Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 195

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Psychology of advertising
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
Autor próbuje odpowiedzieć na pytania: Co można zrobić, żeby poprawić skuteczność reklamy? Czy istnieją jakieś zasady, które mogłyby służyć jako wytyczne w fazie konstruowania oraz jako kryteria oceny gotowych reklam?
Obok siebie funkcjonują kampanie emocjonalne, racjonalne i mieszane. Każda z nich może okazać się skouteczna lub nie przekonać konsumenta. Sztuka polega na odpowiednim doborze mieszanki emocji i racjonalizmu. Autorka charakteryzuje typy kampanii reklamowych.
Postawa wobec reklamy polskiego konsumenta. Autorka na podstawie obserwacji przedstawia reakcje na reklamę pokolenia młodszych i starszych konsumentów.
Mianem postawy określamy zazwyczaj stosunek konsumenta do reklamy. Tymczasem reklama jest zjawiskiem bardziej złożonym. Składają się na nią trzy elementy: poznawczy, emocjonalny i behawioralny. Autor na podstawie obserwacji przedstawił tendencje zmian stosunku do reklamy u polskich konsumentów, będące ważną informacją dla twórców i sponsorów reklam.
Szacuje się, że rynek nastolatków obejmuje blisko 2 mld osób. Jest to grupa nastawiona najbardziej konsumpcyjnie, z ogromną łatwością wydaje pieniądze. Jest to więc rynek dla którego coraz częściej tworzona jest oferta reklamowa. W artykule zwrócono uwagę na czynniki, które przyciągają uwagę nastoletnich klientów i skłaniają do zakupu (przekaz telewizyjny, muzyka, sugestia).
Zwrócono uwagę na zagadnienie, co może wpłynąć na korzystną zmianę postaw konsumentów pod wpływem komunikatu w kampanii reklamowej. Ponieważ różne elementy reklamy inaczej oddziaływują na konsumentów zaangażowanych i inaczej na niezaangażowanych przedstawiono jak konstruować reklamę mając to na uwadze.
W niniejszym artykule omówiono pojęcie identyfikacji wizualnej. Komunikacja wizualna ma na celu oddziaływanie na poziomie nieświadomości, ma wywrzeć niezauważalny wpływ na konsumentów. Zauważono, że dobrze przemyślana strategia corporate identity jest bardzo często czynnikiem najmocniej decydującym o sukcesie marki na rynku.
Autorzy artykułu omówili płytki i głęboki model przetwrzania komunikatorów reklamowych. Opisali wyniki eksperymentu,który miał dowieść, czy zapamiętanie reklam telewizyjnych oraz zawartych w nich informacji produktowych zależy od trybu przetwarzania informacji: płytkiego v. głębokiego. Okazało się, że płytki poziom przetwarzania informacji rzeczywiście obniża stopień zapamiętania reklam. Tryb przetwarzania informacji wydaje się nie mieć wpływu na ocenę atrakcyjności reklam oraz na to, czy sądzimy, że dana reklama bęzie się wyróżniać na tle innych.
Cukierkowy język reklamy ma nas przygotować do kontaktu z produktem lub usługą. Autor koncentruje się głównie na językowym aspekcie reklamy, gdzie przedmiotem rozważań jest retoryka w znaczeniu techniki wywierania wrażenia na odbiorcy i przekazywania określonych treści.
W artykule w świetle badań i koncepcji teoretycznych zdefiniowano reklamę kontrowersyjną i zaprezentowano uwarunkowania jej skuteczności, na przykładzie badań empirycznych nad reklamami marki Play. Celem badań było sprawdzenie skuteczności reklam o różnym stopniu kontrowersyjności: reklamy neutralnej, średnio kontrowersyjnej oraz kontrowersyjnej. Badania miały także zweryfikować, czy dwie odmienne metody analizy danych - analiza wariancji i modelowanie równań strukturalnych – pozwalają na wyciąganie podobnych wniosków o skuteczności reklamy. Sprawdzano, jak pamiętane są poszczególne elementy reklamy, jakie dana reklama wzbudza emocje, i jakie jest nastawienie do marki i do samej reklamy. Ustalono, że zarówno nadmiar emocji pozytywnych jak i negatywnych nie sprzyja skuteczności reklamy analizowanej w świetle modeli sieciowych. Dlatego reklama średnio kontrowersyjna okazała się bardziej skuteczna niż neutralna i kontrowersyjna. Udowodniono, że dopiero połączenie różnych sposobów analizowania danych pozwala na uzyskanie pełnej informacji na temat skuteczności reklamy. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Rola dziecka w reklamie komercyjnej
75%
Tematyka związana z marketingiem dziecięcym i z udziałem dzieci w reklamach komercyjnych jest bardzo ważna z powodu rosnącej konkurencji na rynku dóbr konsumpcyjnych i usług. Badania, w ramach marketingu dziecięcego, były poruszane przez licznych badaczy tj. McNeal, Lindstrom i in. Celem niniejszego artykułu jest ukazanie roli dziecka w reklamie komercyjnej oraz jego wizerunku. Badania polegały na analizie wybranych spotów reklamowych, które były emitowane w telewizji od początku 2009 roku do czerwca 2010. Następstwem przeprowadzonych badań jest podział reklam z udziałem dzieci na reklamy skierowane do dorosłych, i na skierowane do dzieci i młodzieży. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Podobieństwa i różnice w spotach reklamowych promujących parafarmaceutyki
75%
Niniejszy artykuł poświęcony jest analizie wybranych spotów reklamowych promujących parafarmaceutyki. We wstępie omówione zostały różnice pomiędzy suplementami diety, lekami OTC i lekami Rx oraz podstawowe elementy z psychologii reklamy, które mają zastosowanie w niżej analizowanych spotach reklamowych. W wynikach badań zwrócono uwagę na podobieństwa, a następnie różnice pomiędzy poszczególnymi spotami reklamowymi. Podkreślono również powody zróżnicowania występujących w reklamach elementów, a także przeważające znaczenie emocji nad racjonalnością w analizowanych spotach reklamowych. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Efficiency of TV Advertising Spots Promoting Non-alcoholic Drink Kofola
75%
In this contribution psychological appeals of TV advertisement spots of Kofola were evaluated. Into the consideration four ad spots were taken: "Nude beach", "Simply, she is not made from sugar", "Love is no science" and "Right Slovak Christmas with Kofola". Individual appeals were evaluated using data gathered from questionnaire survey made in the select district. In generally, respondents perceive commercials positively, there are just some differences between opinions of men and women as well as between young and older people. (original abstract)
Reklama jako jedna z form prezentacji zdominowała i uzależniła od swojej atrakcyjności wielkość sprzedaży. Jest wszechobecna i często nachalna. Nad jej konstrukcją pracują fachowcy z różnych dziedzin, wykorzystując demagogię, retorykę, psychologię, socjologię w celu manipulacji. W historii można by wymienić zaledwie kilkadziesiąt postaci, którym się to udało zrobić na masową skalę. Najczęściej byli to charyzmatyczni lub medialni: politycy, wodzowie, dyktatorzy, artyści, filozofowie, twórcy mody itp. Oddziaływanie na człowieka będzie silniejsze wówczas, gdy odpowiednio dobrany zostanie bodziec powodujący emocje związane ze zmianą stanu posiadania. Człowiek jest bezbronny wobec nachalnej reklamy i w wielu przypadkach nie potrafi odróżnić, kiedy jest ona prawdą a kiedy fałszem, machinalnie zapamiętując różne treści przez powtórzenia, często wbrew swojej woli. Reklama pokazuje przeważnie świat nierzeczywisty, co powoduje rozdźwięk zwany dysonansem poznawczym. Relatywizacja wartości, której wszyscy jesteśmy świadkami, jest w pewien sposób przyśpieszana przez wszechobecną reklamę. Symbole religijne, erotyzm, okrucieństwo coraz częściej pojawiają się w mediach, powodując zobojętnienie i coraz mniejszą wrażliwość widza. Zmuszają twórców reklamy do sięgania po coraz wymyślniejsze środki wyrazu, które, zaskakując czy szokując, mają wyróżnić jeden produkt spośród podobnych. Pojawiająca się kolorowa, bajkowa reklama przenosząca nas w inne wymiary pobudza naszą wyobraźnię, kreatywność i budzi emocje, pozbawiając nas obojętności. (abstrakt oryginalny)
Klasyczne podejście do planowania i nabywania czasu oraz przestrzeni dla przekazu reklamowego skupia uwagę specjalistów na optymalizacji prawdopodobieństwa zapamiętania spotu reklamowego przez potencjalnych konsumentów. Praktyka pokazuje jednak, że czasem nawet poprawna z punktu widzenia planowania mediów kampania reklamowa może nie przynieść oczekiwanych skutków. Przyczyn może być wiele: począwszy od nieodpowiedniej strategii produktu, przez nieodpowiednie zaprojektowanie i/lub wykonanie reklamy, aż po te czynniki, na które specjaliści do spraw zakupu mediów zazwyczaj nie zwracają uwagi. Nie wystarczą typowe wskaźniki, takie jak zasięg czy koszt dotarcia do potencjalnego konsumenta. Wobec dużego natłoku reklam istotne stają się czynniki jakościowe, które zwrócą uwagę i pozwolą dotrzeć reklamie do odbiorcy. Jednym z takich czynników może być zawartość programu, w trakcie którego emitowana jest reklama. Z zawartością tą wiążą się takie czynniki, jak zaangażowanie widza czy nastrój, jaki zostanie wywołany prze program, które mogą w sposób znaczący wpływać na to, jak zostanie odebrana reklama i zapamiętana marka. (fragment tekstu)
W kwestii promocji regionów w Polsce w ostatnich latach z pewnością udało się jedno: skutecznie zaszczepić przekonanie, że prowincja może być trendy i to pod każdym względem: turystycznym, biznesowym, kulturowym. To bardzo dużo. Dobrze wykształceni Polacy szukają, a przynajmniej marzą, o takiej przystani. (fragment tekstu)
Reklama przemawia wykorzystując mechanizmy psychologiczne oddziałujące na emocje, motywacje i pamięć konsumentów. Autorka analizuje co się dzieje w umyśle konsumenta, gdy spostrzega slogan w języku angielskim, a co, gdy w języku polskim? Dlaczego, gdy „jesteśmy tego warte”, to chętniej kupujemy?
Podstawowe zasady pisania listów handlowych, które trzeba brać pod uwagę, aby nie poszedł do kosza.
Analitycy popytu konsumenckiego mówią o zjawisku "zawiłości wiekowej", bo obecnie coraz trudniej jest przyporządkować zachowania rynkowe czy nabywane produkty do określonej grupy wiekowej. Dotychczasowe prawdy o metryce konsumentów, a także tradycyjne sposoby segmentacji rynku oparte na wieku, należy zdaniem autorki zweryfikować. Zjawisko zawiłości wiekowej jest jej zdaniem najbardziej widoczne w trzech grupach konsumentów: wśród dzieci, młodych dorosłych (20-30 lat) oraz wśród osób po 50 roku życia.
Artykuł na temat wykorzystania zmysłów w komunikacji marketingowej. Zaprezentowano sposób wykorzystania poszczególnych zmysłów w reklamie. Omówiono zjawisko synergii zmysłów.
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.