PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | nr 29 Instrumenty rynkowe w ochronie środowiska | 48--57
Tytuł artykułu

Dylematy polityki ekologicznej w Polsce na przełomie stuleci

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Mimo znacznego antropogennego oddziaływania na środowisko przyrodnicze' przez ponad połowę XX wieku nie podejmowano w Polsce żadnych poważniejszych przedsięwzięć mających na celu ochronę poszczególnych komponentów tego środowiska i racjonalizację użytkowania zasobów przyrodniczych. Jedynym wyjątkiem był: fragmentaryczna ochrona przyrody zapoczątkowana już w XIX stuleciu. Dopiero w latach sześćdziesiątych i na początku lat siedemdziesiątych zaczęto, pod wpływem wielu czynników, mówić o konieczności prowadzenia działalności ochronnej i racjonalizacyjnej. Początkowo były to dyskusje w bardzo wąskich kręgach naukowców i przyrodników. Wzrost zainteresowania problemami ekologicznymi na święcie (Ra port Sekretarza Generalnego UThanta, działalność Klubu Rzymskiego, pierwsze międzynarodowe konferencje i konwencje), dorobek nauki i coraz bardziej widoczne skutki działalności gospodarczej w środowisku nie pozwoliły na dalsze ignorowanie tych zagadnień również w Polsce na nieco szerszym forum. (fragment tekstu)
Rocznik
Strony
48--57
Opis fizyczny
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Bibliografia
  • 1. Becla A., Czaja S., Ekologiczne podstawy procesów gospodarowania, AE Wrocław, Wrocław 2002.
  • 2. Czaja S., Globalne zmiany klimatyczne, Białystok 1998.
  • 3. Ekonomiczne aspekty dostosowania polskiego prawa, regulacji i instytucji w ochronie środowiska do rozwiązań Unii Europejskiej, Biblioteka "Ekonomia i Środowisko", nr 24, Wrocław-Opole 1999.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171574872

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.