Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 26

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Bank brand
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Niezmienna w czasie, budząca zaufanie klienta marka jest dla banku jednym z najważniejszych źródeł przewagi konkurencyjnej, a klientowi ułatwia orientacje na stale zmieniającym się rynku. Większość banków, które zdecydowały się na wykorzystywanie marki, w swojej działalności nie stosowało jej w odniesieniu do poszczególnych usług. Markę wytwarzała sama nazwa banku połączona z jego logo. Marka jednak powinna wywoływać przeświadczenie o korzyściach i wysokiej jakości usług. W wyborze odpowiedniej strategii może okazać się pomocna typologia opracowana przez Boston Consulting Group (BCG), rozróżniająca cztery zasadnicze strategie kreowania marki: strategie "progową", strategie funkcjonalną, strategię wizerunkową i strategię opartą na doświadczeniu.
Znajomość psychologii przydaje się w interesach. Poznanie preferencji klienta pozwala przekonać go, że proponowana oferta jest wprost wymarzona dla niego. W artykule przedstawiono działania zmierzające do budowania marki przyjaznej klientowi na przykładzie Bendingo Banku – jednego z kilku regionalnych banków funkcjonujących w Australii.
Pomimo faktu, że początki nowoczesnego systemu bankowego sięgają roku 1989, niektóre silne marki bankowe, np. Bank Handlowy, mają tradycję sięgającą XIX w. Kilka innych dobrze rozpoznawalnych marek, np. Pekao czy PKO BP, mają kilkadziesiąt lat historii. Posiadanie tak wyrazistych marek daje tym bankom dużą przewagę na innymi konkurentami. Kolejny etap w rozwoju bankowych marek rozpoczął się w momencie wejścia na rynek wielkich zagranicznych instytucji finansowych, np. Citibanku, ING Banku czy Societe Generale. Etap ten rozpoczął się w połowie lat dziewięćdziesiątych. Banki zagraniczne miały olbrzymie doświadczenie w kształtowaniu swoich marek. Z tego powodu mogły osiągnąć wśród polskich klientów szybki postęp w budowaniu świadomości relatywnie nowych marek na rynku. Ale budowanie silnej marki jest bardzo kosztowne. Dlatego niektóre banki zagraniczne zdecydowały się na zakup wybranych największych banków, np. Pekao, Kredyt Bank czy Bank Śląski, aby w ten sposób rozwijać dalej znaną już na rynku markę. Samo posiadanie silnej marki nie jest jednak wystarczające do utrzymania klientów. Klienci stają się lojalni w momencie, kiedy bank dostarcza im usług finansowych na najwyższym poziomie. I to właśnie jest najważniejszy element w budowaniu silnej marki na rynku usług bankowych. (abstrakt oryginalny)
Banki jako instytucje finansowe świadczą z założenia podobne usługi, a więc powinny podobnie podchodzić do zagadnień związanych z identyfikacją wizualną. Prawda? Oczywiście, że nie. Dwa podstawowe założenia, jakie powinna spełniać identyfikacja firmy, produktu czy marki to oryginalność i zapamiętywalność. Nie można być oryginalnym, rozpoznawalnym i zapamiętanym, jeśli robi się to samo, co wszyscy. Dlatego instytucje finansowe poszukują różnych nowych form kontaktu ze swoimi klientami. Niektóre z tych trendów mogą być bardzo inspirujące. (abstrakt oryginalny)
Mar­ka ban­ku – lub in­nej in­sty­tu­cji fi­nan­so­wej, któ­re to in­sty­tu­cje sa­me w so­bie sta­ra­ją się two­rzyć wra­że­nie firm so­lid­nych, pre­sti­żo­wych, by nie rzec: luk­su­so­wych – mo­że być prze­cież, tak jak w wy­pad­ku każ­de­go ro­dza­ju biz­ne­su, moc­niej­sza lub słab­sza. Czy da się do­strzec wpływ po­strze­ga­nia przez klien­tów mar­ki, ode­rwa­nej od in­nych ele­men­tów mar­ke­tin­go­wych, na sprze­daż pro­duk­tów ofe­ro­wa­nych przez te in­sty­tu­cje? Wy­da­je się, że choć mar­ka od­gry­wa nie­zwy­kle waż­ną ro­lę, jest to jed­nak ro­la po­moc­ni­cza. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu zaprezentowano zagadnienia raportowania niefinansowego przez banki notowane na giełdzie w ramach WIG-ESG w aspekcie spraw społecznych oraz jego znaczenia w budowaniu przyjaznego wizerunku banku. Postawiono tezę, że raportowanie ESG w aspekcie społecznym jest ważnym narzędziem w budowaniu reputacji banku, którą zweryfikowano pozytywnie. W celu weryfikacji przyjętej tezy dokonano analizy oświadczeń niefinansowych banków notowanych w ramach WIG-ESG, a następnie zbadano, czy obowiązek raportowania ESG w aspekcie społecznym wpłynął na zwiększenie liczby klientów banków zaangażowanych w działalność sponsoringową i charytatywną, a tym samym na aktywa banków zaangażowanych społecznie.(abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Siła marki a wyniki finansowe banków
63%
Marka stanowi źródło przyszłych przepływów gotówkowych dla przedsiębiorstwa. W tej sytuacji siła marki powinna znaleźć odzwierciedlenie w uzyskiwanych przez przedsiębiorstwo wynikach finansowych. Celem artykułu jest analiza związków pomiędzy kapitałem (siłą) marki a wynikami finansowymi przedsiębiorstwa rozpatrywana z perspektywy zarządu spółki i akcjonariuszy. Przeprowadzone badania mają charakter ilościowy i są oparte na analizie korelacji pomiędzy wynikami finansowymi 11 polskich banków notowanych na giełdzie a miernikiem siły marki uzyskanym na podstawie wyników badań rynkowych opinii konsumentów dla lat 2006-2010. Przeprowadzone analizy wykazały, że występuje statystycznie istotna korelacja pomiędzy siłą marki i większością mierników wyników finansowych badanych banków. Zidentyfikowano również statystycznie istotną korelację pomiędzy siłą marki a wskaźnikiem cena/zysk i brak takiej korelacji pomiędzy siłą marki a całkowitym zwrotem dla akcjonariuszy. (abstrakt oryginalny)
Kryzys sprawił, że banki nie są już postrzegane jako pewne, godne zaufania instytucje i muszą zadbać o własną markę. W artykule przedstawiono zestawienie Top 500 Banking Brands oraz wyróżniono banki HSBC i Santander.Omówiono również sytuacje banków z rynków wschodzących, w tym polskich.
Artykuł prezentuje marki, które wchodzą na rynek intuicyjnie, wpisują się w schemat małego, młodzieńczego Dawida walczącego z Goliatem. Często ich produkty i przesłanie są tak rewolucyjne, że w normalnym systemie nie ma na nie miejsca. Schemat Dawid - Goliat jest wybierany przez marki, które dopiero zaczynają, które wchodząc na rynek stają w opozycji do systemu. Przez marki, które system podważają i kontestują. Marki, które są większe niż ich logo i niosą ze sobą bardzo wyraźne przesłanie. Autor przywołuje jako przykład marki Apple, Body Shop, Saturn oraz Polbank.
Cel - Celem artykułu jest prezentacja wpływu siły marki na wskaźnik wartość rynkowa/wartość księgowa oraz oprocentowanie lokat dla wybranych banków notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Metodologia badania - W artykule zastosowano metodę studiów literaturowych (polskiej i zagranicznej literatury przedmiotu), metodę dedukcji i indukcji oraz analizę regresji panelowej. Wynik - W rezultacie przeprowadzonych rozważań w artykule wykazano statystycznie istotny wpływ siły marki na oprocentowanie lokat w bankach i brak statystycznie istotnego wpływu siły marki na wskaźnik wartość rynkowa/wartość księgowa. Oryginalność/wartość - Przedstawione treści stanowią pierwszą w literaturze polskiej analizę ekonometryczną wpływu siły marki na oprocentowanie lokat i wskaźnik P/BV dla banków notowanych na GPW w Warszawie. (abstrakt oryginalny)
Autor przedstawia sytuację banków w 2001 roku. Osłabienie aktywności depozytowo-kredytowej banków towarzyszyło pogorszeniu notowań banków w opinii publicznej, mała rozpoznawalność, pomimo olbrzymich nakładów na kampanie reklamowe, malejąca satysfakcja z usług banków.
Zmiana szyldu, czy zmiana firmy? Kosmetyka, czy rewolucja? Czy rebranding w banku niesie ze sobą więcej niebezpieczeństw, czy korzyści? Po zmianie marki, na rynku pojawia się nieznana lub zmodyfikowana nazwa, nowy logotyp, inny wizerunek i odmienna strategia marketingowa. Czy pod nową marką firma staje się też nową firmą? Tu już bywa różnie. W bankach jednak zmiany bywają ogromne. Rebranding jest najczęściej efektem zmiany stosunków własnościowych. Ale nie zawsze. (abstrakt oryginalny)
Tworzenie silnych marek i rozszerzanie ich wpływu na nowe grupy odbiorców to wypróbowana taktyka budowania przewagi konkurencyjnej producentów zarówno dóbr konsumpcyjnych jak i przemysłowych. Zastanawiające jest, że metody, które sprawdziły się w branżach produkcyjnych były przez długi czas uznawane za nieodpowiednie dla branży finansowej. Zarządzanie takimi kategoriami, jak znaki handlowe, marka, czy własność intelektualna, do perfekcji opanowane przez producentów dóbr konsumpcyjnych, w sektorze finansowym nie znajdowało zrozumienia. Koniec ubiegłego wieku przyniósł przełom -Banki, towarzystwa ubezpieczeniowe i firmy brokerskie zaczęły doceniać wartość marek i innych aktywów niematerialnych i stworzyły wiele nowatorskich rozwiązań, które, w przypadku takich instytucji jak UBS, HSBC czy Citibank, mogą służyć za modelowy przykład wykorzystania narzędzi marketingowych w sektorze finansowym. Również na polskim rynku jest wiele przykładów umiejętnego tworzenia pozycji rynkowej przy wykorzystaniu wyróżniającego wizerunku marek.
W artykule podjęto próbę przeprowadzenia analizy znaczenia i wartości marki BGK. BGK jest głównym partnerem Państwa w obsłudze programów społeczno-gospodarczych w Polsce. Analiza wartości marki została sporządzona przy zastosowaniu metody hipotetycznych opłat licencyjnych. W celu zastosowania niniejszej metody w przypadku marki BGK konieczne było przyjęcie określonych założeń. W związku z powyższym autorzy przyjęli założenie, że BGK osiąga korzyści dzięki wykorzystywaniu znaku towarowego, a skuteczność realizacji zadań zleconych przez Państwo jest (przynajmniej w pewnym stopniu) funkcją siły marki. (abstrakt oryginalny)
Konkurencja towarzyszy przedsiębiorstwom w każdym sektorze gospodarki. W dobie XXI wieku wszystkie podmioty konkurują ze sobą o uznanie i zaufanie klientów. Jest to trudne wyzwanie zwłaszcza w sektorze usług bankowych. Instytucje te nie są w stanie wyróżnić się na rynku ofertą, ponieważ ta jest zbliżona do oferty konkurencji. Duże bariery wejścia na rynek oraz duża ilość podmiotów, które świadczą usługi podobne do usług banków zagraża tym organizacjom. Obecnie na rynku usług bankowych ważna okazuje się być marka. Odróżnienie się od konkurencji wizerunkiem i przywiązanie klienta do marki to źródła przewagi dla polskich banków. W budowie silnej marki ważną rolę odgrywają takie czynniki jak: komunikacja wewnętrzna firmy, reklama, procesy biznesowe, jakość, relacje z inwestorami czy klientami. Jej budowa jest wyzwaniem dla wielu banków, ponieważ wokół niej musi skupiać się cała strategia przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
16
Content available remote Position of Banks in Poland in the World Banking System
63%
Sektor bankowy ma bardzo duże znaczenie w gospodarce świata. Celem artykułu jest zbadanie pozycji polskich banków na tle Unii Europejskiej i świata. W artykule przedstawiono ranking 25 największych banków świata za 2011 rok pod względem wielkości aktywów i ROA, pozycję banków polskich w rankingu pięciu największych banków w krajach europejskich pod względem aktywów, efektywności działania, liczby banków z większościowym udziałem kapitału zagranicznego. Zaprezentowano także strukturę polskiego sektora bankowego, w tym listę 15 największych banków komercyjnych pod względem kapitałów własnych i aktywów oraz przychodów i zysków netto oraz pozycji polskich banków w światowym rankingu najcenniejszych marek bankowych w 2010 roku.(abstrakt oryginalny)
Artykuł podejmuje problem zmian polskich nazw banków bądź przedsiębiorstw. Proces ten zwany rebrandingiem, zdaniem specjalistów, może pomóc firmie w określeniu swojego miejsca na rynku, wzmocnić wizerunek w oczach klientów lub podkreślić konkurencyjność.
Karty kredytowe private label są wydawane przez banki, hipermarkety i sieci handlowe. Posługiwanie się znanym, światowym znakiem akceptacji jak Visa czy MasterCard wzmacnia wizerunek firmy wydającą kartę i jest wygodne dla klienta. Oprócz funkcji płatniczej i kredytowej spełniają też funkcję lojalnościową - stali klienci uzyskują preferencyjne przywileje cenowe. Za pomocą karty można też za pośrednictwem centrum obsługi klienta podejmować gotówkę. Artykuł przybliża problematykę kart typu private label.
Przedstawiono obraz polskiej bankowości. Kreowanie marki odbywa się m.in. poprzez budowanie nowego wizerunku i nie tylko system wizualny odgrywa ważną rolę, ale również diametralna różnica sposobu obsługi klientów.
Artykuł dotyczy rebrandingu - zmiany nazwy, image'u czy logo firmy, co często spowodowane jest rozpoczęciem współpracy z innymi firmami. W dobie powszechnej globalizacji działania taki są nieuniknione. Znane i silne marki zostają, a przejęte przez nich nazwy mniejszych lub słabszych spółek znikają. Autor jako przykład przywołuje Wartę i Kredyt Bank, Ideę i Orange czy chociażby PBK iBPH.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.