Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 89

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Advertising planning
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Na skuteczność i efektywność kampanii reklamowej wpływa także właściwy sposób zorganizowania działalności reklamowej. Pierwsza część artykułu jest próbą ukazania różnych wzorcowych sposobów organizowania działalności reklamowej w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.
W celu przeprowadzenia badań oddziaływania reklam na percepcję kierujących dokonano przeglądu i analizy rzeczywistych reklam, umieszczonych w różnych miejscach w Warszawie i jej okolicach, a następnie wybrano trasę, na której przeprowadzono badania odniesienia. Zauważono kilka prawidłowości i wysunięto kilka hipotez i wniosków, które stały się punktem odniesienia do przygotowania scenariuszy kontrolowanych badań okulograficznych z grupą kierujących o zróżnicowanych cechach osobniczych w warunkach symulatora jazdy oraz w warunkach rzeczywistych.(abstrakt oryginalny)
Bank a reklama. Szacowna z założenia instytucja i lekki z natury produkt medialny. Pomnażanie pieniędzy obok piwa, margaryny czy proszku do prania, w których zatrzęsieniu łatwo ginie trudniejszy przekaz. Czy zatem warto go emitować? Polskie banki, jak się szacuje, wydały w 2007 roku na reklamę 300 do 400 mln zł i nie słychać, by sumy te miały się w najbliższej przyszłości zmniejszyć. Jednak, mimo wszystko, warto. A już na pewno nie warto się nie reklamować. Pierwotnie, banki zdobywające polski rynek musiały budować zaufanie do instytucji, która w poprzednim ustroju, jeśli nawet była klientowi bliżej znana, to zapewne również nieco podejrzana. Dziś przed reklamą stoją inne zadania – wprowadzić na rynek nowy bank, nowy rodzaj jego działalności, czy jego nowy produkt, zbudować relacje klienta z tym produktem, wreszcie – nierzadko – zareagować na kryzys, który dotknął wizerunek instytucji, naprawić szkody. (abstrakt oryginalny)
Kontynuacja rozważań na temat organizowania działań reklamowych. Przedstawiono modelowe rozwiązania strukturalno-organizacyjne działalności reklamowej takich podmiotów jak: agencji reklamowych, organizacji środków przekazu, organizacji produkujących środki reklamowe oraz instytucji świadczących usługi badań marketingowych na potrzeby działań reklamowych.
Klienci agencji reklamowych, domów mediowych, czy agencji badań marketingowych często stawiają pytania, czy planowanie mediów okazało się trafne, czy używając tych a nie innych tytułów prasy, rozgłośni radiowej czy programu telewizyjnego, postąpiono słusznie. Pytają zatem o słuszności planowania mediów. W artykule omówiono schemat według którego może być przeprowadzana ocena skuteczności planowania mediów.
Poznanie mechanizmów kierujących konsumentem pozwala na lepsze dostosowanie przekazu, a więc nie tylko powinno zapewnić jego zauważenie, ale również osiągnięcie zamierzonego celu. Twórcy reklamy są często zmuszeni do korzystania z wiedzy znacznie wykraczającej poza ramy marketingu. Pomocne okazują się takie dziedziny jak psychologia, socjologia, a nawet lingwistyka. W artykule wyjaśniono pojęcie programowania neurolingwistycznego, określane terminem NLP (n-neuro, l-lingwistyczne, p-programowanie), które okazuje się być pomocne przy opracowaniu przekazów reklamowych.
Przedstawiono wyniki badań w przedsiębiorstwach krakowskich, dotyczących sposobu organizowania przez nie reklamy, współpracy z agencjami reklamowymi i przyszłych zamiarów co do zakresu i organizacji działalności reklamowej.
W artykule omówiono problem doboru mediów i środków reklamy, zasięg oraz intensywność oddziaływania środków reklamy, koszt dotarcia do docelowego audytorium reklamy. Zwrócono uwagę na selektywość mediów i środków reklamy, zapewniająca dotarcie do docelowego audytorium reklamy.
Artykuł daje wskazówki jak prawidłowo przeprowadzić kampanię reklamową w oparciu o wykorzystanie mediów: prasy, radia, telewizji.
Psychologia jest bezgranicznym oceanem do czerpania inspiracji i wiedzy niezbędnej w kształtowaniu efektywnych kampanii reklamowych. Jest kluczem do umiejętnego budowania wyróżnialności marki, pomaga tworzyć autentyczną, spójną strategię komunikacji z klientami pozwalającą budować zaufanie do marki oraz uczy, jak efektywnie oddziaływać na emocje, które są podstawą procesów decyzyjnych. Emocjonalna bliskość z marką jest kluczem do sukcesu, ale nie tylko w relacji marka - klient, ale również wewnątrz organizacji. (fragment tekstu)
Multitasking (wielozadaniowość) to zdaniem autorki nieodłączny element globalizacji i razem z nią będzie się nadal rozwijał. Internet nieodwracalnie wpłynął na to, że człowiek chce być wszędzie, jednocześnie ze wszystkimi, wiedzieć jak najwięcej i ma to być dostępne w czasie rzeczywistym. W kontekście marketingowym multitasking jest rozumiany jako konsumowanie dwóch lub więcej mediów jednocześnie. Autorka zaznacza, że multitasking sam w sobie nie jest nowym zjawiskiem, jednakże na przestrzeni ostatnich kilku lat mogliśmy zaobserwować jego znaczny rozwój i intensyfikację. Ponieważ ma bezpośredni wpływ na to, jak są konsumowane poszczególne media, staje się dla marketerów i całego świata reklamy istotnym utrudnieniem w skutecznym dotarciu z komunikatem do konsumentów. Autorka zastanawia się jednak, czy nie jest to wartość dodana do konsumpcji mediów.
Autor na przykładzie produktu spożywczego - podsuszanych oscypków poznańskich, pokazuje jak zaplanować i przeprowadzić kampanię reklamową w internecie za pomocą reklam AdWords. Autor wyjaśnia, jak ustalić frazy kluczowe i podzielić je na możliwie małe grupki jednorodne semantycznie oraz radzi jak gospodarować budżetem, zarządzać kampanią w trakcie i optymalizować jej efekty. Zdaniem autora faza optymalizacji kończy się wraz z wykorzystaniem ostatniego grosza na koncie w systemie AdWrords, do tego momentu powinna trwać analiza statystyk.
W momencie, gdy oglądamy telewizję, jesteśmy pasywni - to nie my mamy zabawiać telewizor, to program telewizyjny ma zabawiać nas. Gdy pojawiają się reklamy, stajemy się jeszcze bardziej pasywni - nie oczekujemy, że reklamy przekażą nam coś wartościowego, wiarygodnego, interesującego. Tymczasem w tym stanie dzieją się istotne rzeczy - uruchamia się pamięć pasywna oraz wyłącza się nasz filtr krytycznego myślenia. Jeśli nie myślimy aktywnie, to bezrefleksyjnie przyjmujemy pewne "fakty" czy argumenty, które reklama zawiera - pomimo że gdybyśmy aktywnie je przeanalizowali, być może nie byłyby dla nas wiarygodne. (fragment tekstu)
W artykule opisano wady i zalety kampanii mono- i multimedialnych. Zdaniem autorów wybór strategii mediowej zależy od wielu czynników determinujących. Bazą wyboru jest zawsze cel kampanii, grupa docelowa, dopasowanie do przekazu oraz dostępny budżet medialny. Wyznacznikami medialnymi określanymi w ramach bazy strategicznej są niezbędne do osiągnięcia granice zapamiętywalności z jednej strony i przesycenia komunikatem z drugiej. Autorzy przekonują, że kampania na poziomie każdego medium musi być tak zoptymalizowana, by nie zginęła w natłoku innych komunikatów i by odpowiedni procent grupy docelowej świadomie zauważył przekaz. Jest to uzależnione od kategorii reklamowanego produktu, aktywności konkurencji, unikalności produktu bądź usługi oraz atrakcyjności i wyróżnialności kampanii.
Autorzy piszą, że w życiu codziennym czy praktyce biznesowej można spotkać się ze stwierdzeniem, że źródłem wielkich rzeczy jest często jedna idea. W działalności reklamowej ideę tę określa się magicznym wyrażeniem „big idea", czyli „wielki pomysł”. Można wskazać trzy kluczowe elementy wielkiego pomysłu, tj.: zaproszenie konsumentów do jego współtworzenia, bazowanie w większym stopniu na emocjach niż racjonalnych powodach zakupu marki, pozwolenie konsumentom na zabawę z marką.
Zdaniem autora zamiast wymyślania czegoś nowego, równie kreatywne może okazać się skorzystanie z narzędzi już istniejących, które mimo że dostępne na rynku, nie zostały jeszcze wykorzystane na masową skalę. Autor twierdzi, że jednym z nowocześniejszych, a jednocześnie rzadko wykorzystywanym w Polsce narzędziem reklamowym jest tzw. voicemail, czyli automatyczne, nagrane wcześniej przez lektora wiadomości głosowe rozsyłane na telefony stacjonarne oraz komórkowe.
Autorzy przybliżają sposoby planowania kampanii reklamowej w mediach. Dzięki wykorzystaniu dostępnej wiedzy można precyzyjnie i skutecznie rozdysponować budżet klienta. Jeśli kampania ma być przeprowadzona w jednym z mediów tradycyjnych (prasa, radio, telewizja) istotne są dwa wskaźniki: kosztu dotarcia i jego zasięgu. Na dalszym etapie prac trzeba także określić intensywność kampanii. Autorzy piszą również o kampaniach outdoorowych oraz o wskaźnikach i unikalnych badaniach ważnych przy planowaniu kampanii reklamowej w internecie.
Autor twierdzi, że działalność sieci tematycznych stanowi duże wyzwanie dla ich klasycznych konkurentów. Rynkowe trendy są nieubłagane. Jego zdaniem wszystko wskazuje na to, że wyspecjalizowane serwisy będą nadal rozwijać się - zarówno te powiązane z portalami, jak i niezależne. Coraz większy odsetek reklamodawców będzie poszukiwał sposobów na bardziej precyzyjne dotarcie do czytelników i uniknięcie marnotrawstwa budżetów na emisje przeznaczone dla każdego. W takiej sytuacji sieci tematyczne mogą stać się odpowiedzią na słabnącą skuteczność internetowego marketingu – sądzi autor.
Autorka informuje, że firmy z branży outdoor, podążając za światowymi trendami w komunikacji marketingowej, stale poszerzają ofertę o nowe rozwiązania, przez co ten segment reklamy cieszy się niesłabnąca popularnością wśród marketerów. Zdaniem autorki outdoor nie jest medium drogim. Ceny nośników uzależnione są od ich ilości w danej sieci, formatu, a niektóre firmy różnicują je także ze względu na atrakcyjną lokalizację. Główną zaletą outdooru wymienianą przez autorkę jest uzyskiwanie masowego zasięgu, przy jednoczesnej możliwości korzystania z precyzyjnego targetowania terytorialnego, dzięki któremu istnieje możliwość umiejscowienia przekazu w wybranym mieście, dzielnicy, ulicy czy wokół tzw. Point of Interest (POI).
Kształtujące się obecnie warunki rynkowe generują wymóg rozwoju i wdrażania przez przedsiębiorstwa nowoczesnych metod zarządzania, a co się z tym wiąże: szerokiej gamy instrumentów marketingowych. Obecnie niemal wszystkim działaniom marketingowym polskich przedsiębiorstw towarzyszy działalność reklamowa. Jednym z zasadniczych elementów każdej kampanii reklamowej jest planowanie mediów. Zasadniczym celem tego procesu jest optymalizacja wykorzystywanych w danej kampanii mediów reklamowych. Firmy działające lokalnie, zazwyczaj małe bądź średnie, z reguły samodzielnie podejmują decyzję o wyborze nośnika reklamowego i nie korzystają z usług pośredników na rynku reklamowym. Powstają zatem pytania, jakie czynniki biorą pod uwagę, kupując czas lub powierzchnię reklamową. Czy podobnie jak profesjonalni pośrednicy reklamowi kierują się cechami danego nośnika przekładającymi się na konkretne parametry ilościowe i jakościowe? Czy istnieje związek pomiędzy rodzajem przedsiębiorstwa, w aspekcie jego wielkości, sytuacji ekonomicznej i dojrzałości marketingowej, a czynnikami, które są dla menedżerów tego przedsiębiorstwa kluczowe w procesie wyboru określonego medium reklamowego? Celem niniejszego artykułu jest próba ustalenia związku między decyzją wyboru radiowego medium reklamowego przez samodzielnych reklamodawców a jego wizerunkiem.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.