Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 111

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Zachowania komunikacyjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
1
100%
Kształtowanie zachowań komunikacyjnych mieszkańców miast nie jest zadaniem łatwym. Wymaga przeprowadzenia wielu rozbudowanych i długotrwałych kampanii, najpierw edukacyjnych, a następnie informacyjno-reklamowych, które muszą trafić do jak najszerszego grona użytkowników miejskich systemów transportowych. Jest jednak narzędziem skutecznym i efektywnym, bo niewymagającym dużych nakładów finansowych (w odniesieniu chociażby do kosztów wdrożenia ITS lub inwestycji w infrastrukturę transportu), co jest szczególnie ważne w obecnych realiach gospodarczych wielu miast, w tym również polskich. Aby jednak trwale ograniczać poziom kongestii transportowej i kosztów powstających w wyniku jej występowania, konieczne jest wsparcie powyższych narzędzi poprzez implementację narzędzi z pozostałych grup. Należy przede wszystkim sukcesywne zwiększać nakłady na rozwój transportu zbiorowego,rowerowego i pieszego oraz implementować narzędzia z zakresu ITS-u, należy również zadbać o realizację kompleksowej polityki parkingowej, a dopiero w dalszej kolejności i jedynie w przypadku, kiedy będzie to niezbędne, stosować pozostałe narzędzia. Rezygnacja z samochodu ma jeszcze ten walor, że pozwala nie tylko ograniczać negatywny wpływ człowieka na środowisko, ale również czysto merkantylny - poruszanie się alternatywnymi środkami transportu jest po prostu dużo tańsze.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono ideę wspólnego biletu kolejowego w odniesieniu do wyników badań zachowań komunikacyjnych na rynku usług kolejowych, z których wynika, że pasażerowie oczekują wygodnych i funkcjonalnych pociągów, odpowiedniej infrastruktury punktowej (dworce, stacje, przystanki), jej gęstości, właściwego poziomu obsługi, rozkładu jazdy dostosowanego do ich potrzeb, a przede wszystkim minimalizacji wysiłku związanego z organizacją przewozu, którą zapewnić może wspólny bilet kolejowy.(abstrakt autora)
W gęstych sieciach miejskich charakteryzujących się wysokim stopniem obciążenia ruchem zmiany w strukturze sieci mogą w pewnych warunkach powodować wzrost czasu podróży użytkowników, co w konsekwencji prowadzi do spadku jakości funkcjonowania całego systemu. W artykule przedstawiono model zachowania podróżnych w sytuacji zamknięcia ulicy w przypadku możliwości przeniesienia ruchu na drogi alternatywne. W modelu uwzględniono oszacowanie poziomu wiedzy użytkowników o aktualnych zakłóceniach występujących w sieci miejskiej.(abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Modern Trends in Consumer Behaviour in Era of E-communication
100%
The occurrence and spread of new technologies and Internet have played crucial role in the development of international marketing communication with consumers. It can be observed that e-communication with consumers is gaining on popularity and becoming one of the most important tools in the integrated marketing communication of companies and enterprises nowadays. Moreover, e-communication has significant influence on the creation of new trends in consumer behaviour. Rising amount of e-business and new technologies, social media popularity and internet availability led to the creation of e-consumer term. Consumers are aware of almost unlimited possibilities offered by the Internet as a result became more demanding. Companies also became more aware of new technologies and its marketing potential. Engagement of e-media by companies in communication with consumers can be observed with higher and higher frequency. These phenomenon have prompted the change of consumers behaviour patterns on global scale and yet, appearance of new trends. The aim of this paper is to identify and characterize modern trends in consumer behaviour in era of e-communication. The first part of paper investigate the concept of e-communication. Then, modern trends in consumer behaviour will be discussed in response to Internet technology usage in international marketing communication. (original abstract)
Znajomość i stosowanie niuansów etykiety (zbiór zasad podpowiadających, jak zachować się w określonej sytuacji) jest oznaką klasy biznesmena i w dużej mierze wpływa na jego sukces zawodowy. Przedstawiono savoir-vivre efektywnych kontaktów biznesowych.
6
Content available remote Erving Goffman i Michel Foucault - analiza dyskursów
75%
Funkcjonowanie człowieka w skrajnych warunkach stwarzanych przez niektóre instytucje społeczne było do tej pory tematem wielu opracowań naukowych. Szczególne miejsce wśród nich zajmują niektóre prace E. Goffmana i M. Foucaulta. Każde studium władzy winno być więc badaniem totalnej struktury działań wpływającej na działania/ interakcje/ innych w szczególnych przypadkach oraz oporów i uników z którymi te działania się wiążą. Zastosowanie do takiego studium kategorii analitycznych neosymbolicznego interakcjonizmu E. Goffmana/ w aspekcie mikrosocjologicznym/ oraz pochodzących z analizy dyskursu M. Foucaulta/w aspekcie makrosocjologicznym/ może stanowić novum zwłaszcza w badaniach kojarzonych z władzą państwową instytucji totalnych. (abstrakt oryginalny)
Wielowymiarowość problematyki mobilności pozwoliła na zdefiniowanie systemu mobilności na obszarach miejskich. Zdefiniowano podsystem aktywności użytkowników obszarów miejskich, w którym jako podstawowe elementy wyróżniono potrzeby transportowe na obszarach miejskich oraz zachowania komunikacyjne użytkowników obszarów miejskich. Sformalizowano pojęcie podróży jako odzwierciedlenie realizacji potrzeb transportowych użytkowników obszarów miejskich. Zdefiniowano podsystem popytu i podaży transportu na obszarach miejskich, w którym jako istotne elementy wyróżniono: popyt na podróże oraz podaż transportu. Wskazano także na motywacje podróży w codziennym cyklu życia. W artykule sformalizowano strukturę systemu mobilności na obszarach miejskich z wykorzystaniem różnych podsystemów transportowych funkcjonujących w mieście.(abstrakt oryginalny)
Opracowanie poświęcono zagadnieniu relacji między kulturami Zachodu a kulturą muzułmańską. Autor artykułu pragnie zwrócić uwagę na fakt, iż Islam jest często niewłaściwie postrzegany jako religia nawołująca do terroryzmu i walk w imię wiary. Z tego powodu zachód niejako zamyka się na dialog z przedstawicielami świata Islamu, który jest niezbędną potrzebą dzisiejszego świata.
Znakiem rozpoznawczym naszej epoki stało się zwiększenie intensywności komunikacji społecznej. Media często występują w roli organizatora naszego życia publicznego i prywatnego. Cyfrowa rewolucja doprowadziła do niespotykanej skali, zakresu i prędkości osobistych lub instytucjonalnych interakcji, w ich obrębie - i różnic międzykulturowych. Dostęp do wszelakich informacji zdaje się być coraz mniej ograniczony a świat stopniowo kurczy się do rozmiarów "globalnej wioski". W takich okolicznościach łatwiej dostrzegalne i niekiedy nawet problematyczne mogą stawać się różnice między kulturami.
Celem artykułu jest sprawdzenie, czy produkty żywnościowe są kategorią angażującą konsumentów i czy wraz ze wzrostem zaangażowania w zakup rośnie skłonność do generowania przekazów w komunikacji nieformalnej. Badania zrealizowano w sierpniu 2015 roku na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków w wieku 15-50 lat, metodą CAWI. Wyniki badań wskazują, że choć produkty żywnościowe nie są kategorią wysoko angażującą konsumentów, to jednak wraz z zaangażowaniem w zakup rośnie skłonność do generowania zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii, przy czym konsumenci zdecydowanie chętniej polecają produkty żywnościowe, aniżeli zniechęcają do ich zakupu. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule zawarto wskazówki jak przygotować dobre wystąpienie. Większość ludzi, o których uważa się, że są obdarzeni darem przemawiania, jest przede wszystkim bardzo dobrze przygotowana i świadoma, jak zachować się przed publicznością. W artykule pokazano jak oni to robią.
Proces suburbanizacji aktywuje podróże łączone w szczególności te, które funkcjonują w oparciu o kolej. Nie oznacza to, że system podróży bezpośrednich zarówno o charakterze zbiorowym jak i indywidualnym zostaje przez nie całkowicie wyparty. W referacie przedstawiono 6 przypadków podróży łączonych w motywacji dom-praca, zapisanych z wykorzystaniem rejestratora położenia GPS, odbywanych różnymi podsystemami transportowymi. Pozwoliło to na szczegółową ich charakterystykę w podziale na wykorzystywane środki transportu, w ramach jednego łańcucha podróży. Przeprowadzona analiza umożliwiła określenie podstawowych parametrów analizowanych łańcuchów podróży takich jak dystans, czas, koszty podróży oraz średnie prędkości (również w podziale na środki transportu). Pozwoliło to na sformułowanie wniosków dotyczących efektywności analizowanych łańcuchów podróży na podstawie wybranych zmiennych oraz wskazanie kierunków rozwoju i zagrożeń jakie niesie za sobą rozwój wybranych łańcuchów podróży.(abstrakt oryginalny)
Opracowanie traktuje o Programowaniu Neurolingwistycznym (NLP) -jednym z nowszych kierunków psychologii. Programowanie to roboczo określono organizowaniem umysłu (stąd termin programowanie) za pomocą dwóch założeń - że wszystkie nasze zachowania wynikają z neurologicznych procesów widzenia, słyszenia, węchu, smaku oraz dotyku i uczuć oraz że do porządkowania myśli i komunikowania z innymi ludźmi używamy języka. Programowanie to jest wykorzystywane głównie w terapii przy leczeniu m.in. fobii, może być stosowane w szeroko pojętej dydaktyce jako metoda prowadzenia zajęć dydaktycznych - zarówno uczenia dzieci w szkole, jak i szkolenia dorosłych, a także w biznesie. O NLP w biznesie napisano już wiele i choć poruszano niejednokrotnie problemy bliskie PR, takie jak komunikacja werbalna, perswazja, to jednak wydaje się, że brak publikacji omawiających całościowo przydatność technik NLP w działalności PR. (fragment tekstu)
14
Content available remote Homo Communicans - Personalistic Determinants of Communication in Context of Media
75%
Człowiek jest źródłem komunikacji, to znaczy, że w samą naturę komunikacji wpisana jest ludzka racjonalność. Konieczna obecność człowieka w przestrzeni komunikacji sprawia, iż podstawowym wymiarem wszystkich procesów w niej zachodzących powinien być wymiar ludzki, wymiar człowieczeństwa. Obecność człowieka w przestrzeni komunikacji z jednej strony implikuje potrzebę etyki, a drugiej strony wskazuje na samego człowieka, na jego godność i wartość, jako na podstawową normę wartościowania etycznego. W toku prezentowanych analiz staramy się pokazać, iż osoba ludzka jest integrującym podmiotem własnych działań komunikacyjnych oraz platformą integracji interpodmiotowych działań medialnych, dlatego też można powiedzieć, że osoba jest homo communicus i homo communicans i odwrotnie, że homo communicus, które staje się homo communicans jest osobą. (abstrakt oryginalny)
The article presents the preferences of rail transport travellers based on the results of secondary and primary research (hierarchy of importance of the characteristics of passenger transport services and assessment of their implementation) in comparison to changes in the environment of transport companies, which are also an opportunity to develop passenger rail transport. The aim of this article is to indicate the most significant characteristics of passenger rail transport services for service recipients, as well as evaluate the implementation of these characteristics by entities offering passenger rail transport services in Poland, and at the same time determine the gap that occurs in the assessments of these perspectives by travellers. In order to achieve the objective, the desk research method, which takes into account the available literature and results of secondary research published by Urząd Transportu Kolejowego (the Office of Rail Transport) and the Central Statistical Office (GUS) that open new possibilities for carriers in the scope of analysing and adapting to the expectations of service recipients, as well as the survey method using the questionnaire in primary research, were applied. Finally, passenger rail transport in regions and agglomerations in Poland was chosen as a research area.(author's abstract)
Jednym z najważniejszych wyzwań dla współczesnych organizacji jest umiejętność zarządzania wiedzą w przestrzeni wirtualnej. W związku z tym jedną z najważniejszych kwestii jest umiejętność kierowania procesami tworzenia i rozwoju wirtualnych sieci wiedzy, takich jak wirtualna wspólnota działań. Podstawowy element konstytuujący każdą wspólnotę stanowią procesy współpracy i uczenia się, wyrażające się interakcjami pomiędzy członkami wspólnoty. Powstała w ich wyniku sieć komunikacji determinuje procesy rozwoju wspólnoty, co w konsekwencji wpływa bezpośrednio na jej przydatność jako narzędzia kreowania i dyfuzji wiedzy. W niniejszym artykule przedstawiono i przedyskutowano zachowania komunikacyjne głównych aktorów wirtualnej sieci wiedzy na przykładzie wirtualnej wspólnoty działań.(abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule przybliżono rolę odpowiedniej komunikacji podczas wdrażania oprogramowania. System kadrowo-płacowy jest przykładem największego poziomu komplikacji i koniecznej pracy przy wdrażaniu modułu oprogramowania. O ile moduł rachunkowość można w miarę szybko zainstalować i skonfigurować, o tyle przy wdrażaniu systemu płacowego na pytania o szczegóły nie da się odpowiedzieć w kilka dni - wdrożenie trwa czasem i rok.
18
Content available remote Wykorzystanie analizy czynnikowej w badaniu zachowań komunikacyjnych Opolan
75%
W dobie zmian zachowań konsumentów, często spotykamy się z koniecznością określenia głównych czynników mających na nie wpływ. Rozważając zachowania komunikacyjne istotne jest określenie preferencji mieszkańców danego obszaru, uwzględniających cechy komunikacji zbiorowej. Do najważniejszych cech mających wpływ na wybór środka zaliczyć można czas trwania podróży, częstotliwość i punktualność kursowania środków komunikacji miejskiej. Celem opracowania jest ukazanie możliwości stosowania analizy czynnikowej jako metody pozwalającej na badanie wzajemnych zależności między zmiennymi, wykrycie ukrytych relacji między nimi. Wykorzystując analizę czynnikową można sprawdzić, czy możliwe jest wyodrębnienie kilku ogólnych, ukrytych czynników, warunkujących stosunek respondentów do komunikacji zbiorowej. (abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł jest studium przypadku na temat roli komunikacji wewnętrznej w okresie zmiany wywołanej kryzysem w firmie Redan. Przedstawiono źródła kryzysu oraz sposoby ich rozwiązania. Zaprezentowano komunikację jako czynnik sukcesu.
20
Content available remote Cluster Analysis in Description of Travel Behaviours
75%
Głównym celem artykułu było zastosowanie wybranych metod eksploracyjnej analizy danych do opisu zachowań komunikacyjnych. Wykorzystano analizę skupień do wskazania podobieństw percepcji różnych alternatywnych środków transportu wśród badanych respondentów. Arkusz ankiety został sformułowany w ten sposób, by pozwolił na określenie preferencji w zakresie sposobów pokonywania przestrzeni miejskiej w z góry zaproponowanych konwencjach: komunikacji zbiorowej, podroży rowerowej (wraz z łączeniem jej z innymi środkami komunikacji - bike and ride) oraz w systemie car pooling. W badaniu ankietowym znalazł się szereg czynników, których realizacja może przyczynić się do zamiany obecnie używanego środka transportu na komunikację miejską. W badaniu zwrócono także uwagę na czynniki mające wpływ na zamianę istniejących środków transportu na alternatywne metody podróżowania. Realizacja wyodrębnionych istotnych czynników daje możliwość zmiany preferencji metod podróżowania. Ze względu na charakter porządkowy formułowanych opinii do konstrukcji dendrytu wykorzystano metodę aglomeracji Warda oraz miejską miarę odległości - Manhattan. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.