Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Year 2000 computer problem
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Największy producent energii - Elektrownia Bełchatów ocenia swoje przygotowanie do roku 2000 na 25 procent a przedstawiciele Elektrowni Turów pewni są sprawności jedynie pięciu z ośmiu działających turbin.
W Polsce na nadejście krytycznej daty - roku 2000 najlepiej przygotowana jest branża finansowa (banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, giełda). W gospodarce istnieje jednak przewaga małych i średnich firm. Dla nich właśnie jest przeznaczony pakiet Biznes 2000 - produkt oferowany przez firmy: Great Plains Software Polska, Microsoft oraz Compaq.
Według ekspertów komputerowy problem roku 2000 dotknie ponad 80 procent będących w użyciu komputerów i oprogramowania. Choć rozwiązanie tego problemu z technicznego punktu widzenia teoretycznie jest proste, pociągnie jednak za sobą spore koszty.
W ograniczonych ramach niniejszego opracowania przedstawiono wybrane aspekty testowania systemów informatycznych w związku z ich adaptacją do wymogów wynikających z problemu roku 2000. Szczególne warunki wykonywania tych testów oraz stawiane przed nimi wymogi powodują, że testowanie to obejmuje nie spotykany .wcześniej zakres. Od jakości i głębi tych prac zależy, czy dany system, a z nim stosująca go organizacja, będzie działać poprawnie i bez zakłóceń w warunkach roku 2000 i lat następnych. (fragment tekstu)
Negatywne skutki problemu komputerowego roku 2000 w transporcie wydają się mało prawdopodobne, mogą być jednak dotkliwe dla małych i średnich podmiotów. Najbardziej należy obawiać się skutków wynikających z efektu domina oraz zjawisk o charakterze społecznym (panika). Sytuacja w polskim sektorze transportu musi być rozpatrywana kompleksowo, w kontekście międzynarodowym.
W noc z 31 grudnia 1999 r. na 1 stycznia 2000 r. świat stanie przed największym wyzwaniem XX wieku. Mowa tu o problemie roku 2000. Przyczyną nadchodzących problemów jest błąd w zapisie daty w systemach informatycznych. Skutki w postaci ogólnej awarii mogą dotknąć każdej gałęzi gospodarki. Na szczególne ryzyko narażony jest sektor bankowy. Banki, poza koniecznością przystosowania własnych systemów do pracy w roku 2000, ponoszą dodatkowe ryzyko związane z problemami u klientów. Bank stanie się jednym z ostatnich ogniw efektu przenoszenia strat z tytułu problemów roku 2000 z jednego podmiotu na inny. Mając na uwadze powyższe, departamenty kredytowe banków powinny opracować metody oceny klientów pod kątem przygotowań do wydarzeń po 1 stycznia 2000. Celem artykułu jest zaproponowanie metody szacującej stopień ryzyka kredytowego roku 2000. Przed przystąpieniem do analizy klientów należy dogłębnie zaznajomić się ze specyfiką problemu. Istotne jest, by móc określić, jaki jest wpływ funkcjonowania systemów informatycznych na działalność firmy. Do zebrania takich informacji można wykorzystać specjalnie przygotowane ankiety bądź osobiście kontaktować się z przedstawicielami firm. Na podstawie otrzymanych wyników należy ustalić stopień ryzyka kredytowego roku 2000. Ostateczny rezultat może wynikać z części składowych analizy, takich jak: techniczna podatność na ryzyko roku 2000, finansowe i zarządcze źródła ryzyka, ocena planu działania. Ryzyko kredytowe roku 2000 powinno być ujęte w całościowej analizie ryzyka kredytowego. Może się bowiem okazać, że pomimo bardzo dobrych wyników finansowych firma - kredytobiorca będzie narażona na nieprzewidziane problemy, co może mieć odzwierciedlenie np. w spłacie kredytu. W takiej sytuacji bank musi podjąć wszelkie starania, aby zapobiec pogorszeniu się jakości portfela kredytowego. Artykuł prezentuje również regulacje ostrożnościowe w zakresie ryzyka kredytowego w roku 2000 w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest poznanie źródeł problemu roku 2000, dziedzin i obszarów działalności instytucji, w których on występuje oraz poznanie sposobów zmniejszania istniejącego ryzyka.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.