Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 330

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 17 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Procesy logistyczne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 17 next fast forward last
Odwzorowanie podstaw teoretycznych logistyki w przedsiębiorstwie na jego praktyczne zastosowanie w działalności gospodarczej przedstawiono w artykule na przykładzie opisu przebiegu procesów i czynności logistycznych, zachodzących w jednym ze śląskich przedsiębiorstw handlu detalicznego zajmujących się sprzedażą materiałów budowlanych. (abstrakt oryginalny)
Temat niniejszego artykułu ma na celu omówienie kategorii i zadań stawianych przed nowoczesnymi technologiami informacyjnymi, wykorzystywanymi do usprawniania i doskonalenia jakości informacji gromadzonych i przetwarzanych na potrzeby sprawnej organizacji obszarów logistycznych w przedsiębiorstwach. (fragment tekstu)
3
Content available remote Problematyka zarządzania różnorodnością w realizacji procesów logistycznych
100%
Celem artykułu było przedstawienie wybranych aspektów zarządzania różnorodnością w realizacji procesów logistycznych oraz wpływu różnorodności na efekty tychże procesów. W artykule dokonano porównania elementów różnorodności przejawiających się podczas realizacji procesów logistycznych, charakterystycznych dla poszczególnych przedsiębiorstw należących do OstCom Holding. (fragment tekstu)
W artykule podjęto próbę zidentyfikowania oraz scharakteryzowania najważniejsze procesów logistycznych, wskazując na ich kluczową rolę w efektywnym zarządzaniu produkcją ekologicznej porzeczki czarnej. Wskazano na różnice pomiędzy uprawą konwencjonalną a ekologiczną.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest identyfikacja poziomu dojrzałości procesów logistycznych przedsiębiorstw sektora przetwórstwa rolno-spożywczego w Polsce w różnych przekrojach.(fragment tekstu)
6
100%
Celem pracy jest przedstawienie autorskiej metody heurystycznej w zadaniu klasyfikacji ograniczeń wyboru najlepszych rozwiązań procesów i systemów logistycznych z uwzględnieniem transportu wewnętrznego. W artykule przedstawiono również przegląd najbardziej popularnych metod heurystycznych. (fragment tekstu)
Wychodząc z ogólnej postaci modelu systemu logistycznego w artykule zaproponowano formalny opis procesów logistycznych. Zdefiniowano stan systemu logistycznego oraz zapisano formuły matematyczne odwzorowujące zmiany stanu tego systemu. W proponowanym podejściu uwzględniono m.in. przekształcenia strumieni ładunków ze względu na postać, czas oraz miejsce, a także miejsca realizacji tych przekształceń oraz ludzkie i techniczne zasoby, jakimi system powinien dysponować. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono propozycje metody wydzielenia cech charakterystycznych z obrazów przedstawiających opłaty pocztowe w celu ich identyfikacji. Zaproponowano algorytm przetwarzania kolorowego obrazu opłaty pocztowej, tak aby pod uwagę były brane te cechy, które zawierają najwięcej dystynktywnych informacji. Dokonano wyboru przestrzeni kolorów z uwzględnieniem wpływu zmian oświetlenia obrazu przesyłek pocztowych na ich reprezentację w przestrzeni cech, zaproponowano dwie nowe metody wydzielania cech obrazu kolorowego. Zwrócono uwagę na problemy związane z przetwarzaniem wstępnym i segmentacją obrazu kolorowego oraz transformacją przestrzeni barw.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie możliwości wybranych komputerowych systemów wspomagających decyzje w procesach produkcyjno-logistycznych oraz przedstawieni nie potencjalnych korzyści z wdrożeń systemów zwiększających efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw, przyczyniających się jednocześnie do możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej. (fragment tekstu)
10
Content available remote Controlling procesów logistycznych w podmiotach zależnych
100%
Koniec XX w. przyniósł zmiany w wielkości i strukturze wymiany handlowej, prowadząc do globalizacji gospodarki. Budowanie przewagi konkurencyjnej przeniosło się z poziomu rynku krajowego na poziom globalny. Spowodowało to wzrost zainteresowania inwestycjami zagranicznymi oraz budowaniem sieci powiązań między przedsiębiorstwami. Proces ten jest dobrze widoczny w Polsce, ponieważ kraj nasz od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem kapitału zagranicznego. W raportach organizacji UNCTAD na temat inwestycji światowych Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów najbardziej atrakcyjnych dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Nasz kraj zaliczany jest do grupy front runners (bardzo wysoki potencjał, przy jednocześnie bardzo wysokich wynikach). (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono propozycje metod wydzielenia cech charakterystycznych dla obrazów przedstawiających przesyłki pocztowe. Zaproponowano algorytmy przetwarzania obrazu opłaty pocztowej, tak aby pod uwagę były brane te cechy, które zawierają najwięcej dystynktywnych informacji. Przedstawiono szereg metod klasyfikacji cech obrazu możliwych do zastosowania w systemach rozpoznawania i klasyfikacji przesyłek pocztowych. Uwzględniono możliwość zastosowania informacji w procesie ekstrakcji cech obrazu przesyłki pocztowej. Zwrócono uwagę na problemy związane z przetwarzaniem wstępnym i segmentacją obrazu kolorowego oraz wyboru przestrzeni barw na późniejsze etapy przetwarzania. (abstrakt oryginalny)
W przedsiębiorstwach realizowanych jest wiele procesów, które mają umożliwić osiągnięcie zdefiniowanych celów biznesowych. W dużej mierze są to procesy cykliczne, to znaczy takie, które się powtarzają i mają wyznaczony przebieg. Różnią się zazwyczaj szczegółami, takimi jak lokalizacja źródłowa i docelowa, lub miejscem występowania w systemie. Podczas modelowania w programach symulacyjnych różnice te znacznie wpływają na poziom zaawansowania modelu. W trakcie odzwierciedlania procesów w programach brakuje możliwości automatycznego działania - sztucznej inteligencji odpowiadającej za cykliczność. Celem tej pracy jest przedstawienie podejścia do modelowania - tzw. procesu referencyjnego, który pozwala na ułatwienie i skrócenie czasu projektowania procesów logistycznych w modelach symulacyjnych. Przedstawiono rozwiązanie, w którym definiuje się jedynie zasady wyboru tzw. lokalizacji pełniących funkcję buforów, pól odkładczych, a modelowane czynności procesu są generowane automatycznie. Zaproponowano zasadę pozwalającą na modelowanie według reguł losowych, wskazując dalsze kierunki prac badawczych związanych z regułami ilościowymi i czasowymi. W artykule przedstawiono również implementację tego rozwiązania w programie symulacyjnym LogABS. (abstrakt oryginalny)
Grupa Maspex od szeregu lat wykorzystuje standardy GS1 w zakresie identyfikowania swoich wyrobów oraz tworzonych jednostek logistycznych. Początkowo stosowanie standardów związane było z potrzebą spełnienia oczekiwań odbiorców, w tym przede wszystkim sieci handlowych. Jednak z czasem, w związku z dynamicznym rozwojem, zaistniała potrzeba wprowadzenia nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w zakresie magazynowania i dystrybucji. (fragment tekstu)
14
Content available remote Współczesne uwarunkowania integracji procesów logistycznych
100%
We współczesnym świecie zachodzą intensywne procesy, a więc i coraz szersze współzależności międzynarodowe. Z globalizacją łączy się unifikacja tych samych produktów, wzorców konsumpcji i zachowań rynkowych. Rozwój logistyki powoduje zacieśnienie więzi między krajami i zaostrzenie międzynarodowej konkurencji. Na współczesnym, szybko rozwijającym się rynku gospodarczym w centrum zainteresowania znajduje się klient. Od jego decyzji rynkowych zależy powodzenie i sukces produkujących i sprzedających produkty. Wiedza o zachowaniu klienta i czynnikach go kształtujących stanowi podstawę do podejmowania decyzji marketingowych we wszystkich fazach kształtowania oferty logistycznej.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono główne założenia teorii kolejkowej i jej zastosowanie w opisie procesu transportowego. Zdefiniowano proces transportowego jednostki ładunkowej w systemie transportowym. Przedstawiono parametry charakteryzujące proces transportowy uwzględniając formy teorii kolejkowej.(abstrakt oryginalny)
Artykuł prezentuje istotę i znaczenie efektywności procesów logistycznych w przedsiębiorstwach transportowych. Zostały w nim omówione trzy najważniejsze czynniki wpływające na niewłaściwą jakość dostaw w firmach przewozowych, tj. nieterminowość dostaw oraz uszkodzenia i braki w dostawach. Następnie została podjęta próba eliminacji tych nieprawidłowości poprzez zaproponowanie szeregu możliwych usprawnień, zarówno nisko- jak i wysokonakładowych. (abstrakt oryginalny)
W artykule sformułowano i, z odpowiednią dozą szczegółowości, opisano analityczny model badania dynamiki procesów logistycznych. Generalnie rzecz ujmując, kwestia rozpatrywania dynamiki procesów logistycznych jest sprowadzana do estymacji trendów zmian. Jednak w opinii autora artykułu, wskazane są w tym celu bardziej dokładne metody i sposoby opracowania danych. Sposób analizy danych przedstawiony w artykule może pozwolić na lepsze zrozumienie dowolnego procesu logistycznego lub produkcyjnego, zarówno w zakresie jego rozważania w ujęciu jakościowym jak i ilościowym. Po opisaniu implementacji modelu do oprogramowania, przedstawiane i omówione zostały przykładowe wyniki (zarówno w reprezentacji jakościowej jak i ilościowej). W artykule zostało szczególnie podkreślone, że inne rodzaje procesów (nie tylko logistyczne i produkcyjne) mogą być badane z wykorzystaniem prezentowanego modelu. Dotyczy to np. badania wskaźnika jakości toru. Stąd też model będzie stosowany w przyszłych projektach, związanych nie tylko z logistyką "czystą" lub stosowaną. Ograniczenia i przyszłe kierunki badań podane są w artykule. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przeprowadzenie analizy wstępnych oszacowań przyczyn i skutków zagrożeń występujących w transporcie ładunków skonteneryzowanych. W pierwszej części zostały zmapowane wszystkie procesy logistyczne, które pozwolą na zachowanie cią- głości procesu transportu intermodalnego, następnie w artykule zamieszczono metodę przeprowadzenia analizy FMEA, przeprowadzona została identyfikacja potencjalnych przyczyn i skutków zagrożeń, oraz został określony wskaźnik RPN, dla wszystkich zmapowanych procesów potrzebnych do przeprowadzenia transportu intermodalnego. (abstrakt oryginalny)
Inteligentne systemy do zarządzania odgrywają bardzo ważną rolę we współczesnej logistyce, a digitalizacja łańcucha dostaw staje się koniecznością, aby nadążyć za wymaganiami pełnego wyzwań rynku. Czy nowoczesne systemy IT to odpowiedź na największe problemy, z którymi obecnie zmagają się załadowcy i przewoźnicy? Czy otworzą przed branżą nowe możliwości? (fragment tekstu)
Celem artykułu jest zwrócenie uwagi na najważniejsze kryteria w ocenie oprogramowania do symulacji i modelowania procesów logistycznych realizowanych w centrach dystrybucyjnych. Kryteria te są podstawą do wyboru oprogramowania najlepszego, tak aby służyło budowie procesów logistycznych oraz poprawie (Reengineeringu) obecnych procesów, a w konsekwencji poprawie wydajności pracy procesów logistycznych w magazynach MWS (Magazynach Wysokiego Składowania), Centrach Dystrybucyjnych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 17 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.