o pozyskanie klienta. Artykuł analizuje problem targów, ich renomy, terminów i kosztów udziału przedsiębiorstw.
W artykule przedstawiono podstawy organizacyjne i ramy finansowe utworzenia i funkcjonowania Centrum Targowo-Wystawowego w Starachowicach. Autor uważa, że doświadczenia tego miasta w tworzeniu centrum wystawowego mogą być interesujące ze względów zarówno poznawczych, jak i utylitarnych.
W wystawach światowych, określanych jako Expo i organizowanych co pięć lat, uczestniczy z reguły ok. 150 państw, które starają się w atrakcyjny sposób zaprezentować swoje wyróżniki i osiągnięcia - w tym przede wszystkim w wymiarze walorów przyrodniczych, kultury i nauki. Jednak poza unikalnymi cechami wystawców, ekspozycje powinny również być podporządkowanie głównemu tematowi Expo. W związku z tym celem artykułu jest - w oparciu o obserwację przeprowadzoną podczas wystawy zorganizowanej w Mediolanie - ocena wystąpień narodowych w kontekście odwoływania się do przewodniego motto wydarzenia. W 2015 roku było nim hasło "Feeding the Planet, Energy for Life", bezpośrednio odwołujące się do idei zrównoważonego rozwoju. Jako efekt obserwacji wyodrębniono cztery grupy prezentacji narodowych. Dla każdej z tych grup przypisano pawilony wybranych krajów, a w przypadku ekspozycji silne odwołujących się do głównego tematu Expo, przy jednoczesnym silnym podkreślaniu wyróżników kraju, szczegółowo opisano pawilony. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono udział Polski w niemieckich targach i wystawach w 1995 r. oraz informacje praktyczne na temat targów i wystaw w RFN X-XII 1996 r.
Opisano targi w Hannover Messe' 96, Saabrucken oraz w Lipsku. Podano kalendarium międzynarodowych imprez targowych od stycznia do czerwca 1997 r.
Omówiono imprezy targowe na terenie Niemiec, m.in Międzynarodowe Targi Budowlane w Lipsku, Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie/M i inne. Określono udział polskich firm w tych przedsięwzięciach.
Podano kalendarium targów i wystaw organizowanych w Europie Zachodniej w Chorwacji i Turcji.
W niniejszym artykule omówiono zasady refundacji kosztów uczestnictwa firm polskich w imprezach targowo-wystawienniczych w krajach Ameryki Północnej i Południowej w latach 2000-2002.
Omówiono imprezy targowe, które odbyły się na terenie Niemiec pod koniec 1999 roku. Na szczególną uwagę zasługują targi skupiające wystawców wyrobów rzemieślniczych i wyposażenia mieszkań w Monachium oraz targi turystyczne w Lipsku.
Podano kalendarium targów i wystaw organizowanych w Europie Zachodniej w tym we Francji, Grecji, Hiszpanii w roku 2000.
Podano kalendarium targów i wystaw organizowanych w Europie Zachodniej dofinansowanych w tych krajach.
Omówiono imprezy targowe, które odbyły się na terenie Niemiec w pierwszym kwartale 2000 roku. Na szczególną uwagę zasługują targi gastronomiczne INERNORGA 2000, Międzynarodowe Targi Technik Informatycznych i Telekomunikacyjnych CEBIT 2000 w Hanowerze oraz Międzynarodowe Targi Turystyczne REISEN 2000 w Hamburgu.
Podano kalendarium targów i wystaw organizowanych w Australii, Holandii, Bośni Hercegowinie w 2000 roku.
Omówiono imprezy targowe, które odbyły się w pierwszym kwartale 2000 roku. W tym między innymi Targi przemysłowe Hannover 2000, Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie, Miedzynarodowe Targi Rzemieślnicze w w Monachium.
Targi stają sie jednym z najskuteczniejszych kanałów sprzedaży i komunikacji gospodarczej opartej na bezpośrednim kontakcie. Omówiono istotę targów, przejawy nieuczciwej konkurencji na rynku targowym oraz Kodeks Etyczny Polskiej Korporacji Targowej. Opisano również cztery zasady przemysłu targowego: integracji interesów, synergii funkcji targów, uczciwej konkurencji i społecznej odpowiedzialności.
20
Content available remote Projektowanie generatywne w architekturze pawilonów wystawowych
61%
W XXI wieku interesujący kierunek rozwoju w architekturze to projektowanie generatywne i parametryczne. Dzięki możliwościom, jakie daje komputerowe wspomaganie projektowania, architekci coraz częściej sięgają po zaskakujące w swojej prostocie, lecz dotąd trudne pod względem obliczeniowym algorytmy matematyczne. Celem artykułu jest przedstawienie najnowszych trendów w poszukiwaniach inspiracji architektów w projektowaniu obiektów tymczasowych. Nierzadko tematyką przewodnią tych poszukiwań jest poszukiwanie inspiracji w przyrodzie. Analizując przykłady można dostrzec, że istotnym elementem w pracy architektów są niewielkie obiekty pawilonowe, które dają możliwość skupienia uwagi na konkretnych problemach oraz wprowadzaniu pewnych idei projektowych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.