Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 198

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Wirtualizacja
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
1
100%
Wdrożenie w organizacji technologii wirtualnych pozwala uzyskać wiele korzyści, wśród których najważniejsze to lepsze wykorzystanie zasobów informatycznych oraz wyższa ich wydajność, skrócenie reakcji organizacji na potrzeby biznesowe przez dynamiczną optymalizację środowisk oprogramowania, ograniczenie kosztów przyszłej rozbudowy infrastruktury IT, niższe nakłady operacyjne oraz wyższy stopień bezawaryjności i zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych. Jednakże potencjalne zalety tych rozwiązań nie mogą przysłaniać niezwykle istotnej kwestii, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa systemom pracującym w środowisku wirtualnym. Ze względu na dużą liczbę zagrożeń i podatności wymaga ono stosowania specjalistycznych narzędzi, a także odpowiednich umiejętności od administratorów systemów IT. Artykuł prezentuje zalety i możliwości tej formy organizacji środowiska informatycznego, ale przede wszystkim wyszczególnia wiele podatności i zagrożeń, na jakie jest ono narażone.(abstrakt oryginalny)
2
100%
Współcześnie przedsiębiorstwa funkcjonują w warunkach dużej zmienności otoczenia, które są efektem coraz większego oddziaływania na organizacje różnorodnych procesów, m.in. rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych. Kluczowym zadaniem menedżerów staje się dostosowywanie organizacji i wypracowanie narzędzi pozwalających na skuteczne zarządzanie firmą. Coraz częściej stawia się na elastyczność jako narzędzie usprawniania procesów zarządzania wszelkimi zasobami w organizacji. Telepraca jest właśnie postrzegana jako alternatywna forma zatrudnienia, mająca zwiększyć szanse pracowników oraz organizacji na efektywniejsze funkcjonowanie na rynku pracy oraz w przestrzeni biznesowej. Celem artykułu jest opis wybranych determinant wpływających na atrakcyjność telepracy. Przyjętą metodyką opracowania publikacji jest analiza literatury przedmiotu oraz metoda jakościowa w postaci wywiadów swobodnych.(abstrakt oryginalny)
Wirtualizacja została szybko zaadaptowana przez współczesne organizacje, gdyż oferuje wiele korzyści. Dzięki niej można uprościć istniejące środowisko IT, tworząc przy tym dynamiczniejsze i bardziej elastyczne centrum przetwarzania danych o wysokim poziomie bezpieczeństwa, przy jednoczesnym obniżeniu nakładów inwestycyjnych oraz kosztów operacyjnych. Systemy do wirtualizacji są wciąż udoskonalane, zwiększane jest spektrum ich możliwości, co przyczynia się do coraz większego zainteresowania tymi rozwiązaniami. Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań programowych wspomagających procesy wirtualizacji, które różnią się między sobą pod wieloma względami. Celem artykułu jest przedstawienie istoty, podstawowych typów wirtualizacji, jej zastosowań i korzyści oraz popularnych systemów wirtualizacyjnych stosowanych w praktyce. Zastosowane metody badawcze to przegląd aktualnej literatury przedmiotu, analiza istniejących badań i wybranych przypadków zastosowań wirtualizacji oraz analiza przydatności wdrożenia omawianej technologii w praktyce.(abstrakt oryginalny)
Postęp w przesyłaniu informacji oraz komunikowaniu się między podmiotami gospodarczymi w diametralny sposób zmienił możliwości prowadzenia działalności biznesowej. Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) otworzyło szerokie perspektywy dla komunikowania się z klientem na rozproszonych geograficznie rynkach. W artykule została przedstawiona część badań autorki dotycząca wpływu związku między wykorzystywanymi rozwiązaniami ICT a stopniem wirtualizacji procesów biznesowych w mikroprzedsiębiorstwach świadczących usługi oparte na wiedzy. Jako obszar badawczy autorka wybrała biura rachunkowe działające na terenie województwa dolnośląskiego klasyfikujące się do grupy mikroprzedsiębiorstw.(abstrakt oryginalny)
5
100%
Nowoczesne technologie informacyjne stwarzają innowacyjne możliwości komunikacyjne, które służą rozpoznawaniu potrzeb klientów, szybkiemu reagowaniu na zidentyfikowany popyt efektywny i podejmowaniu działań opartych na interakcji wzdłuż i pomiędzy aktywnymi łańcuchami wartości działań. Reorganizacja systemu tworzenia wartości w świetle koncepcji organizacji wirtualnej przynosi dwie istotne zmiany: umiejscowienie klienta w centrum modelu oraz wielostronność i wielokierunkowość powiązań pomiędzy uczestnikami systemu. Struktura powiązań występujących pomiędzy uczestnikami systemu tworzenia wartości kształtowana jest poprzez wymianę informacji, co czyni ją elastyczną i stanowi podstawę wirtualizacji biznesu. (abstrakt oryginalny)
Kultura stanowi spoiwo określonej grupy społecznej, zbiór zasad warunkujących wzajemne oddziaływanie członków grupy, metod realizacji celów, a także kontakty grupy ze środowiskiem zewnętrznym. Ponieważ istotą wszelkich organizacji są także pewne grupy społeczne, można mówić o kulturze organizacyjnej rozumianej jako zbiór ważnych pojęć, wartości, postaw i przekonań wspólnych dla członków organizacji. Jest ona również charakterystycznym dla danego przedsiębiorstwa systemem procesów, które integrują i wzajemnie na siebie oddziałują. To preferowane przez kierownictwo i pracowników wartości, normy społeczne i kulturowe, postawy ludzi oraz sposoby, w jakie te postawy oddziałują i kształtują zachowania organizacyjne. (fragment tekstu)
Omówiono główne założenia utworzenia Wirtualnej Akademii Ekonomicznej (WAE) oraz jej cele. Przedstawiono także model biznesowy dotyczący powołania i uruchomienia WAE.
Celem niniejszej publikacji jest prezentacja środowiska informatycznego wysokiej dostępności dla przedsiębiorstwa funkcjonującego w społeczeństwie informacyjnym. Cechą charakterystyczną aktualnie używanych środowisk informatycznych jest wirtualizacja, która w znaczącym stopniu ułatwia organizację środowiska informatycznego. Organizacja środowiska informatycznego w przedsiębiorstwie zostanie przedstawiona w oparciu o model firmy Kusnetzky Group. (fragment tekstu)
9
100%
Kompetencje obywatelskie dają członkom społeczeństwa możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu demokratycznego państwa i jednocześnie przygotowują osoby do skutecznego i konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym. Dla prawidłowego funkcjonowania demokracji niezbędna jest aktywność obywateli jako współtworzących wspólnotę polityczną do rozwoju. Rozwój demokracji i przyrost umiejętności obywatelskich w społeczeństwie wzmacniają się nawzajem. Celem niniejszego artykułu jest analiza wpływu rozwoju technologii informa- cyjno-komunikacyjnych na rozwój kompetencji obywatelskich oraz procesów demokracji w kontekście aktualnego stanu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono koncepcję wykorzystania osiągnięć wirtualizacji do nauczania sieci komputerowych. Pierwsza część skupia się na omówieniu technologii wirtualizacji i emulacji oraz narzędzi, które umożliwiają wykorzystywanie tej technologii. Druga część zawiera opis zmodyfikowanego na własne potrzeby projektu Live Raizo oraz pozostałych narzędzi wchodzących w jego skład. (abstrakt oryginalny)
W Internecie odwzorowaniu ulegają rozmaite religijne tendencje współczesnego świata. Do cyberprzestrzeni przenosi się zarówno instytucjonalny Kościół, jak i różne duchowe wspólnoty. Przyrasta również liczba witryn religijnych w polskim Internecie. 13% oglądających strony www w języku polskim trafia na te o treści religijnej. Dużą rolę informacyjną i integracyjną odgrywają portale religijne, czyli specyficzne witryny pozwalające na tworzenie wirtualnych społeczności i wymianę myśli. Do najważniejszych zaliczamy Opokę, Adonai, Wiarę, Frondę, Mateusza i Deon. Specyfika ich funkcjonowania wynika z ograniczeń, jakie napotykają wszystkie nowo powstałe strony religijne w polskim Internecie: brak profesjonalnego religijnego dziennikarstwa internetowego, brak w pełni społecznościowych witryn chrześcijańskich, brak strategii marketingowych portali religijnych. Konieczną kwestią jest monitoring zagadnienia ich dalszego funkcjonowania w Internecie przez instytucje kontrolujące zasoby sieci i specjalistyczne ośrodki badawcze. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Zarządzanie zespołami wirtualnymi - wybrane aspekty
75%
Celem artykułu jest wskazanie zmian, jakie powinny być przeprowadzone w wybranych aspektach procesu zarządzania. Treści prezentowane w artykule zostały zgromadzone przy zastosowaniu metody jakościowej i techniki wtórnej analizy danych literaturowych. (fragment tekstu)
Z całą pewnością wirtualizacja systemów, czy wręcz całych infrastruktur, to temat ważny dla współczesnego biznesu. O zaletach tej technologii napisano już wiele, jednak jest niewiele badań przedstawiających wymierne korzyści z jej stosowania. Niniejszy artykuł ma na celu zobrazowanie, jakie znaczenie ma wskaźnik zwrotu z inwestycji ROI i jak można go stosować w przypadku przejścia ze środowiska fizycznego w wirtualne. (abstrakt oryginalny)
Artykuł ma na celu zbadanie rozwoju teorii architektonicznych na temat "wymiarów architektonicznych" i spojrzenie na architekturę jako wielowymiarową przestrzeń. Wraz z dzisiejszym rozwojem technologii, w tym wirtualnej rzeczywistości oraz poprzez połączenie teorii fizyki i architektury, pojawiła się nowa możliwość rozumienia przestrzeni. W artykule przedstawiono ciąg myślowy w oparciu o rozumowanie indukcyjne i zastosowanie metodologii teorii ugruntowanej. Zgodnie z teorią M (jedną z współczesnych wiodących teorii fizyki), fizyka sugeruje świat o 11 wymiarach. Można by w ten sposób zadać pytanie, czy architekturę należy postrzegać jako subiektywną czy obiektywną? Na tej podstawie argumenty teoretyczne koncentrowały się na trzech parametrach "Subiektywności", "Czasu" i "Rzeczywistości". Parametry te są wspólne dla teorii architektury i fizyki kwantowej na temat wymiarów. Reprezentację tę uzasadnia wykazanie identycznych atrybutów teoretycznych, które przejawiają się zarówno w kontinuum "architektury kwantowej", jak i "przestrzeni kwantowej". Na tej podstawie, wymiarami liczonymi dla status quo architektury byłyby 1. "Fizyczne i wirtualne tworzenie przestrzeni" (głębokość fizyczna/wirtualna, krawędź i wysokość) lub przestrzeń rzeczywistości mieszanej (świat rzeczywisty połączony z rzeczywistością wirtualną); 2. "Architektura aktywna" (korporacja czasu względnego i zewnętrznego w tworzeniu dynamizmu fizycznego/wirtualnego); oraz 3. "Inteligentne zaangażowanie wymiarów empirycznych" (interaktywne zaangażowanie umysłowe, sensoryczne i cielesne w oparciu o lokalne i nielokalne realia). Te trzy czynniki odpowiadają odpowiednio za "Rzeczywistość", "Czas" i "Subiektywność". Na koniec zostałaby wprowadzona "architektura jedenastowymiarowa". Przykłady tego rodzaju architektury można znaleźć w architekturze inteligentnej z ustawieniami rzeczywistości mieszanej. (abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł zajmuje się problemem wirtualizacji różnych rodzajów przedsiębiorstw. Dla pewnych firm zwiększenie wirtualności jest korzystne, a w pewnych przypadkach takie działania są wręcz szkodliwe. W artykule omówiono wirtualizację przy pomocy Internetu, poprzez maksymalizowanie "gry" na zasobach niematerialnych oraz zacieranie granic między przedsiębiorstwem a otoczeniem.
Celem badania jest wskazanie metod identyfikacji źródeł wartości w organizacjach typu "globalny dostawca usług inżynierskich" działających w formie sieci międzyorganizacyjnej. W badaniach wykorzystano paradygmat sieciowy zarządzania strategicznego i koncepcję analizy organizacji stosującej renty sieciowe. Do badania wykorzystano specjalnie opracowany ustrukturyzowany kwestionariusz ankietowy zaproponowany przez R. Trzaskę. Ponadto użyto metody krytycznej analizy literatury przedmiotu, metody badania typu desk research oraz autorskiego narzędzia analitycznego do pomiaru wartości generowanej w sieciach międzyorganizacyjnych. Efektem badania jest identyfikacja metod kreowania wartości stosowanych przez globalnych dostawców usług inżynierskich i wskazanie możliwości ich pomiaru. Oryginalność badań wynika ze wskazania nowych metod kreowania wartości stosowanych przez globalnych dostawców usług inżynierskich.(abstrakt oryginalny)
In the paper will be presented the results of research determining the level and the area of virtualization as an indicator of competitiveness of Small & Medium Enterprises in Poland. The analyze of the collected data based on the marketing internet research allow to determine factors of success or collapses of the firm. On the base of collected and analyzed data will be determined the model of virtual organization, it means the model of the organization which absorbed information technology innovations and modern management techniques to achieve perfect competitiveness. This model will be the base to compare virtual structures of the organizations in the different sectors.(original abstract)
Celem artykułu jest próba praktycznej identyfikacji zjawiska wirtualizacji działalności gospodarczej i jego egzemplifikacja na przykładzie przedsiębiorstw w Polsce. Organizacja wirtualna traktowana jest jako specyficzna forma współpracy przedsiębiorstw i organizowania działalności gospodarczej. W części teoretycznej artykułu zdefiniowano i scharakteryzowano organizację wirtualną i omówiono istotę jej funkcjonowania. W części praktycznej przedstawiono wyniki dwóch autorskich badań, dotyczących kwestii wyrażonej w tytule opracowania. Na podstawie uzyskanych wyników podjęto próbę identyfikacji poziomu i profilu wirtualizacji przedsiębiorstw realizujących działalność gospodarczą na terenie Polski. (abstrakt oryginalny)
Wirtualne środowisko to wielowymiarowa przestrzeń informacyjno-technologiczna, która oddziałując na wszystkie sfery i podmioty życia społeczno-gospodarczego dokonuje wieloaspektowej i wielopłaszczyznowej zmiany zarówno w warunkach ich funkcjonowania jak i w organizacji i sposobach działania tych podmiotów. Transformację tą określamy mianem wirtualizacji i może ona oznaczać ni.in. ucyfrowienie działań i przedmiotów, przenoszenie ich do przestrzeni wirtualnej, aprecjację zasobów informacyjnych czy indukowanie działania w sieciach. Wirtualizacja wydaje się mieć bardzo istotne znaczenie dla marketingu, transformując zarówno sposoby prowadzenia tej działalności, zakres możliwego do zastosowania instrumentarium marketingu mix, jak i perspektywę działania wyrażaną np. angażowaniem klientów w procesy kreowania wartości. (abstrakt oryginalny)
Technologia rzeczywistości wirtualnej (VR), staje się powszechnie dostępna pojawiają się nowe możliwości jej zastosowania w projektowaniu architektonicznym i urbanistycznym. W artykule opisano wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości jako narzędzia do projektowania urbanistycznego na przykładzie projektu konkursowego na zagospodarowanie terenu poprzemysłowego w Sao Paulo. Wzrost zainteresowania VR wiąże się z upowszechnieniem VR opartej o telefony komórkowe, jak i wyspecjalizowanych gogli jak np. Oculus czy HTC Vive. Od tego czasu rynek systematycznie się rozwija. Przytoczone trendy miały odzwierciadlenie w zastosowaniu tej technologii w pracy nad projektem nowej dzielnicy. Projekt zakładał stworzenie nowej multiufunkcjonalnej dzielnicy, która wykorzystuje założenia zrównoważonej urbanistyki. Korzystając z wirtualnej rzeczywistości na etapie projektowania można na bieżąco analizować nowe rozwiązania i testować ich odbiór przez przyszłego użytkownika budynku czy całej dzielnicy. Tworzenie projektu wykorzystującego technologie VR wiąże się z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania i bardzo wydajnego sprzętu komputerowego. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń z technologią VR można stwierdzić, że pozwala ona by projektant w pełniejszy sposób kontrolował swoje poczynania, a klient mógł lepiej uzmysłowić sobie swoje potrzeby i doświadczyć konsekwencji decyzji projektowych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.