PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2012 | nr 11 | 17--19
Tytuł artykułu

Bobry w Ciechanowcu i okolicy

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Antropopresja w przyrodzie doprowadziła do wyginięcia wielu gatunków. Liczne taksony uważa się za zagrożone, a inne za bliskie wyginięcia, stąd też objęto je ochroną gatunkową. Wśród nich znajduje się gatunek bliski naszym stronom - bóbr europejski (Castor fiber), zwierzę szczególnie cenione i objęte ochroną jeszcze za czasów króla Bolesława Chrobrego. Ten największy w Europie gryzoń prowadzi aktywny tryb życia o zmierzchu i nocą; jest typowym roślinożercą, budującym z gałęzi i mułu stabilne budowle, zwane żeremiami. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
17--19
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet w Białymstoku
Bibliografia
  • [1] Danuta Cichy, Włodzimierz Michałow, Henryk Sandner, Ochrona i kształtowanie środowiska, WSiP, Warszawa 1987 r.; str. 136.
  • [2] Dane udostępnione przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Białymstoku.
  • [3] Andrzej Czech, Analiza dotychczasowych rodzajów i rozmiaru szkód wyrządzonych przez bobry oraz stosowanie metod rozwiązywania sytuacji konfliktowych, Natural Systems. Instytut naukowy PAN, Kraków, kwiecień 2005r.; strona internetowa: http://www.kp.org.pl/pdf/poradniki/poradnik_minimalizowania_szkod_wyrzadzanych_przez_bobry.pdf.
  • [4] strona internetowa www.bialystok.rdos.gov.pl.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171384979

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.