Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 85

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Company's own investments
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
W artykule omówiono strukturę ponoszonych przez przedsiębiorstwa nakładów inwestycyjnych w sferze aktywów trwałych dotyczących aktywów rzeczowych i aktywów finansowych.
Artykuł omawia poziom stopy inwestycji w latach 1993-1999, dynamikę wzrostu nakładów inwestycyjnych w latach 1998-1999, strukturę działową nakładów inwestycyjnych w latach 1998-1999 i strukturę rodzajową w latach 1994-1999.
Przedmiotem artykułu jest próba oceny decyzji inwestycyjnych w Zakładach Azotowych Tarnów SA jako podstawowego zadania restrukturyzacyjnego w procesie naprawczym.
Omówiono sytuację koncernu KGHM Polska Miedź na tle zapowiadanych przez zarząd projektów zmian w statucie koncernu. Umożliwią one zarządowi podwyższenie w ciągu najbliższych trzech lat kapitału akcyjnego spółki bez zgody akcjonariuszy. Jeśli dojdzie do przeforsowania tego projektu, w przyszłości zarząd mógłby uniezależnić się od stanowiska głównego akcjonariusza, czyli skarbu państwa, bez względu na dominującą opcję polityczną.
Instytut Rynku Wewnętrznego i Konsumpcji w 2000 r. przeprowadził badania ankietowe wśród przedsiębiorstw handlowych prowadzących działalność w kanałach dystrybucji artykułów żywnościowych. Jednym z obszarów badań były m.in. inwestycje podejmowane przez badane przedsiębiorstwa, przy czym przeanalizowano związek podejmowanych inwestycji z zasięgiem działania badanych przedsiębiorstw.
Artykuł omawia projekt ustawy o finansowym wspieraniu inwestycji.
Przedstawiono wyniki badań ankietowych przeprowadzonych latem 2001 r. przez Instytut Rynku Wewnętrznego i Konsumpcji w przedsiębiorstwach handlowych działających na terenie wybranych województw Polski. Skupiono się na rodzajach zrealizowanych przedsięwzięć inwestycyjnych na przestrzeni trzech lat 1998-2000.
Niektóre firmy nie przygotowują kilku wariantów projektów inwestycyjnych. Nie analizują tego, co robi konkurencja i jaki to może mieć wpływ na równowagę popytu i podaży. Artykuł podaje kilka najważniejszych rad, jak uniknąć błędów przy takich decyzjach.
Autorka przedstawiła charakter inwestycji w przedsiębiorstwie oraz jej podstawowe rodzaje. Wskazała na zależności istniejące pomiędzy procesem inwestycyjnym a strategią funkcjonowania przedsiębiorstwa. Autorka scharakteryzowała branżę przemysłu lekkiego w Polsce oraz przedstawiła analizę procesów inwestycyjnych, dokonywanych w tej branży na podstawie przedsiębiorstw przemysłu lekkiego, notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Niewiele instrumentów polityki gospodarczej wpływało aktywnie na działalność rozwojową przedsiębiorstw. Poza jednym, o charakterze ogólnym (obniżanie stopy procentowej od kredytów bankowych), były to raczej instrumenty wyspecjalizowane (ulgi inwestycyjne w podatku dochodowym, zwolnienia cła z maszyn, urządzeń i materiałów nie produkowanych w kraju). Oddziaływały one skuteczniej na przedsiębiorstwa sprywatyzowane niż państwowe.
Zaprezentowano etapy tworzenia komputerowo wspomaganego systemu zarządzania. Przedstawiono rodzaje systemów informacyjnych i wykorzystywane w nich technologie komputerowe. Podkreślono, jak duże znaczenie dla powodzenia systemu CRM ma właściwe podejście do tematu modelowania i optymalizacji procesów.
Artykuł omawia motywy rynkowe inwestowania oraz związki między celami strategicznymi a poziomem i strukturą nakładów inwestycyjnych w przedsiębiorstwach.
Artykuł omawia różne źródła finansowania inwestycji polskich przedsiębiorców.
W oparciu o dane z bułgarskich przedsiębiorstw autorzy badają wpływ płynnych ograniczeń budżetowych na działalność inwestycyjną przedsiębiorstw.
Autorka przedstawiła wyniki badań ankietowych, które dowiodły zależności między wartością kapitału amortyzacyjnego a wielkością nakładów na inwestycje rzeczowe przedsiębiorstw polskich. Ankieta, przeprowadzona w okresie od czerwca do sierpnia 2002 roku obejmowała zagadnienia z zakresu: informacji ogólnych dotyczących przedsiębiorstwa, informacji dotyczących inwestycji rzeczowych realizowanych przez przedsiębiorstwo w latach 1995-2001 oraz źródeł ich finansowania oraz ogólnych informacji finansowych firmy, za szczególnym uwzględnieniem metod amortyzacji podatkowej i ich wpływu na wynik finansowy i wielkość płaconego podatku dochodowego.
W artykule omówiono cztery podstawowe grupy metod pomiaru ryzyka w inwestycjach rzeczowych: metody korygowania efektywności projektu inwestycyjnego, analiza wrażliwości i progu rentowności, metody probabilistyczno-statystyczne, metody operacyjne.
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie i ocena efektywności leasingu operacyjnego jako formy finansowania inwestycji w przedsiębiorstwie. Materiał źródłowy na potrzeby analizy pozyskano na polskim rynku finansowym.
W opracowaniu za przedmiot badań przyjęto finansowanie nakładów inwestycyjnych, ponoszonych przez podmioty gospodarcze sektora publicznego i prywatnego w latach 1991-1999. Reasumując rozważania, autorka stwierdziła, że podstawowym źródłem finansowania działalności inwestycyjnej w badanych przedsiębiorstwach były środki własne inwestora. Na drugim miejscu znalazły się krajowe kredyty bankowe. Natomiast udział kredytów zagranicznych w finansowaniu nakładów inwestycyjnych był niewielki.
W referacie oceniona została skłonność małych i średnich przedsiębiorstw do podejmowania działań inwestycyjnych. Szczegółowej analizie poddano zagadnienia dotyczące kierunków, struktury i źródeł finansowania inwestycji. Prezentowane dane są fragmentem szerszych badań dotyczących działalności rozwojowej jednostek gospodarujących. Podmiotem badań były małe i średnie przedsiębiorstwa z północnej Polski, które inwestowały w przeszłości oraz zamierzają inwestować w przedsięwzięcia tworzące lub powiększające inwestycje rzeczowe.
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.