Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 44

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Zarządzanie dokumentami
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Problematyka komputerowego wspomagania szeroko pojmowanych procesów zarządzania dokumentacją korporacyjną wciąż pozostaje aktualnym obszarem badawczym, w którym coraz śmielej lokują swoje zainteresowania przedstawiciele wielu dyscyplin, w tym również, a może przede wszystkim, naukowcy zajmujący się dziedziną informatyki ekonomicznej. Obecnie często rozważane jest zagadnienie systemowej integracji różnych, dotąd funkcjonalnie odrębnych instrumentów zarządzania dokumentami elektronicznymi w ramach jednego rozbudowanego rozwiązania, działającego w jednorodnym środowisku sprzętowo-programowym. Niniejszy artykuł traktuje o technologicznych i aplikacyjnych aspektach tego problemu. (fragment tekstu)
Jednym z ważniejszych elementów służących budowie elektronicznej administracji jest zapewnienie prawidłowego i efektywnego zarządzania rekordami (zapisami). Niniejszy artykuł ma na celu opisanie wybranych zagadnień dotyczących tej tematyki, w tym także pojawiających się wątpliwości terminologicznych, dotyczących przede wszystkim tłumaczenia pojęcia records management. (fragment tekstu)
Problematyka zarządzania dokumentacją wdrożeniową wzbudza zainteresowanie przedstawicieli wielu dyscyplin, w tym również naukowców zajmujących się informatyką ekonomiczną. Wydaje się jednak, że wciąż rola zarządzania dokumentacją jako czynnika sukcesu projektu nie jest w pełni doceniana przez praktyków gospodarczych. Celem niniejszego artykułu jest uporządkowanie najistotniejszych pojęć dotyczących zarządzania dokumentacją, prezentacja propozycji kategoryzacji dokumentów wdrożeniowych, a także opisanie praktycznych aspektów zarządzania dokumentacją wdrożeniową na przykładzie trzech przedsiębiorstw informatycznych. (fragment tekstu)
Postępowanie administracyjne jest ciągiem sekwencyjnych czynności następujących po jedno po drugim. Jednym z najtrudniejszych etapów ogólnego postępowania administracyjnego, jest postępowanie wyjaśniające, w trakcie którego dochodzi do ustalenia, zgodnie z zasadą prawdy obiektywnej (art. 7 k.p.a.), istotnych dla sprawy okoliczności. Przy określeniu i docieraniu do stanu faktycznego sprawy organ administracyjny korzysta z różnych dostępnych środków dowodowych (art. 75 k.p.a.). Spośród całego katalogu nazwanych środków, najczęściej stosowanym dowodem jest dowód z dokumentów. (fragment tekstu)
Artykuł stanowi zwięzłe wprowadzenie do zagadnień dotyczących zastosowań oprogramowania wspomagającego online pracę biurową. Głównym jego celem jest prezentacja wybranych sieciowych pakietów biurowych, które mogą wspomagać zarządzanie dokumentami elektronicznymi, a także ich zastosowań, zwłaszcza w małych i średnich przedsiębiorstwach. W części 2 artykułu przedstawiono krótką charakterystykę najważniejszych sieciowych pakietów biurowych. W części 3 skoncentrowano się na kilku organizacyjnych i technologicznych aspektach użycia sieciowych pakietów biurowych w przedsiębiorstwach. (abstrakt oryginalny)
Artykuł prezentuje wybrane aspekty zastosowania systemów do grupowej edycji dokumentów elektronicznych. Głównym celem artykułu jest zebranie i wyjaśnienie najważniejszych pojęć dotyczących opisywanego obszaru, identyfikacja podstawowych problemów w dziedzinie tworzenia i użytkowania systemów wspomagających grupowe edytowanie dokumentów, a także dokonanie syntetycznego przeglądu współczesnego rynku tego rodzaju systemów. (abstrakt oryginalny)
Artykuł stanowi krótkie wprowadzenie do problematyki oprogramowania wspierającego zarządzanie dokumentami on-line. Głównym celem artykułu jest zaprezentowanie wybranych pakietów biurowych, które wspierają zarządzanie dokumentami elektronicznymi, głównie w małych i średnich organizacjach. Rozdział drugi koncentruje się na kluczowej terminologii. Rozdział trzeci opisuje skrócony profil najważniejszych pakietów biurowych on-line oraz zawiera pewne praktyczne aspekty wdrażania tego typu systemów. (abstrakt oryginalny)
Zarządzanie międzynarodowym projektem, w którym uczestniczą partnerzy z różnych krajów i rodzajów instytucji jest wymagającym zadaniem. W tego typu projekcie o rozproszonym międzynarodowym zespole, właściwe zarządzanie komunikacją i dokumentacją wydaje się mieć kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu projektu. W tym celu należy opracować odpowiednie plany, procedury i zasady, jak również użyć skutecznego narzędzia informatycznego. W Niniejszym artykule skoncentrowano się na tej drugiej kwestii, dotyczącej projektu Baltic Museurns: Love IT!, współfinansowanego z środków UE. Głównym celem artykułu jest określenie fukcjonalności i cech jakie powinno mieć narzędzie wspomagające procesy komunikacyjno-dokumentacyjne w tym projekcie. Badania wykorzystują opinie i doświadczenia praktyków - partnerów projektu Baltic Museurns: Love IT!.(abstrakt oryginalny)
Archiwizowanie dokumentów staje się obecnie tematem rozmów i dociekań nie tylko specjalistów w zakresie archiwistyki, lecz także przedstawicieli mediów i "zwykłych" uczestników życia politycznego i gospodarczego. Ostatnie wydarzenia związane z archiwami Instytutu Pamięci Narodowej skłaniają wiele osób do stawiania pytań o sposoby archiwizowania ważnych dokumentów, zasady dostępu do nich i stopień ich zabezpieczania.Niniejszy artykuł ma na celu opisanie wybranych zagadnień dotyczących pracy z dokumentacją archiwalną, przy czym będzie on dotyczył przede wszystkim dokumentacji funkcjonującej w formie elektronicznej. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono system do zarządzania dokumentacją patentową w Wyszehradzkim Instytucie Patentowym (VPI) pełniącym funkcję Międzynarodowego Organu Poszukiwań (ISA) i Międzynarodowego Organu Badań Wstępnych (IPEA). Zadaniem systemu jest obliczanie terminów na sporządzenie międzynarodowego raportu i opinii wstępnej oraz przydzielenie zespołu ekspertów do sprawy. Każdy z ekspertów wyznaczony w danej sprawie otrzymuje informacje o przydzielonej sprawie, w szczególności o terminach, w których powinien wykonać raport międzynarodowy i opinię wstępną. Dane prezentowane są na zmodyfikowanym wykresie Gantta. Jeśli termin się zbliża, wyznaczeni eksperci otrzymują odpowiednie powiadomienia wysyłane e-mailem. Dotychczasowy system nie miał takiej funkcjonalności. Omawiany system stanowi jedynie archiwum przechowujące zbiory plików.(abstrakt oryginalny)
Głównym celem artykułu jest zaprezentowanie syntetycznych i przeglądowych wybranych zagadnień dotyczących systemów informatycznych zaliczanych do klasy ECM, czyli systemów zarządzania treścią w przedsiębiorstwie. Pierwsza część artykułu zawiera definicje podstawowych pojęć z opisywanego obszaru. Następnie przedstawiono charakterystykę technologii informatycznych służących zarządzaniu wiedzą, a w tym w szczególności systemów ECM. Opracowanie kończą uwagi dotyczące implementacji systemów ECM w organizacji. (abstrakt oryginalny)
Głównym celem artykułu jest zaprezentowanie autorskiej ogólnej metodyki wdrażania systemów klasy ECM w organizacji, będącej wynikiem badań literaturowych oraz doświadczeń praktycznych. W pierwszej części artykułu zaprezentowano najważniejsze definicje z opisywanego obszaru. Zasadniczą treść artykułu stanowi część druga, w której zawarty jest syntetyczny opis proponowanej metodyki oraz przykładowy wykaz prac wdrożeniowych.(abstrakt oryginalny)
The article describes a workflow system implementation project in a production company. A modern enterprise must operate efficiently and effectively. Efficiency defines activities aimed at obtaining the best possible results with minimum investment. The introduction of a new solution in the area of document management allowed to increase efficiency by reducing the workload on creating documents. The concept of workflow was defined and the situation in the company was described. Based on the analyzes, a new solution in the area of document management was proposed by implementing the workflow system. Maps of new document management processes were developed. The effect of introducing the workflow system is primarily the automation of creating all types of documents and full control over the flow of documents.(original abstract)
Koncepcja zrównoważonego rozwoju jest najpowszechniej akceptowaną w ostatnich latach koncepcją rozwoju. Jej popularność spowodowała, że trudno sobie wyobrazić dokument strategiczny, który nie odwoływałby się do niej. Z uwagi na trudności z definiowaniem koncepcji zrównoważonego rozwoju w dokumentach tych można znaleźć różne jej rozumienie. Cześć strategii odwołuje się wprost do definicji zrównoważonego rozwoju - możemy nich znaleźć definicję zrównoważonego rozwoju - a w innych natomiast znajdujemy odwołanie do koncepcji wynikających ze zrównoważonego rozwoju. Celem artykułu jest przedstawienie jak zrównoważony rozwój rozumiany jest w polskich dokumentach strategicznych funkcjonujących na szczeblu krajowym. Dokonano analizy poszczególnych dokumentów, zweryfikowano w jaki sposób odnoszą się one do koncepcji zrównoważonego rozwoju. (abstrakt oryginalny)
Zakładowa Kontrola Produkcji (ZKP) to system jakości, który jest obligatoryjny dla producentów wyrobów budowlanych. Powinien on być udokumentowany i nadzorowany. Celem autorów, przyjętym w niniejszym opracowaniu, jest identyfikacja uwarunkowań dotyczących dokumentowania ZKP, analogii pomiędzy ZKP a systemem jakości według normy ISO 9001:2015 i innymi regulacjami oraz wskazanie korzyści i trudności związanych z dokumentowaniem działań i ich wyników. Przedstawiona także została propozycja metody dotyczącej zarządzania dokumentacją systemu ZKP, która - zdaniem autorów - może ułatwić mniejszym organizacjom planowanie i realizację działań w tym zakresie. Propozycja ta oparta jest między innymi na wynikach badań empirycznych, które przeprowadzono, by określić potrzeby i problemy dotyczące ZKP występujące w grupie mniejszych producentów wyrobów budowlanych. (abstrakt oryginalny)
Przepływ dokumentów papierowych w administracji państwowej, firmach komercyjnych oraz innych organizacjach jest związany z rejestracją licznych ważnych aktów prawnych lub dokumentów osobowych, decyzji administracyjnych, bankowych itp. Warto dodać, że chociaż zastępuje się je w coraz większym stopniu dokumentami elektronicznymi, to jednak te pierwsze w wielu przypadkach muszą funkcjonować ze względów formalnych. Na różnych szczeblach administracji państwowej organizuje się kancelarie, których zadaniem jest gromadzenie dokumentów pozwalających na ich efektywną archiwizację oraz szybką identyfikację stanu posiadania w tym zakresie. (fragment tekstu)
Podsumowując, należy stwierdzić, że kody dwuwymiarowe w standardzie QR mogą być zastosowane do różnorodnych zadań w systemach obiegu dokumentów. Umieszczane na dokumentach papierowych mogą posłużyć do szybszej identyfikacji dokumentów lub do przenoszenia dodatkowych metadanych, takich jak informacje o podpisie cyfrowym w przypadku dokumentu elektronicznego odpowiadającego dokumentowi papierowemu. Niektóre z przedstawionych rozwiązań będą kompatybilne, gdyby implementować je w jednostkach administracji publicznej, w innych jednak będzie niezbędna modyfikacja koncepcji lub jej całkowite zarzucenie. W ramach dalszych badań zostanie stworzony prototyp rozwiązania automatyzującego zamieszczanie i odczyt metadanych oraz testy koncepcji tego rozwiązania w rzeczywistym systemie biurowym. Jednym z elementów prototypu będzie zbudowanie rozszerzenia pakietu biurowego Microsoft Office do generowania kodów na podstawie metadanych dokumentu. (fragment tekstu)
W artykule omówiono zarządzanie procesami biznesowymi (ang. Bussiness Process Management - BMP). Przedstawiono istotę procesu biznesowego oraz zastosowanie systemów klasy BMP. Podano przykład rozwiązania dla procesu obsługi delegacji pracownika.
Artykuł prezentuje rodzaje danych wejściowych i wyjściowych związanych z realizacją jednego z podstawowych elementów systemów zarządzania, jakim jest przegląd zarządzania. W referacie skupiono się na wymaganiach norm dotyczących systemów zarządzania w jednostkach certyfikujących wyroby (PN-EN ISO/IEC 17065:2013-03), jednostkach certyfikujących osoby (PN-EN ISO/IEC 17024:2012) oraz w jednostkach inspekcyjnych (PN-EN ISO/IEC 17020:2012). W normach tych występują bardzo zbliżone wymagania dotyczące przeglądów zarządzania. (abstrakt oryginalny)
20
Content available remote The Implementation of the Enterprise Content Management Systems in a Company
63%
Nowoczesne technologie informatyczne, służące wspieraniu rozwiązań klasy business intelligence i zarządzania wiedzą, obejmują głównie technologie związane z oprogramowaniem do pracy grupowej, zarządzaniem przepływami pracy, intranetami i portalami korporacyjnymi, narzędziami do nauczania zdalnego, hurtownie danych oraz systemy zarządzania treścią. Ostatnia z wymienionych technologii wydaje się aktualnie jednym z najistotniejszych strukturalnych fundamentów, pozwalających stworzyć w przedsiębiorstwie rozwiązania klasy business intelligence i zarządzania wiedzą. Celem artykułu jest przedstawienie autorskiej propozycji koncepcji wdrażania systemu zarządzania treścią w przedsiębiorstwie będącej rezultatem wstępnych badań literaturowych i szerszych doświadczeń praktycznych. Pierwsza część artykułu koncentruje się na najważniejszych definicjach, następna i najważniejsza część zawiera zaś opis zaproponowanej metodyki wdrożeniowej.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.