Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 47

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Real estate trade
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Autorzy w artykule skupili się na porównaniu cen uzyskanych za lokale stanowiące odrębną własność do tych, którym przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Badania zostały przedstawione na lokalach mieszkalnych w Głogowie w 2013 roku.(abstrakt oryginalny)
Artykuł przedstawia wyniki badań na rynkach lokalnych miasta i gminy wiejskiej Giezno. Celem badań było ustalenie wpływu sąsiedztwa dwóch gmin (miejskiej i wiejskiej) na ich lokalne rynki nieruchomości w zakresie analizy cen nieruchomości niezabudowanych. Badanie to jest nawiązaniem do przeprowadzonej w latach 2007-2009 analizy cen transakcyjnych nieruchomości niezabudowanych we wszystkich gminach powiatu gnieźnieńskiego.
3
Content available remote Acquisition of Premises as Real Property by Foreigners During the Years 2004-2008
100%
W artykule przedstawiono zasady nabywania nieruchomości przez cudzoziemców, które są różne dla obywateli krajów należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego i pozostałych krajów. Przedstawiono fragment rynku nieruchomości w Polsce dotyczący transakcji nieruchomościami lokalowymi z udziałem cudzoziemców. Na podstawie przeprowadzonych badań w latach 2004-2008 stwierdzono, że wzrasta zainteresowanie cudzoziemców nabywaniem lokali w Polsce. (abstrakt oryginalny)
4
Content available remote The Recent Dynamics of The Disintegrated Real Estate Transfer Tax in The EU
100%
Ważnym instrumentem polityki fiskalnej jest podatek od nieruchomości. Podejście państw członkowskich UE coraz bardziej różni się od modelu amerykańskiego. Przedstawione w artykule badanie porównawcze tych heterogenicznie różnych podejść jest ilustracyjne. System podatkowy w zakresie transferu nieruchomości nie należy do kompetencji unijnych, ale elementy harmonizacji dla państw walczących z tym problemem, takich jak Republika Czeska, mogłoby pomóc. Zatem hipotezy, które mają zostać potwierdzone lub odrzucone, to: (i) podatek od przeniesienia własności jest z natury szczególny i odporny na harmonizację, a także (ii) podatek od nieruchomości jest nieodzowny. Te hipotezy są rozwiązywane z wykorzystaniem metod naukowych i statystyk krajowych. Proponowane wnioski potwierdzają hipotezy, jak i przedstawiają propozycje dotyczące dalszych badań nad zdolnościami unijnej harmonizacji podatków od nieruchomości oraz efektywności podatku od nieruchomości jako takiego(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie działań z zakresu public relations, podejmowanych przez agencje nieruchomości, takich jak np. zbieranie informacji na temat danej osoby, instytucji, firmy lub innego podmiotu. Działania z zakresu public relations podejmowane są zarówno przez małe firmy lokalne, jak i duże agencje o zasięgu ogólnokrajowym głównie z wykorzystaniem procesu komunikacji, a także poprzez nawiązanie i utrzymanie odpowiednich relacji zarówno z klientami, jak i ze współpracownikami. Wielkie agencje, działające na terenie całego kraju, dysponują dużymi budżetami marketingowymi i zatrudniają dodatkowo specjalistów od public relations. Siłą małych firm jest lojalność, rzetelność oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Z badań wynika, że tylko te firmy, które lepiej konkurują o pozyskanie nowych klientów i potrafią nawiązać z nimi trwałe i silne relacje zdobywają na rynku przewagę nad innymi i mają większe szanse na utrzymanie się na rynku.(abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Financing Commercial Property in Poland and the UK
100%
W pracy porównano sposoby finansowania nieruchomości komercyjnych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Porównanie danych z obu krajów pokazuje, że najbardziej popularnym sposobem finansowania nieruchomości komercyjnych, zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii, są kredyty hipoteczne. Finansowanie zewnętrzne nieruchomości komercyjnych w Polsce jest realizowane przez: banki uniwersalne i hipoteczne, towarzystwa leasingowe, fundusze inwestycyjne i poręczeniowe, prywatnych inwestorów oraz emisję papierów wartościowych o właścicielskim lub dłużnym charakterze. Innym rodzajem finansowania projektów zakupu nieruchomości komercyjnych jest ich finansowanie przez założenie specjalnej spółki do przeprowadzenia danego projektu, zwanej spółką celową (z ang. project finance). Mocną stroną polskiego systemu finansowania zakupu obiektów komercyjnych jest dostęp do różnego rodzaju dotacji oraz kredytów preferencyjnych. (abstrakt oryginalny)
8
100%
Artykuł omawia działalność Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa od początku jej istnienia do końca 1998 r.
Artykuł przedstawia wyniki badań na rynkach lokalnych miasta i gminy wiejskiej Giezno. Celem badań było ustalenie wpływu sąsiedztwa dwóch gmin (miejskiej i wiejskiej) na ich lokalne rynki nieruchomości w zakresie analizy cen nieruchomości niezabudowanych. Badanie to jest nawiązaniem do przeprowadzonej w latach 2007-2009 analizy cen transakcyjnych nieruchomości niezabudowanych we wszystkich gminach powiatu gnieźnieńskiego.
W artykule przedstawiono problematykę zarządzania aktywnością targową w odniesieniu do cyklu życia projektu deweloperskiego dużego centrum handlowego. Zmienność tego cyklu w branży nieruchomości handlowych wymaga dynamicznego i elastycznego podejścia do zarządzania udziałem w wydarzeniach wystawienniczych, który jest złożonym procesem, składającym się z kilku etapów. Celem artykułu jest rozpoznanie aktywności targowej mało doświadczonych (tj. dopiero wchodzących na rynek) deweloperów nieruchomości handlowych, rozciągniętej w czasie trwania pełnego cyklu życia projektu inwestycyjnego dużego centrum handlowego. Przyjęto, że cykl życia projektu deweloperskiego nieruchomości handlowych składa się z pięciu etapów: inicjacja projektu, planowanie projektu, realizacja przygotowawcza, realizacja właściwa, zamknięcie projektu. Każdy z etapów przedstawiono poprzez zdefiniowanie procesów zarządzania projektem właściwych dla poszczególnych etapów. W badaniu uwzględniono aktywność 6 mało doświadczonych deweloperów dużych centrów handlowych, w okresie około 2,5 roku. W tym czasie uczestniczyli oni w 7 kolejnych targach rynku nieruchomości handlowych. Wykorzystano jakościowe metody badawcze: mystery visitor (jako rodzaj obserwacji uczestniczącej ) oraz wywiady swobodne. Zastosowano także analizę materiałów informacyjnych i reklamowych badanych deweloperów. Przedstawiono analizę powiązania działań badanych podmiotów w odniesieniu do pięciu etapów cyklu życia projektu deweloperskiego, z zarządzaniem aktywnością targową na każdym z tych etapów. Wskazano na dominujące, podczas realizacji poszczególnych faz, płaszczyzny aktywności targowej wystawców (spośród trzech rodzajów wymiarów: informacyjnego, promocyjnego, handlowego). (abstrakt oryginalny)
Internet stanowiąc doskonałe narzędzie umożliwiające dotarcie do milionów użytkowników staje się wymarzonym środkiem wykorzystywanym w działalności promocyjnej pośredników w obrocie nieruchomościami. W artykule przedstawiono różne formy promocji oferty handlowej pośredników z wykorzystaniem portali ogłoszeniowych. Wskazano przykłady działań opolskich podmiotów świadczących usługi w zakresie pośrednictwa, którzy w działalności promocyjnej wykorzystują portale ogłoszeniowe. Artykuł zawiera szereg przykładów wskazujących na istotną rolę, jaką w działalności promocyjnej odgrywają programy służące do obsługi biura pośrednika w obrocie nieruchomościami. Elementem podsumowującym jest przedstawienie korzyści wynikających ze współpracy pośredników z internetowymi serwisami ogłoszeniowymi. (abstrakt oryginalny)
The paper analyses the factors that influenced the emergence of the bubble of the Spanish real estate market in the previous decade. It takes into account demand and supply factors, as well as discusses the ECB's monetary policy in the context of Spain. It also provides an overview of dynamic provisioning, one of the early macro-prudential tools. (original abstract)
W ostatnim czasie przybywa bardzo dużo ogłoszeń sprzedaży nieruchomości w zagranicznych nadmorskich kurortach, szczególnie w Bułgarii, Chorwacji czy w Hiszpanii. Bułgaria jest nadal najbardziej atrakcyjna cenowo i co za tym idzie na pewno interesująca pod względem inwestycyjnym. Ceny apartamentów w tamtych rejonach zaczynają się od ok. 700 euro za metr kwadratowy, a więc niewiele w stosunku do rodzimych nieruchomości, rynek bułgarski rozwija się dynamicznie, inwestycji zagranicznych przybywa, stawia się na turystykę, rośnie prestiż i poziom wypoczynkowych miejscowości. (abstrakt oryginalny)
Na polskim rynku nieruchomości od kilku lat trwa szalony ruch. Mieszkania, domy, działki - to dzisiaj dobre lokaty dla tych, którzy mają kapitał. Niezwykle dynamicznie rozwijają się biura pośrednictwa w handlu nieruchomościami oraz firmy devloperskie (prowadzące budowę domów pod wynajem lub sprzedaż).
Sprzedaż polskiej ziemi cudzoziemcom nieustannie wzbudza emocje. Autorzy artykułu przedstawiają wyczerpujący zakres informacji o ilości sprzedanych i wydzierżawionych gruntów z Zasobu WRSP podmiotom z udziałem kapitału zagranicznego.
16
Content available remote Acquisition of Agricultural Land in Selected European Union Countries
84%
Rynek ziemi rolniczej w Europie zaczyna ulegać stopniowej unifikacji, mimo że nadal jeszcze funkcjonuje w zasadniczo odmienny sposób w dwóch grupach państw. Do pierwszej należy 15 starych państw członkowskich UE, które przystąpiły do UE przed rokiem 2004. Do drugiej grupy należą pozostałe państwa europejskie, które w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia porzuciły system państwowej i kolektywnej gospodarki gruntami rolnymi (w tym siedem nowych państw członkowskich, które przystąpiły do UE po roku 2004) (Rynek ziemi rolniczej 2006, s. 44). W opracowaniu podjęto próbę zbadania warunków i kryteriów nabywania nieruchomości rolnych w wybranych krajach Unii Europejskiej przez cudzoziemców. Do badań wykorzystano krajowe statystyki cen sprzedaży i dzierżawy gruntów oraz dane z Eurostatu. Przeanalizowano kierunki rozwoju rynków nieruchomości rolnych, zwłaszcza w odniesieniu do cen sprzedaży i dzierżawy gruntów. Przed akcesją oraz tuż po niej, czyli w 2004 r., w nowo przyjętych państwach UE ceny gruntów rolnych nie zmieniały się w znaczącym stopniu. Sytuacja ta zaczęła się zmieniać od 2005 r., kiedy ceny ziemi znacząco rosły w Polsce, Łotwie, Słowacji i na Węgrzech. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego artykułu jest dokonanie analizy sprzedaży nieruchomości rolnych na przykładzie Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie. Wskazano formy sprzedaży nieruchomości rolnych znajdujących się w zasobie Skarbu Państwa oraz dokonano analizy strony podażowej i popytowej zasobów nieruchomości rolnych w oparciu o funkcjonowanie Agencji Nieruchomości Rolnych. (abstrakt oryginalny)
Skarb państwa i gminy mogą pozbywać się nieruchomości na różne sposoby: sprzedaż, zamiana, darowizna, wniesienie aportu, zrzeczenie się własności. Mogą być ponadto oddane w wieczyste użytkowanie, trwały zarząd, dzierżawę, najem i użyczenie. Według nowej regulacji (ustawa o gospodarce nieruchomościami) prawidłowy obrót mieniem publicznym zapewnić ma przestrzeganie zasad jawności i wyłączności przetargu.
Omówiono sposoby finansowania nieruchomości w Polsce i w Wielkiej Brytanii: w obu krajach najbardziej popularne jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego i finansowanie ze środków własnych.
20
84%
W artykule dokonano analizy uwarunkowań formalno-prawnych i rynkowych nabywania nieruchomości w Polsce przez inwestorów zagranicznych w oparciu o podstawowe akty prawne. Zaprezentowano dane statystyczne obrazujące aktywność podmiotów zagranicznych w nabywaniu polskich nieruchomości ze szczególną uwagą na skutki liberalizacji procedury nabywania nieruchomości przez podmioty pochodzące z krajów UE po akcesji Polski do Wspólnoty Europejskiej. W artykule zawarto również przegląd wyników badań oraz międzynarodowych rankingów oceniających uwarunkowania nabywania nieruchomości w Polsce w opinii inwestorów zagranicznych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.