PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | Procesy otwierania polskiej gospodarki na początku XXI wieku | 113--129
Tytuł artykułu

Realizacja Strategii Lizbońskiej przez Polskę w latach 2000-2005 - badania innowacyjności w sektorze transportu i ekologii

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Projekty realizowane w ramach Funduszu Spójności będą miały pozytywny wpływ makroekonomiczny, przyczyniając się do rozwoju niektórych branż gospodarki, jak przemysł urządzeń ochrony środowiska, budownictwo, usługi. Pośrednio działania te będą miały korzystny wpływ na makroekonomiczne warunki rozwoju gospodarki i wzrost popytu, przyczyniając się w ten sposób zarówno do wypełniania celów jedności społeczno-ekonomicznej na poziomie Polska - UE, jak i poszczególnych regionów. W perspektywie długofalowej działania wspierane przez Fundusz Spójności powinny popchnąć kraj na ścieżkę rozwoju trwałego i zrównoważonego dzięki z jednej strony - skutecznej ochronie zasobów środowiskowych, z drugiej zaś - zwiększeniu atrakcyjności Polski dla inwestorów i pozytywnych konsekwencji gospodarczych oraz społecznych z tym związanych. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
Bibliografia
  • Dziembała M.: Fundusze Unii Europejskiej dla Polski i jej regionów. W: Procesy internacjonalizacji we współczesnej gospodarce światowej. Red. T. Sporek. Akademia Ekonomiczna, Katowice 2004.
  • Sporek T.: Strategia dostosowawcza Polski w obszarze "Środowisko Naturalne" po akcesji do Unii Europejskiej. W: Problemy wymiany handlowej w integrującej się Europie. Red. K. Budzowski, St. Wydymus. Akademia Ekonomiczna, Kraków 2004.
  • Sporek T.: Strategia wykorzystania przez Polskę Funduszu Spójności na lata 2004-2006. W: Integracja a globalizacja. Red. J. Rymarczyk, W. Michalczyk. Akademia Ekonomiczna, Wrocław 2006.
  • Sporek T.: Polityka ochrony środowiska Polski w perspektywie integracj i z Unią Europejską. W: Stosunki gospodarcze Unii Europejskiej. Red. M. Dudek. Uniwersytet Zielonogórski, Zielona Góra 2004.
  • Sporek T.: Wpływ niemieckiego przywództwa w Radzie Unii Europejskiej na sytuację jednoczącej się Europy. W: Dokąd zmierzają Niemcy. Reformy polityczne, gospodarcze i społeczne. Red. B. Brocka-Palacz. Szkoła Główna Handlowa, Warszawa 2008.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171324273

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.