PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2003 | nr 975 Pozyskiwanie wiedzy i zarządzanie wiedzą | 128--137
Tytuł artykułu

Zarządzanie wiedzą w procesie edukacji zdalnej na przykładzie LearningSpace

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Edukacja zdalna istnieje w wielu formach, na przykład: przekaz telewizyjny, wideokonferencje, audio, video. Chociaż wszystkie oferują nauczanie na odległość, nie są pozbawione pewnych ograniczeń czasowych i przestrzennych. Ta sama wiedza w różnych punktach czasowych ma różną jakość. W przypadku aspektów przestrzennych problem jakości wiedzy staje się jeszcze bardziej widoczny, Metody uczenia na odległość z wykorzystaniem komputera są bardziej elastyczne w aspekcie czasu i przestrzeni, jednak daje się zaobserwować brak współpracy między instruktorem i uczącym się. Zdalne nauczanie wydaje się coraz atrakcyjniejszą metodą edukacji w wielu dziedzinach. LearningSpace oferuje środowisko sprzyjające opracowaniu i przeprowadzaniu kursów. Wyspecjalizowane bazy danych Lotusa dają studentom możliwość udziału w różnych ćwiczeniach, takich jak: rozwiązywanie problemu, dyskusja na dany temat oraz ćwiczenia uwzględniające korzyści nauki w grupach. Moduł Schedule i Media Center, służą do zbierania wiedzy przeznaczonej do przyswojenia przez studenta. Z czasem wiedza ta się dezaktualizuje, pojawiają się nowe fakty, burzliwy rozwój cywilizacyjny również przyczynia się do zmiany wiedzy. Celem niniejszego artykułu jest zaprezentowanie możliwości LearningSpace w zakresie zarządzania wiedzą w procesie edukacji na odległość. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Bibliografia
  • Lotus. LearningSpace 2.5. Release. Instruktor Guide. Lotus Development Corporation, 55. Cambridge Packaway, 1998.
  • Nycz M., Smok B.: Intelligent Teacher's Supporting System Conceptual Model. Materiały z Międzynarodowego Seminarium w Krzyżowej, Polska 1999.
  • Schreurs K., Theunissen M., Owoc M.L., Hauke K.: A Multimedia Warehouse Supporting OnLine Learning via Internet. Materiały konferencyjne na EUROMEDIA2000, Antwerpen.
  • Gładysz T., Hauke K., Owoc M.L.: Ocena wiedzy jako funkcja edukacji zdalnej: Materiały z konferencji "Pozyskiwanie wiedzy z baz danych" zorganizowanej przez Katedrę Systemów Sztucznej Inteligencji, Akademia Ekonomiczna im. O. Langego we Wrocławiu, Turawa 19-21.05.2000, "Prace Naukowe AE we Wrocławiu", nr 850 , Wrocław 2000.
  • Morris R., Khatib L., Ligozat G.: Generating scenarios from specifications of repeating events, in Proc. TIME'95.
  • Owoc M.L.: On Dynamical Aspects of Knowledge Validation. Materiały konferencyjne międzynarodowego seminarium "Knowledge Acquisition and Distributed Learning for Resolving Managerial Issues", Krzyżowa 1999.
  • Architektura adaptacyjna i zarządzanie wiedzą. [w:] Informatyka w gospodarce wiedzy. Red. Fuglewicz P.W., Grabara J.K., WNT Warszawa-Mrągowo 2001.
  • Dokument CALICO dostępny na stronie www.calico.org/CALL_document.html, został przetłumaczony przez Elżbietę Gajek z pomocą Anny Drzewińskiej i Jarosława Wiazowskiego z Komputerowej Grupy Specjalnych Zainteresowań IATEFL PL.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171428741

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.