PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2003 | nr 976, t. 2 Regionalizacja i globalizacja w gospodarce światowej | 143--152
Tytuł artykułu

Dylematy członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autor rozważa priorytety polskiej polityki gospodarczej i społecznej w warunkach członkostwa w Unii Europejskiej. Zwraca szczególną uwagę na to, że polityka ta powinna zmierzać do zdobycia przez Polskę nie tylko odpowiedniego miejsca w Unii Europejskiej, ale także do uzyskania odpowiedniej jakości członkostwa w UGW, tj. członkostwa na warunkach umożliwiających trwały rozwój kraju.
EN
The author considers priorities of Polish economic and social policy in the conditions of membership in the European Union. paid special attention to policy which should aimed at better quality of membership in the European Economic Community.(MP)
Twórcy
Bibliografia
  • Chojna J., Rola spółek z udziałem kapitału zagranicznego w gospodarce Polski, raport Inwestycje Zagraniczne w Polsce, tablica 2.13, IKC HZ 2002 r.
  • Gotz-Kozierkiewicz D.: Zaprzepaszczona szansa, "Rzeczpospolita" 22-23.02.2003.
  • Małecki W.: Aktualne problemy zarządzania publicznym długiem zagranicznym Polski, "Studia Finansowe" nr. 64/2003, Instytut Finansów Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie.
  • Płowiec U., Lizbońska strategia Unii Europejskiej. Wnioski dla Polski. PTE Zarząd krajowy, 2002.
  • Sadowski Z.: Główne problemy polityki rozwoju kraju po akcesji do Unii Europejskiej, [w:] Strategia dla Polski po wejściu do Unii Europejskiej na lata 2004-2015, Komitet Prognoz 'Polska 2000 Plus' przy Prezydium PAN, 2002.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000014451

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.