PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1996 | nr 734 Gospodarka lokalna w teorii i w praktyce | 303--313
Tytuł artykułu

Mierniki oceny działalności samorządu terytorialnego

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Ostatnio słyszy się bardzo często zarówno w środkach masowego przekazu jaki i w wypowiedziach polityków szczebla lokalnego oraz polityków opozycji szczebla krajowego, że samorządy lokalne efektywniej gospodarują posiadanymi środkami niż władze państwowe. Nie udało mi się jednak usłyszeć ani jednej wypowiedzi opartej na rzeczowych argumentach, wykazujących wyższą efektywność gospodarowania samorządu terytorialnego. Nie chcę przez to powiedzieć, że jest odwrotnie. Nie mam bowiem wystarczająco przekonujących dowodów na potwierdzenie powyższej tezy lub jej zaprzeczenie. Nie podejmuję się również odpowiedzieć w tym opracowaniu na pytanie: kto gospodaruje efektywniej? Chciałbym jednak postawić kilka podstawowych pytań w tej kwestii i przyjrzeć się nieco bliżej problematyce mierników oceny działalności samorządu terytorialnego. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Bibliografia
  • Campen T.J.: Benefit, Cost and Beyond. Ballinger Publishing Company. Cambridge Ma. 1986, s. 3.
  • Klosterman R.E.: Community Analysis and Planning Techniques. Rowman and Littlefield Publishers Ins., Savage 1990, s. 120.
  • Rudzka-Lorentz Cz.: Finanse gminy. Aspekty ekonomiczne. [w:] Samorząd terytorialny i rozwój lokalny. Praca zbiorowa pod red. A. Piekara, Z. Niewiadomski. Uniwersytet Warszawski, W-wa 1992, s. 280-283.
  • Swiss J.E.: Public Management Systems. Prentice Half Englewood Cliffs, New Jersey 1991, s. 139.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171574472

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.