PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2011 | nr 14 (58) | 9
Tytuł artykułu

Geografia bezrobocia w Polsce w latach 2003-2011

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Geography of Unemployment in Poland in 2003-2011
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Bezrobocie jako zjawisko społeczno-gospodarcze w Polsce w okresie po zmianach ustrojowych zawsze miało rozmiary na tyle duże, że stanowiło istotny problem społeczny, którego rozwiązaniem zajmowały się kolejne rządy. W ostatnim dziesięcioleciu mieliśmy do czynienia zarówno z maksymalnym jak i minimalnym stanem tego zjawiska w skali kraju. Z tego względu warto prześledzić jak wskaźniki opisujące bezrobocie zmieniały się w tych powiatach, gdzie udział osób bezrobotnych był najwyższy w stosunku do ogółu ludności czynnej zawodowo1. W przeprowadzonej analizie posługuję się danymi Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) w zakresie bezrobocia rejestrowanego, co oznacza, że prezentowane wskaźniki bezrobocia są wyższe niż uzyskiwane w trakcie Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności prowadzonej również przez GUS. Analiza obejmuje lata 2003-2010 wg stanu bezrobocia na koniec grudnia danego roku. (abstrakt oryginalny)
EN
This paper provides an overview of the Polish labour market in the years 2003-2011 with an emphasis on the regions with the highest (25% and more) unemployment rates. Changing unemployment picture at both voivodeship (province) and poviat (county) levels has been analysed. The report utilises registered unemployment data provided by the Central Statistical Office (GUS). (original abstract)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
9
Opis fizyczny
Twórcy
  • Biuro Analiz Sejmowych
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171205187

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.