Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 295

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sztuka komunikowania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
Z badania przeprowadzonego przez Carnegie Institute of Technology wynika, że twój sukces finansowy w 85 proc. zależy od twojej osobowości oraz umiejętności komunikacyjnych, negocjacyjnych i przywódczych, a tylko w 15 proc. zależy od wiedzy. Jaki z tego wniosek? Taki, że warto pracować nad umiejętnościami komunikacyjnymi. A występ publiczny to ważny sposób komunikacji. (fragment tekstu)
Każda oficjalna i nieoficjalna rozmowa, której celem jest przekonanie kogoś do swoich racji, wymaga umiejętności przemawiania, by efekt takiej rozmowy nie był dziełem przypadku. To samo dotyczy negocjacji, nie tylko biznesowych, motywowania, delegowania, rekrutacji, prowadzenia zebrań. Umiejętność wystąpień publicznych jest jednym z elementów budowania marki osobistej. (fragment tekstu)
Zdaniem autora sztuka prezentacji to wywoływanie silnych emocji i dotarcie do serca każdej osoby z grona publiczności, po to, by zarazić ją swoją ideą. Autor omówił 17 kluczowych aspektów, o których powinno się pamiętać przygotowując prezentację.
Scharakteryzowano zagadnienie retoryki czyli sztuki oratorskiej (mówienia), uwzględniając jej tradycję starożytną: grecką i rzymską.
Opisano podstawowe zasady rozmowy telefonicznej oraz przedstawiono test sprawdzający "Kulturę rozmowy telefonicznej".
Retoryka to umiejętność przemawiania, a jej istotą jest nakłanianie i przekonywanie. Stąd już bardzo blisko do nieczystych zagrywek. W biznesie nieustannie podejmuje się decyzje poprzedzone spotkaniami, na których dyskutowane są przedmiotowe zagadnienia. Tak naprawdę jesteśmy więc stale wystawiani na retorykę i jej nadużywanie przez współrozmówców. (fragment tekstu)
Artykuł podejmuje zagadnienia relacji między słowem i obrazem na obszarze nauk o mediacji sztuki. Definiuje ten obszar oraz pojęcie jego przedmiotu. Wyróżniając podstawowe sposoby mediacji między sferą wizualną a werbalną, podaje przegląd form, w których jest ona możliwa. (abstrakt oryginalny)
8
Content available remote O czym może mówić przestrzeń? Komunikat zamknięty w geometrii znaku
76%
Przestrzeń jest jak opowieść, która w postaci konkretnych znaków kryje w sobie konkretne treści. Zawarte są one na poziomie informacji, takich jak funkcja oraz na styku metafor i twórczych intencji. Tekst dotyczy kulturowej pamięci znaków i geometrycznej reprezentacji form w przestrzeni. Wskazuje, iż potrzeba geometrycznego zapisu przestrzeni, nie tylko wynika z potrzeby obliczeniowej, ale też jest nośnikiem abstrakcyjnego wyrażania idei dla całych zbiorowości społecznych (abstrakt oryginalny)
W każdym z nas jest coś z żyrafy i szakala. W codziennych rozmowach - zawodowych, rodzinnych czy towarzyskich - posługujemy się językami symbolizowanymi właśnie przez te zwierzęta. Co to oznacza dla nas i naszych relacji? Jak, mając tego świadomość, budować porozumienie nawet w trudnych sytuacjach? (fragment tekstu)
Największym wyzwaniem dla zespołów rozproszonych jest nie tyle - jak się powszechnie wydaje - odległość między członkami zespołu, o ile dystans psychologiczny, jaki ich dzieli. Taki rodzaj oddalenia może zaistnieć w każdym zespole, jednak zespołom rozproszonym może być trudniej go pokonać i może to wymagać od nich większego wysiłku. Jak sobie z tym radzić? (fragment tekstu)
Przedstawione definicje stylu komunikacyjnego nie mają charakteru zamkniętego. Są propozycjami uwzględniającymi tylko niektóre kryteria. W tym opracowaniu podstawowe kryteria definiowania stylu komunikacyjnego były związane z celami interakcji. Kolejnym etapem pracy nad definiowaniem stylu komunikacyjnego i określaniem treści tego pojęcia będą propozycje dotyczące struktury czynników wpływających na styl komunikacyjny. (fragment tekstu)
"Obyś żył w ciekawych czasach..." - to życzenie, którego realizację mamy właśnie okazję doświadczać na własnej skórze. Żyjemy w ciekawych czasach i skutki tego widoczne są na wielu płaszczyznach związanych z zarządzaniem. Jedną z tych płaszczyzn jest komunikacja w firmie. (fragment tekstu)
Artykuł jest poświęcony błędom w komunikowaniu wynikającym z niepoprawnego segmentowania tekstu przez dziennikarzy, które w efekcie zakłóca logikę wypowiedzi. Pauzy robione w nieodpowiednim miejscu, lub brak pauz tam, gdzie powinny być postawione, mogą prowadzić do niezrozumienia przekazu. Poprawne dzielenie wypowiedzi na frazy wiąże się z umiejętnym stosowaniem pauz logicznych. W artykule znalazły się przykłady użycia pauz w miejscu nieprzemyślanym, przypadkowym lub takich pauz, które powstały z gwałtownej potrzeby zaczerpnięcia powietrza. Zdarza się, że chwile przerwy w mówieniu dziennikarze wypełniają nieartykułowanymi dźwiękami, co również przeszkadza odbiorcom w zrozumieniu przekazu.(abstrakt oryginalny)
Retoryka została zaadaptowana przez współczesną teorię komunikacji, w ten sposób stała się zarówno jednym z jej filarów, jak i przedmiotem zainteresowania różnych dyscyplin i transdyscyplin naukowych: filozofii, psychologii, reklamy, marketingu, PR-u. Jest przydatnym narzędziem służącym tworzeniu tekstów oraz ich analizie. (...) W Polsce refleksja nad retoryką została zaniechana w XIX wieku. Obecnie odradza się, jak wskazują pojawiające się opracowania, przydatne również na gruncie teorii i praktyki PR-u.(fragment tekstu)
15
Content available remote Twórcza moc słowa w wychowaniu
76%
Człowiek poprzez słowo, a ściślej przez konkretny akt mowy wchodzi w relację ze społeczeństwem, w którym pełni określone role. Realizacja tychże ról wymaga znajomości reguł językowego współistnienia oraz umiejętności dostosowania środków językowych do sytuacji komunikacyjnej. Sytuacja komunikacyjna, zachodząca w przestrzeni procesu wychowania wytycza relacje społeczne pomiędzy nadawcą przekazu, a jego odbiorcą oraz warunkuje charakter wypowiedzi. We współczesnej tematyce debat i dyskusji poświęconych słowu wychowawczemu częste stają się odniesienia do formacji moralnej z różnych perspektyw etycznych: aretycznej, ukierunkowanej na kształtowanie charakteru, aksjologicznej, wskazującej na nadrzędny system wartości, czy też deontologicznej, w której eksponuje się tzw. moralny obowiązek. Niezależnie jednak od przyjętej perspektywy istotnym aspektem słowa jest stymulowaniu rozwoju moralnego. Termin ten definiowany jest jako fakt i zarazem tajemnica ludzkiego świata, odbierany jako wartość nieodzowna do bytowania na sposób właściwy osobie, jako swoista "droga" poznania otaczającej rzeczywistości przez jednostkę, szczególnie tę, poddawaną procesowi wychowania. (abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy reklamy i komunikatu, jaki ona zawiera. Bardzo często wśród licznych metafor i symboli może zagubić się istota komunikatu. Natomiast analiza najlepszych polskich reklam wskazuje, że były to proste komunikaty.
17
Content available remote Komunikowanie się z otoczeniem za pomocą świetlistej formy wyposażenia wnętrz
63%
Dzięki postępowi techniki pojawiło się w ostatnim ćwierćwieczu kilka technologii umożliwiających rozświetlanie powłok mebli lub tworzenie świecących form architektury wnętrz, wprowadzających nowy sposób odbioru tych elementów oraz możliwości emisji informacji. Iluminacja może przybrać formy animacji, obrazowych interfejsów lub interaktywnych projekcji, które umożliwiają komunikowanie się z użytkownikiem, ale też sterowania ich wyglądem dla emitowania prostych sygnałów społecznych. W wyniku moich kilkunastoletnich doświadczeń w łączeniu cyfrowych projekcji z formami wyposażenia wnętrz wynika, że poza oczywistymi funkcjami interfejsu, ruchoma świetlistość obiektów otoczenia, budzi szereg schematów mentalnych z dotychczasowego środowiska człowieka. Aktywność projekcyjna otoczenia może budować odbiór wnętrza, w prosty sposób tworzyć nastroje, określać funkcje lub stan gotowości do użytkowania, ostrzegać lub uspakajać. Wykonane przeze mnie próby, które miały czysto artystyczne założenia można wykorzystać do celów komunikacyjnych, w sposób bardziej intuicyjny niż pismo czy inne znaki graficzne. Aktywność otoczenia trzeba jednak dozować i selektywnie projektować dla uniknięcia kakofonii informacji, dobierać techniki komunikacji oraz technologie projekcyjne, właściwe do konkretnych zadań i predyspozycji ludzkiej psychiki. Przedstawione metody tworzenia świetlistej powłoki elementów wnętrz wykorzystują oswojone już technologie: diodowe, rzutniki projekcyjne lub laserowe, czy ekrany dotykowe, ale potrzebują też wsparcia inżynierskiego w kwestiach zasilania, sterowania czy przesyłu danych. Kluczowa wydaje się także interakcja czy komunikacja mobilna, które mają szansę przejść tu w skalę ciała człowieka, uruchomić wielozmysłowy kontakt z multimedialnym środowiskiem. Koncepcyjne projekty studenckie Akademii Sztuk Pięknych (ASP) we Wrocławiu wskazują możliwości nowych mediów we wnętrzach, proponują rozwiązania atrakcyjne wizualnie i nowatorskie użytkowo, czekające na wykorzystanie w biznesie. Dostrzegalny jest również potencjał naukowy i szerokie pole badań we współpracy z ASP, w takich dziedzinach jak: elektronika, informatyka, architektura, inżynieria materiałowa czy psychologia. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Projektowanie narzędzi komunikacji w obszarach kreatywnych
63%
Potrzeba tworzenia komunikatów pojawia się we wszystkich aspektach życia i świadomej aktywności człowieka, na każdym etapie jego rozwoju. Poprzez tworzone znaki powstające w złożonych strukturach, przekazywane są sygnały komunikacyjne, świadczące o konieczności socjalizowania się, w rodzinie, środowisku, społeczności etnicznej, czy kulturowej. Warunkiem dobrej komunikacji, płynnego przepływu informacji, jest świadomość grupowa i wysokie kompetencje zespołu projektowego. Korzystanie z jednego systemu komunikacyjnego ułatwia współpracę i eliminuje potencjalne błędy. W artykule przedstawiono okoliczności korzystania z narzędzi komunikacji w określonych sytuacjach, na wielu poziomach percepcji, w wielu kontekstach przedmiotowych, w subiektywnym odbieraniu i przekazywaniu informacji, na poziome wypracowanych technicznych komunikatorów, stosowanych w działaniach określonych grup. Wszystkie przedstawione przykłady narzędzi komunikacji dotyczą osobistych doświadczeń, doznanych w ostatnim czasie przez autorkę artykułu, w obszarze nauki, sztuki, kultury, techniki i nowych technologii, oraz osobistych refleksji nad zmiennością i ogromem współcześnie generowanych kodów i systemów komunikowania się. (abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Status przedmiotu a kontekst komunikacyjny
63%
Współczesność przesycona informacją, przesyłem danych i wielopasmowością komunikacji sprawia, że design i rola projektanta zostaje włączona w ten nurt wzajemnej łączności. Przedmiot tym samym ma za zadanie informować o określonych treściach. Tak więc projektowanie, uwzględniając nie tylko czynniki funkcjonalne, formalne i technologiczne, ukierunkowane jest także na spełnienie potrzeby wyrażania komunikatu oraz wewnętrzny nakaz ekspresywności użytkownika. Przedmiotem rozważań w poniższym tekście jest refleksja nad statusem przedmiotu w kontekście jego roli, jaką spełnia jako sposób porozumiewania się. W perspektywie teraźniejszości przedmiot może zostać potraktowany jako znak, czym jego wartość użytkowa i estetyczna zostaje dopełniona znaczeniowo. Ogólna analiza wsparta jest przykładami z dostępnych źródeł, które ilustrują omawiane zagadnienie. (abstrakt oryginalny)
Czy menedżerowie potrafią komunikować się między sobą, a także ze swoimi zwierzchnikami i podwładnymi? Czy ich wypowiedzi są zrozumiałe dla wszystkich? Czy ci sami ludzie w innych pozazawodowych rolach rodzica, partnera, przyjaciela radzą sobie tak samo dobrze lub popełniają podobne błędy komunikacyjne, jak w pracy? Czy chodzi tu tylko o wymianę informacji? (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.