Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 26

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Zarządzanie tożsamością
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Obecne systemy zarządzania tożsamością oraz systemy modelujące użytkownika, pomimo podobnego celu - reprezentacji użytkownika oraz wspierania go w określonych czynnościach - obejmują całkowicie różne aspekty aktywności użytkownika. W artykule przedstawiono wymagania dla systemu łączącego zalety zarządzania tożsamością oraz modelowania użytkownika, tworzącego ewoluujące w czasie, uniwersalne modele użytkownika, ułatwiające personalizację w sieci. Opisano wymagania funkcjonalne dla takiego systemu, jego architekturę oraz cykl życia wirtualnej tożsamości użytkownika.(abstrakt oryginalny)
Profesjonalizacja działań z zakresu zarządzania wizerunkiem szkoły wyższej sprawia, że istnieje potrzeba wypracowywania rozwiniętych metod pomiaru działań marketingowych prowadzonych przez szkoły wyższe i osiąganych efektów. Wyniki badań marketingowych z jednej strony ułatwiają kreowanie wizerunku, a z drugiej umożliwiają dokonanie kontroli i oceny skuteczności oraz efektywności prowadzonych działań wizerunkowych. W artykule przedstawiono przesłanki wzrostu znaczenia badań prowadzonych na potrzeby zarządzania procesem kształtowania wizerunku szkoły wyższej oraz cele i zasady pomiaru, a także kryteria oceny uczelni jako podmiotu rynku. Wskazano również na potrzebę integracji badań wizerunku oraz tożsamości szkoły wyższej. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Wyróżniki tożsamości województwa podlaskiego w opinii turystów
80%
Turystyka jest jednym z najważniejszych sektorów przyczyniających się do wzrostu gospodarczego krajów czy też regionów. Wpływa ona na wzrost dochodów społeczeństwa, wzrost zatrudnienia, a także oddziałuje na inne sektory gospodarki powiązane bezpośrednio i pośrednio z branżą turystyczną. Ponadto, co jest rzadko podkreślane w literaturze, turystyka generuje większe zainteresowanie inwestorów danym miastem/regionem, a także przyczynia się do napływu nowych mieszkańców (fragment tekstu)
Wraz z przenoszeniem się aktywności ludzi do Internetu, coraz istotniejsze staje się zagadnienie wirtualnych tożsamości użytkownika, rozumianych jako przetwarzalne reprezentacje cech danego użytkownika sieci. Tożsamości takie mają umożliwić powiadamianie systemów, z którymi użytkownik wchodzi w interakcje, o istotnych jego cechach, na przykład dla potrzeb personalizacji treści dostarczanej przez system. Opracowanie reprezentacji różnych cech, która miałaby być zrozumiała dla wielu niepowiązanych ze sobą systemów, jest trudne. Dodatkowym wyzwaniem jest opracowanie sposobów pozyskiwania informacji o charakterystykach użytkownika służących do utworzenia jego tożsamości. Artykuł ma na celu przeanalizowanie dwóch zagadnień, które mogą znaleźć zastosowanie w rozwiązaniu omawianych problemów. Są nimi: semantyczne modelowanie użytkowników, które może pozwolić na konstruowanie modeli możliwych do wykorzystania w wielu różnych systemach, oraz ujednoznacznianie pojęć wyekstrahowanych z czytanych przez użytkownika artykułów, będące jednym ze sposobów pozyskiwania informacji o jego potrzebach. Na podstawie przeprowadzonej analizy podjęta została próba określenia kierunków badań w omawianych zakresach.(abstrakt oryginalny)
Specyfika działania instytucji obsługujących klientów wymaga doskonałego skoordynowania wszystkich systemów informatycznych, w których mogą znaleźć się różne dane. Jednocześnie należny uważać, aby dostęp do określonych informacji miały tylko uprawnione osoby. W artykule omówiono zagadnienia związane z prawidłową identyfikacją użytkownika i autoryzacją jego działań, za co są odpowiedzialne systemy zarządzania tożsamością.
6
Content available remote Zarządzanie tożsamością przedsiębiorstwa o charakterze globalnym
61%
Zarządzanie tożsamością przedsiębiorstwa globalnego to wymagające wyzwanie. Przedsiębiorstwo powinno mieć sprecyzowaną strategię zarządzania swoimi atrybutami w celu osiągnięcia spójnego i pożądanego wizerunku na zróżnicowanym rynku globalnym. Dzięki porównaniu strategii działania w tym zakresie przedsiębiorstw wielonarodowych ustalono, że wybierają one jedną z trzech zidentyfikowanych strategii wyrażania swojej tożsamości: identyfikację monolityczną, identyfikację grupową lub identyfikację markową. Identyfikacja monolityczna to strategia polegająca na powtarzalnym wykorzystywaniu atrybutów przedsiębiorstwa we wszystkich dostępnych mu fizycznych lokalizacjach. Identyfikacja grupowa polega na bardziej elastycznym wykorzystaniu atrybutów firmy przez firmy współpracujące w procesie strategicznej kooperacji w wielu różnych lokalizacjach. Identyfikacja markowa to strategia skupiająca uwagę rynku na produktach lub usługach przedsiębiorstwa, co pozwala na jeszcze większą elastyczność w rozumieniu dostosowania do warunków lokalnych. Wymienione strategie charakteryzują się określonymi wymaganiami wdrożenia, wpływającymi na ich efektywność. Ponadto zależą one od celów strategicznych określonego przedsiębiorstwa globalnego.(abstrakt oryginalny)
[...] tożsamość przedsiębiorstwa jest wyraźnym przejawem wizerunku przedsiębiorstwa, jako wynik współdziałania wszystkich odczuć, wrażeń, jakie ludzie mają na temat firmy. [...] A u podstaw zarządzania tożsamością leży tworzenie odpowiedniego "kształtu" estetyki organizacji (lub jej marki), która wyraża "charakter" tejże organizacji (lub jej marki). Pod wpływem tych działań dochodzi do wytworzenia oczekiwanych, satysfakcjonujących klienta przeżyć i doświadczeń, które budują stabilny system wzajemnych relacji. [...] Zaproponowana koncepcja tożsamości organizacyjnej spaja powyższe rozważania, a dodatkowo pokazuje znacznie szerszą perspektywę, z której można rozważać zarządzanie przedsiębiorstwem. Wyjaśnia ona ponadto, dlaczego zarządzanie przedsiębiorstwem oparte wyłącznie na strategii, kulturze czy kompetencjach nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. Spojrzenie to plasuje tożsamość na najwyższym poziomie organizacyjnym, [...] (fragment tekstu)
8
Content available remote Modele zarządzania tożsamością organizacyjną
61%
Początkowo tożsamość organizacyjna była postrzegana wtórnie do procesu budowania wizerunku. Następnie analizowano ją pod kątem konkurencyjności organizacji. W konsekwencji powstały modele zarządzania tożsamością, wizerunkiem i reputacją organizacji. W ostatnich latach perspektywa tożsamości nabrała charakteru interdyscyplinarnego i w związku z tym jest punktem wyjścia dla wielu koncepcji z zakresu zarządzania i marketingu, a w szczególności komunikacji, zachowania organizacyjnego, zarządzania marką oraz wizerunku marki. Głównym celem artykułu jest zatem zaprezentowanie modelowego podejścia do problematyki zarządzania tożsamością. (abstrakt autora)
9
Content available remote Efektywność i pomiar działań wizerunkowych wyższych uczelni w Polsce
61%
Wizerunek uczelni wyższej ma niebagatelne znaczenie dla wszystkich interesariuszy: zarządzających, pracowników, studentów, jak i potencjalnych klientów. Dlatego szkoły prowadzą wiele działań mających wspierać ich wizerunek w otoczeniu. Artykuł ma na celu przedstawienie istniejących modeli badania efektywności takich działań, a także ustalenie zależności między wizerunkiem, tożsamością i kulturą organizacyjną. Może być przyczynkiem do szerszej dyskusji na temat mierzenia efektywności działań public relations w wyższych uczelniach. Dotychczas tylko kilka z nich wdrożyło system badań i analiz własnych działań wizerunkowych. Konieczność ewaluacji własnych działań zdaje się być zdroworozsądkowa, ale jest niedocenianym elementem strategii PR.(abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Zarządzanie tożsamością w organizacjach na różnych poziomach zagregowania
61%
Niniejszy artykuł stanowi naukową refleksję nad pojęciem tożsamości grupowej, odnoszonej do przedsiębiorstw oraz ich agregatów, określanych przez autorkę mianem "organizacji na wyższych poziomach zagregowania". Głównym celem artykułu jest przegląd literatury z zakresu tożsamości przedsiębiorstwa, a na tej podstawie próba ustalenia, czym jest taka tożsamość i co się na nią składa. Na wstępie autorka przedstawia definicje tożsamości przedsiębiorstwa oraz tożsamości organizacyjnej i zestawia je z innymi koncepcjami pokrewnymi (takimi jak osobowość organizacyjna, identyfikacja wizualna, wizerunek, reputacja i marka przedsiębiorstwa oraz komunikacja organizacyjna), wskazując na występujące między nimi różnice. W dalszej części autorka skupia się na tych obszarach organizacji, które wpływają na formowanie się tożsamości, wymieniając główne składowe "tożsamości miks" (the identity mix), jak również te elementy, które należy uwzględnić w zarządzaniu tożsamością (the identity management mix). Ważnym punktem pracy jest prezentacja trzech modeli tożsamości zaproponowanych przez Olinsa: modelu monolitycznego, wspierającego i markowego, z których każdy może być zaimplementowany w organizacji złożonej. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Managing Silesia Visual Identity Through Regional and Local Logo Design
51%
Tworzenie spójnych marek regionalnych i miejskich ma kluczowe znaczenie dla miejsc, ponieważ branding miejsca może przyczynić się do sukcesu w turystyce, inwestycjach, a tym samym do rozwoju całego regionu. Studia literaturowe pokazują, że w literaturze przedmiotu występuje luka badawcza dotycząca praktyki stosowania znaków wizualnych używanych w marketingu miejscowym, które powinny przedstawiać miasto, region lub kraj. Artykuł podejmuje próbę omówienia wyzwań, a także słabości w zarządzaniu tożsamością wizualną w województwie śląskim, a pośrednio i w Polsce. Celem badań było zidentyfikowanie oraz analiza logo miast i gmin województwa śląskiego. Głównym celem tej eksploracji jest opisanie śląskiej tożsamości wizualnej poprzez praktykowane wizualne znaki określane terminem "logo". Autorzy starają się odpowiedzieć pytania badawcze: 1. Jakie trendy są typowe dla wizualnej prezentacji miast w województwie śląskim? 2. Jaki obraz regionu jest prezentowany w logo śląskich miast? 3. W jaki sposób logo jest stosowane w administracji publicznej w województwie śląskim? W badaniach wykorzystano metodę analizy treści. Najpierw autorzy próbowali zebrać wszystkie logo poprzez obserwację otoczenia zewnętrznego oraz działania samorządów w Interencie, w tym w mediach społecznościowych, a następnie przeanalizować je za pomocą taksonomii Pera Mollerupa. Wyniki badań ilustrują, w jaki sposób instytucje samorządowe odpowiedzialne za promocję miejsca przedstawiają śląskie miasta w komunikacji marketingowej. (abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto problematykę zarządzania tożsamością użytkowników w kontekście rozproszonych systemów internetowych. Zidentyfikowano podstawowe pojęcia oraz zaprezentowano możliwe rozwiązania związane z właściwością Single sign on (SSO), która może zapewnić dostęp do wielu powiązanych systemów po jednokrotnym zalogowaniu. Sposób doboru konkretnego rozwiązania zapewniającego SSO przedstawiono na przykładzie procesu decyzyjnego w projekcie ActGo-Gate. W rezultacie wybrano protokół OpenID Connect oraz rozwiązanie Connect2Id, które w największym stopniu odpowiadają przedstawionym wymaganiom. W artykule zostały przedstawione najważniejsze argumenty przemawiające za tą decyzją.(abstrakt oryginalny)
Obecnie coraz więcej codziennych czynności jest związanych z wykorzystaniem systemów informatycznych i Internetu. Działania, które użytkownicy podejmują w sieci, na przykład przeglądanie stron, wpisy na forach, słuchanie muzyki, charakteryzują poszczególne osoby. Informacje o użytkownikach mogą być zebrane i przedstawione w formie wirtualnej tożsamości, co z kolei może służyć do zapewnienia usług personalizacji czy uwierzytelniania. W niniejszym artykule omówiono koncepcję wirtualnej tożsamości oraz najnowsze rozwiązania związane z zarządzaniem tożsamościami. Następnie przedstawiono perspektywę biznesową wykorzystania wirtualnych tożsamości z omówieniem przypadków użycia. Wreszcie zaprezentowano analizę wymagań dla tożsamości opracowaną w projekcie "Ego - Virtual Identity". (abstrakt oryginalny)
Rozpatrując zagadnienia zarządzania tożsamością użytkowników systemów IT w organizacji należy mieć na uwadze wiele czynników, które mogą zaważyć na sensowności ich zastosowania. W założeniach wdrożeniowych nie można pominąć czynnika ludzkiego, który jest nieprzewidywalny i nie skory do narzucania standardów zachowania. Ważnym zagadnieniem przy rozpatrywaniu problematyki weryfikacji użytkowników jest stopień zaufania i odpowiedzialności poszczególnych jednostek. Wdrażając system zarządzania tożsamością w organizacji należy brać po uwagę tak koszty inwestycji, jak i aspekty związane z adaptacją do wdrożonych rozwiązań. W przyszłości zarządzanie tożsamością powinno gwarantować jak największy stopień niezawodności, jednoznaczności oraz prostoty użytkowania tak, aby przyczynić się do jeszcze większego znaczenia społeczeństwa informacyjnego i coraz większego rozszerzenia możliwości korzystania z zaawansowanych usług on-line. (fragment tekstu)
Chociaż w USA, Australii i na Wyspach Brytyjskich zarządzanie tożsamością to problem bardzo dobrze znany, to w Polsce korporacje będą zmuszone zająć się tym zagadnieniem prawdopodobnie dopiero za kilka lat. Na razie doskwiera nam brak wiedzy na ten temat, jednak można znaleźć wyjątki od reguły- Raiffeisen Bank Polska na przykład rozwiązał ten problem z powodzeniem. W artykule znajduje się opis procedury wdrażania procedur zarządzania tożsamością w banku Raiffeisen.
16
Content available remote Tożsamość organizacji i modele zarządzania tożsamością organizacji
51%
Koncepcja tożsamości organizacyjnej stanowi obecnie jeden z podstawowych kierunków badań nad organizacjami. Intensywny rozwój tego obszaru wiedzy dał menedżerom bardzo skuteczne, ale i trudne narzędzie, pozwalające na uzyskanie trwałej przewagi konkurencyjnej, skuteczne pozycjonowanie organizacji i marki oraz budowanie jednego z najwartościowszych aktywów biznesu. Celem artykułu jest przegląd stanu wiedzy oraz badań nad koncepcją tożsamości organizacyjnej, próba zdefiniowania tej koncepcji oraz jej powiązań z innymi zjawiskami organizacyjnymi: wizerunkiem organizacyjnym, reputacją organizacyjną oraz kapitałem reputacji organizacyjnej. W artykule prezentuję również najważniejsze propozycje definicji tożsamości organizacyjnej-mix, które ukazują jej interdyscyplinarność, łączące ją z takimi obszarami, jak kultura organizacyjna, zachowanie organizacyjne, czy komunikacja. Wychodząc z założenia, że firmy mające dobry wizerunek osiągnęły to dzięki systematycznemu i spójnemu zarządzaniu, analizuję kluczowe modele zarządzania tożsamością organizacyjną. (abstrakt oryginalny)
Background and research aims. Since scholarly texts on management have been criticised as being no longer effective in communicating today's changing sociocultural, disciplinary, and practical contexts, my purpose in this paper is to conceptualise the identity options management authors can assume to communicate disciplinary knowledge and beliefs. Theoretical perspective. The theoretical perspectives involved in this analysis include selected aspects of Harré and van Langenhove's (1999) positioning theory that I linked with my model of writer identity as a trichotomy of selves (individual self, collective self, depersonalised self), textually conveyed in the three types of voice (Lehman, 2018; Lehman and Sułkowski, 2020). Key findings. Based on this conceptual framework, specific advice is provided as to how academics can create a reader-inclusive or authoritative writer persona in their texts. In doing so, I support the recent efforts in Critical Management Studies (CMS) to 'write differently' in order to address the aesthetic, moral, and political concerns of writing in the field. (original abstract)
Niniejszy artykuł koncentruje się na jednym z podstawowych obszarów związanych z kształtowaniem spójnego systemu tożsamości przedsiębiorstwa, jakim jest przywództwo organizacyjne. Nabiera ono szczególnego znaczenia w przypadku rozwijania niematerialnych zasobów organizacji i konieczności maksymalnej integracji pracowników z celami, jakie stawia przed sobą przedsiębiorstwo. W opracowaniu położono szczególny nacisk na takie wątki, jak: istota tożsamości organizacyjnej i zarządzania tożsamością, istota przywództwa, rys historyczny przywództwa, dyskusja, czy przywództwo to cecha czy proces, oraz kształtowanie kompetencji przywódczych w organizacji w kontekście rozwijania jej systemu corporate identity. (abstrakt oryginalny)
Model działań marketingowych miasta, by odniósł sukces powinien być oparty na solidnych podstawach. Podstawy te kształtują sami mieszkańcy. Jednym z najważniejszych celów długookresowych działalności marketingowej jest budowanie lokalnej tożsamości. W artykule podjęto próbę określenia działań marketingowych budujących tożsamość miejsca. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest wskazanie na różne sposoby rozumienia "tożsamości organizacyjnej", które będą skutkowały zróżnicowanymi perspektywami epistemologicznymi i metodologicznymi. Trzy perspektywy poznawcze różnią się dość znacznie i popadają w sprzeczności. Przyjęcie któregoś z wyróżnionych stanowisk epistemologicznych rzutuje na rozumienie pojęcia tożsamości organizacyjnej. Funkcjonalizm opisuje tożsamość organizacyjną jako obiektywny, rzeczowy byt, którym można zarządzać. Podejście interpretatywne będzie wiązało się raczej z ujęciem tożsamości jako sieci znaczeń i komunikacji społecznej będącej przedmiotem czasowego i częściowego konsensusu grupy organizacyjnej. Zarządzanie tożsamością traci sens, możliwe jest jednak zarządzanie samą organizacją wykorzystując wiedzę na temat zmian w tożsamości. Inspiracje postmodernistyczne akcentują nieciągłość, wieloznaczność i rozmycie kategorii tożsamości organizacyjnej, skutkujące fundamentalnymi ograniczeniami poznawczymi i pragmatycznymi. Zarządzanie tożsamością organizacyjną wydaje się być w świetle postmodernizmu całkowicie utopijnym projektem. (abstarkt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.