Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 22

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Air services marketing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Celem niniejszego opracowania jest analiza działań marketingowych operatorów portów lotniczych. Omówione zostaną czynniki wpływające na aktywizację tych działań, specyfika usług świadczonych przez porty lotnicze i jej wpływ na działania marketingowe oraz rodzaje działań marketingowych podejmowanych najczęściej przez podmioty zarządzające portami lotniczymi.(fragment artykułu)
3
Content available remote Metodologiczne podstawy istoty potencjału marketingowego linii lotniczej
75%
Przedmiotem badań prezentowanych w artykule jest potencjał marketingowy linii lotniczej. Celem artykułu jest ustalenie metodologicznych podstaw istoty potencjału marketingowego linii lotniczych lotnictwa cywilnego na podstawie systemowego podejścia. Zostały tu sformułowane metodologiczne podstawy istoty potencjału marketingowego linii lotniczych lotnictwa cywilnego, które istotnie różnią się od wcześniej znanych pojęć. Zostały również omówione takie zagadnienia, jak współczesne rozumienie potencjału przedsiębiorstwa oraz szczególne cechy działalności marketingowej linii lotniczych. (abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Badania rynku usług lotniczych. Istota, zakres, użyteczność, przykłady
63%
Współczesny zderegulowany rynek lotnictwa jest w fazie szybkiego i dynamicznego rozwoju. Zmienność uwarunkowań jego funkcjonowania i struktury wymaga systematycznego doskonalenia jakości usług, poprzez dostosowanie ich do oczekiwań użytkowników transportu lotniczego. Działania te mogą być efektywne jedynie dzięki znajomości aktualnego stanu rynku i zgłaszanych na nim potrzeb. Zapotrzebowanie na informację jest zatem podstawą skutecznego zarządzania na rynku usług lotniczych funkcjonującego w warunkach silnej konkurencji. Źródłem użytecznych informacji są celowo zaprojektowane badania polegające na systematycznym gromadzeniu danych o czynnikach, procesach i zjawiskach rynkowych. Stąd w artykule, obok charakterystyki rynku usług lotniczych, przedstawiono istotę i zakres badań naukowych, podkreślają konieczność ich przeprowadzania. Ponadto omówiono wyniki badań prowadzonych w wybranych segmentach rynku lotniczego.
5
Content available remote Failure Mode and Effect Analysis of Air Cargo Freight Services Provider
63%
In the theoretical part, this article presents the basic conditions for the organization of air transport cargo divided into different types of cargo shipments. Then an analysis of the Polish market of air cargo shipments is presented, taking into account the type of companies, airlines and airports that support them. In the research part, an FMEA analysis of an entity providing air cargo transport organization services was made, presenting several disadvantages and possible remedial actions that contribute to the improvement of the quality of services. (original abstract)
Zarówno Polskie Linie Lotnicze LOT, jak i British Airways są liniami działającymi od wielu lat. PLL LOT powstały w 1929, a British Airways w 1935 r. W 1938 r. zostały znacjonalizowane, natomiast w 1974 r. podjęto pierwsze kroki w kierunku prywatyzacji, która nastąpiła na początku 1987 r. Już w łipcu British Airways połączyła się z British Caledonian, a w grudniu ogłoszono podjęcie współpracy z zakresu marketingu na światowych rynkach z United Airlines. W Polsce w latach 80. zaczęto mówić o prywatyzacji narodowego przewoźnika, jednak dopiero uchwalenie przez Sejm 16 czerwca 1991 r. ustawy o przekształceniach własnościowych było pierwszym formalnoprawnym krokiem w tym kierunku. 16 listopada 1992 r. premier Hanna Suchocka podpisała rozporządzenie w sprawie przekształcenia przedsiębiorstwa w jednoosobową spółkę skarbu państwa. Dwa tygodnie później minister transportu i gospodarki morskiej Zbigniew Jaworski złożył podpis pod aktem notarialnym zawiązującym spółkę PLL LOT S.A. Powołał radę nadzorczą i zarząd spółki, a wpis do rejestru handlowego zakończył pierwszy etap przekształceń. Pierwotnie LOT miał być sprywatyzowany do końca 1994 r., ale rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 grudnia 1994 r. termin ten został przedłużony do końca 1996 r. W ramach reformy centrum administracyjnego minister transportu i gospodarki morskiej przekazał swoje uprawnienia reprezentanta skarbu państwa w spółce ministrowi skarbu, co spowodowało następne przedłużenie terminu prywatyzacji. Zdaniem niektórych pracowników LOT ta sytuacja jest o tyle korzystna dla przedsiębiorstwa, że linia lotnicza ma czas na działania przygotowujące do prywatyzacji. Zakończono proces wymiany floty, nastąpiła redukcja zatrudnienia, a także restrukturyzacja wewnętrzna polegająca m.in. na wydzieleniu wielu obszarów działalności. Dokonano istotnych zmian w strategii marketingowej korzystając z usług instytucji badających opinię publiczną i agencji marketingowych. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono sposoby wykorzystania nowych technologii w komunikacji marketingowej z pacjentami przez prywatne ośrodki opieki zdrowotnej w Polsce. Wzrost znaczenia nowych technologii determinuje konieczność zmiany w podejściu do komunikacji marketingowej przedsiębiorstw, w tym również ośrodków opieki zdrowotnej. W artykule zostały również sformułowane pytania badawcze do dalszej eksploracji. Artykuł został stworzony w oparciu o analizę dostępnej literatury oraz badanie eksploracyjne. (abstrakt oryginalny)
Opisano zabiegi konkurencyjne linii lotniczych, które chcą pozyskać jak największą liczbę klientów. Odpowiedziano na pytanie czemu przewoźnicy nowej generacji (tzw. tanie linie lotnicze) są tańsze od linii narodowych. Przedstawiono działanie jakie może podjąć linia lotnicza w celu zmniejszenia kosztów działalności.
Niniejszy artykuł poświęcony jest problematyce "wsparcia marketingowego" udzielanego tanim liniom lotniczym ze środków publicznych. Celem artykułu jest odpowiedź na pytanie o zgodność podejmowanych działań w tym zakresie z prawem konkurencji Unii Europejskiej, a szczególnie z zakazem udzielania pomocy publicznej. Ze względu na ograniczoną objętość artykułu nie jest możliwe kompleksowe przedstawienie problematyki, łącznie z potencjalnymi lub realnymi rezultatami i efektami udzielanego tanim liniom wsparcia marketingowego. Artykuł ma na celu przede wszystkim nakreślić problem, co będzie punktem wyjścia do dalszych badań autora nad tą problematyką. (fragment tekstu)
Zaprezentowano indywidualne podejście marketingu precyzyjnego (tzw. marketingu "jeden na jeden") oraz przykłady implementacji jego zasad w działalności wybranych linii lotniczych.
Programy frequent flyer (FFP) są elementem w ofercie produktowej linii lotniczych, dającym możliwość zróżnicowania świadczonych przez nie usług. Ich celem jest identyfikacja, nawiązanie kontaktu oraz pozyskanie lojalnych pasażerów, którzy poprzez częste korzystanie z usług linii lotniczych stanowią dla nich największą wartość. Dzięki tym programom przewoźnicy tworzą ogromne bazy danych, które pomagają im rejestrować historię podróży pasażera, a także dostosowywać kampanie reklamowe do odpowiednich grup docelowych.
Przedmiotem artykułu jest przystosowanie się do warunków gospodarki rynkowej przedsiębiorstwa Polskie Linie Lotnicze "LOT" i działania podejmowane przez nie dla sprostania konkurencji międzynarodowej. Autorzy zwrócili uwagę na fakt niepodejmowania przez PLL "LOT" wielu popularnych już dziś w świecie rodzajów usług jak np. transport multimodalny.
13
Content available remote Programy lojalnościowe i partnerskie przedsiębiorstw lotniczych
63%
W artykule przedstawiono programy lojalnościowe i partnerskie stosowane przez przedsiębiorstwa lotnicze obsługujące ruch pasażerski. Omówiono ich rodzaje, cele i zadania oraz ukazano ich adresatów i rolę, jaką odgrywają w marketingu relacji. Podjęto również próbę odpowiedzi na pytania o przyszłość programów lojalnościowych na bardzo konkurencyjnym rynku lotniczym, zwłaszcza w warunkach konkurencji z przewoźnikami niskokosztowymi i ciągłego dążenia do redukcji kosztów działalności, oraz czy zmęczenie tą formą promocji obserwowane w innych branżach jest również zauważalne wśród klientów linii lotniczych. (abstrakt oryginalny)
W artykule skoncentrowano rozważania na znaczeniu komunikacji marketingowej dla realizacji wyzwań tynkowych współczesnych przedsiębiorstw lotniczych. Zaprezentowano je we fragmentach odpowiednio zatytułowanych: • strukturalne determinanty funkcjonowania przedsiębiorstw lotniczych, • rynkowe determinanty funkcjonowania przedsiębiorstw lotniczych, • podstawowe modele komunikacji marketingowej współczesnych przedsiębiorstw, • komunikacja marketingowa a rynkowe wyzwania współczesnych przedsiębiorstw lotniczych. Specyfika rynku usług lotniczych skłania sektorowe przedsiębiorstwa do poszukiwań zindywidualizowanych modeli komunikowania się. Mogą one wynikać z rynkowych i pozarynkowych uwarunkowań, strategicznych celów funkcjonowania i rozwoju podmiotów oraz typów budowanych relacji. Skuteczna, zintegrowana komunikacja marketingowa sprzyja realizacji wyzwań na współczesnym rynku usług lotniczych. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono zasady efektywnego działania w serwisach społecznościowych branży ubezpieczeniowej, siłowni, lini lotniczych i sklepów spożywczych. Wybrane przykłady potwierdzają możliwość odniesienia sukcesu na Facebooku i w biznesie. Dzieje się tak, ponieważ serwisy społecznościowe przyczyniają się do tworzenia nowej jakości w przejrzystości i zaangażowaniu biznesu. Nowa forma komunikacji marketingowej pozwala na wypracowanie bardziej rzeczywistych i bezpośrednich kontaktów z klientami.
Celem pracy była analiza istoty usług transportowych ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania się ich jakości oraz zaprezentowanie techniczno-technologicznej i rynkowej specyfikacji usług na rynku transportowym.
Coraz więcej firm działa na rynkach stagnacyjnych lub nasyconych, ujawniających potrzebę modyfikacji dotychczasowych metod działania i sposobów konkurowania. Zmienia się również rola marketingu poszukującego nowych, trwalszych sposobów konkurowania na rynku, umożliwiających firmie dostarczenie klientowi "większej obietnicy wartości", innej niż konkurencja i trudniejszej do naśladowania. Taką szansę stwarza marketing tanich usług, którego rozwój jest związany z coraz liczniejszą grupą konsumentów mających więcej czasu i mniej pieniędzy, szukających tanich oferentów, dla których "tropienie specjalnych okazji sprzedażowych" staje się istotnym warunkiem utrzymania lub poprawy stopy życiowej. Przedmiotem prezentowanych poniżej rozważań są marketing tanich usług, kluczowe warunkowania rozwoju oraz specyficzne elementy tej koncepcji. Podjęto również próbę wskazania cech pozwalających na uznanie tej koncepcji za innowacyjną. Całość zamyka studium przypadku tanich linii lotniczych, które jako jedne z pierwszych z sukcesem realizują niskoosztową koncepcję marketingu. (fragment tekstu)
Omówiono zależność między pozytywnym wizerunkiem przedsiębiorstwa usługowego a jego sukcesem. Kreowanie pozytywnego wizerunku stało się w Polskich Liniach Lotniczych LOT jednym z problemów strategicznych. W artykule przedstawiono marketingowe zróżnicowanie oferty usługowej PLL LOT i poprawę jej jakości, system identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa oraz działania promocyjne PLL LOT.
Artykuł zawiera charakterystykę produktu PLL LOT. Autor zanalizował cechy produktu-usługi w pasażerskich przewozach lotniczych (stopień bezpieczeństwa, szybkość świadczenia usługi, dostępność komunikacyjna, jakość oferty usługowej i marka produktu) oraz dynamikę przedsiębiorstw transporu lotniczego na rynku polskim i międzynarodowym.
W artykule zaprezentowano wpływ infrastruktury transportu lotnicze4go na działalność usługową polskich portów lotniczych.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.