PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | nr 930, t. 2 Internacjonalizacja i globalizacja przedsiębiorstwa i gospodarki | 355--367
Tytuł artykułu

Dualizm i geneza wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw w Unii Europejskiej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Rola małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w gospodarce europejskiej została uwypuklona stosunkowo niedawno. Obecnie istnieje szereg programów wspierających przedsiębiorstwa tego sektora. Większość polityk Wspólnoty Europejskiej uwzględnia interes MŚP, które stanowią, jak to określiła Rada Europejska, kręgosłup gospodarki Unii Europejskiej oraz są bardzo ważnym elementem w konkurencji z największymi potęgami gospodarczymi świata - Stanami Zjednoczonymi i Japonią. Niniejsza praca ma na celu przedstawienie zasad wsparcia przedsiębiorstw oraz genezę polityki wspierania małych i średnich przedsiębiorstw w Unii Europejskiej. (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
  • Buczkowski B., System Wspierania Małych i średnich Przedsiębiorstw w Unii Europejskie, W: red. J. Bossaka, W. Bieńkowskiego, Konkurencyjność gospodarki Polski w dobie integracji z Unią Europejską i globalizacji, Instytut Gospodarki Światowej, Kolegium Gospodarki Światowej SGH, Warszawa 2000.
  • Dauses M.A., Prawo gospodarcze Unii Europejskiej, C.H. Beck, Warszawa 1999.
  • Lasok D., Zarys Prawa Unii Europejskiej, TNOiK, Toruń 1995.
  • Mikołajczyk B., Instrumenty Finansowe Wspierania Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Krajach Unii Europejskiej, W: red. J. Bossaka, W. Bieńkowskiego, Konkurencyjność gospodarki Polski w dobie integracji z Unią Europejską i globalizacji, Instytut Gospodarki Światowej, Kolegium Gospodarki Światowej SGH, Warszawa 2000.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171280077

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.