PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2017 | Biznes w kulturze - kultura w biznesie : nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne | 53--63
Tytuł artykułu

Zastosowanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w upowszechnianiu kultury na przykładzie działań Stowarzyszenia "Droga"

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Realia XXI w., w których przyszło nam żyć, coraz częściej określane są mianem ery informacji30. Powszechny dostęp do Internetu i telefonia komórkowa w ogromnym stopniu ułatwiają komunikację i umożliwiają dostęp do informacji ogromnej rzeszy jej odbiorców. Dzięki temu czynniki, które jeszcze do niedawna utrudniały komunikację, takie jak odległość czy wysokie koszty, obecnie mają marginalne znaczenie. Należy także podkreślić, że zachodzące w świecie zmiany przyczyniły się do powstania pojęcia społeczeństwa informacyjnego. Coraz łatwiejszy i powszechny dostęp do informacji, wzrost znaczenia wiedzy, twórcza kreatywność to elementy kształtujące rzeczywistość społeczeństwa, w którym żyjemy. Są to procesy, które dokonują się w sposób ciągły, sprawiając że współczesne społeczeństwo informacyjne cały czas się zmienia. Można mieć wrażenie, że zmiany wpływające na kształt społeczeństwa informacyjnego dokonują się na naszych oczach, a dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że współczesne społeczeństwo zmienia się pod wpływem coraz nowszych narzędzi, które dostarczają nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne, możliwe do zastosowania m.in. w sferze kultury i sztuki. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Bibliografia
  • Casey M., Europejska Polityka Informacyjna. Wyzwania i perspektywy dla administracji publicznej, Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją Uniwersytetu M. Kopernika, Toruń 2001.
  • Cellary W., Polska w drodze do globalnego społeczeństwa informacyjnego: raport o rozwoju społecznym, Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju, Poznań 2002.
  • Goban-Klas T., Sienkiewicz P., Społeczeństwo informacyjne: szanse, zagrożenia, wyzwania, Wydawnictwo Fundacji Postępu Telekomunikacji, Kraków 1999.
  • Golka M., Czym jest społeczeństwo informacyjne? "Ruch Prawniczy, Ekonomiczny i Socjologiczny" 2004, r. LXVII, z. 4.
  • Leszczyńska M., Współczesny model rozwoju społecznego z perspektywy rewolucji informacyjnej, "Nierówności Społeczne a Wzrost Gospodarczy" 2011, nr 23, Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, Rzeszów.
  • Nowak J., Społeczeństwo informacyjne - geneza i definicje, Wydawnictwo PTI, Katowice 2005.
  • Olszewska D., Sfery działalności organizacji pożytku publicznego w Polsce, Wydawnictwo Urzędu Statystycznego w Krakowie, Kraków 2010.
  • Soete L., Building the Information Society for All Us. Final Report of the High Level Export Group, Brussels 1997.
  • Szczyrski P., Jak zostać organizacją pożytku publicznego? Stowarzyszenie Czas, Przestrzeń, Tożsamość, Szczecin 2009.
  • Wójcik G., Rybicka M., Rola technologii informacyjno-komunikacyjnych w rozwoju współpracy transgranicznej, "Nierówności Społeczne a Wzrost Gospodarczy" 2013, Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, Rzeszów.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171495086

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.