PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | Modelowanie preferencji a ryzyko '98 | 213--224
Tytuł artykułu

Badanie stabilności w czasie rozkładów stóp zwrotu z inwestycji w akcje - studium empiryczne dla WGPW

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W pracy przedstawiamy wyniki badania empirycznego przeprowadzonego w celu weryfikacji hipotez na temat postaci rozkładów stóp zwrotu z inwestycji w akcje na przykładzie stóp zwrotu z portfela rynkowego, reprezentowanego przez indeks WIG, oraz analizy zachowania się podstawowych momentów tych rozkładów w czasie. Badanie to stanowi pierwszy etap próby opisu łącznych rozkładów stóp zwrotu, a zwłaszcza sprawdzenia zasadności hipotezy o normalności tych rozkładów w przypadku polskiej giełdy papierów wartościowych. Badanie stabilności rozkładów łącznych jest niezbędne do formułowania prognoz zysku i ryzyka z inwestycji portfelowych. Hipotezy o normalności rozkładów i niezależności rozkładów stóp zwrotu z różnych okresów są podstawą, między innymi modeli wyceny wielu instrumentów finansowych, modeli równowagi rynkowej.(fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Łódzki
Bibliografia
  • Bachelier L. (1900). Theory of Speculation. Ed. Cootner P. The Random Character of Stock Market Prices, MIT Press, MA, 1964, Reprint.
  • Campbell J.Y., Lo A.W., MacKinlay A.C. (1997). The Econometrics of Financial Markets. Princeton University Press, Princeton.
  • Domański Cz. (1990). Testy statystyczne. PWE, Warszawa.
  • Levy P. (1924). Theorie des Erreurs. La Loi de Gauss et Les Lois Exceptio- nelles. Bull. Soc. Math., 52, 49-85.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171436304

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.