Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 49

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Consumer services
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Celem pracy jest zbadanie struktury i przeprowadzenie analizy porównawczej koszyków dóbr i usług konsumpcyjnych, na podstawie których wyznaczane są narodowe wskaźniki cen (inflacja) w 25 krajach Unii Europejskiej oraz Islandii i Norwegii. Przedmiotem analizy jest także dynamika zmian w zakresie wydatków ponoszonych przez gospodarstwa domowe na różne kategorie dóbr i usług konsumpcyjnych w latach 1996-2005. Wybór rozpatrywanego okresu jest uwarunkowany dostępnością danych dotyczących Polski według klasyfikacji COICOP/HICP. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono charakterystykę konsumentów usług cateringowych oraz analizę ich preferencji. Oceniono również ofertę asortymentową zakładu. Badania przeprowadzono wśród klientów indywidualnych i zbiorowych firmy "Gran" z Bydgoszczy, która od 15 lat świadczy usługi cateringowe. (oryg. streszcz.)
Zwrócono uwagę na rozwój sieci barów kanapkowych w Polsce. Dominują na nim firmy Oscar, a-Petit, Subway.
Rolnik pojmuje swoje decyzje jako producent i sprzedawca produktów rolnych, jak również jako nabywca dóbr i usług produkcyjnych oraz produktów i usług konsumpcyjnych. Między tymi dziedzinami, mającymi wymiar ekonomiczny i społeczny, zachodzą różnorodne sprzężenia. Ze względu na rodzimy charakter gospodarstwa rolnego uwarunkowanie t wpływają na jego mobilność /lun jej brak/ jako warsztatu produkcyjnego, a tym samym na jego relacje z otoczeniem rynkowym.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono rozważania na temat prawidłowości rozwoju sektora usług. Rozwój ten jest obiektywnym procesem ekonomicznym, określanym z jednej strony przez ogólne prawidłowości rozwoju potrzeb ludzkich oraz drugiej przez prawidłowości w zakresie wzrostu wydajności pracy w sferze produkcji materialnej.
Dzisiaj możemy zaobserwować rosnącą liczbę konsumentów, którzy decydują się na realizację rosnącej części procesów konsumpcyjnych poprzez alternatywne formy wymiany, takie jak pożyczki, wynajem i udostępnianie za pośrednictwem rynku.
8
Content available remote Perception of Tattoos and Piercings in the Service Industry
100%
W artykule podjęto próbę zbadania, w jaki sposób osoby z widocznymi tatuażami i kolczykami są postrzegane w społeczeństwie. Postawiono dwa główne pytania badawcze: 1. Czy istnieją uprzedzenia wobec osób z tatuażami i kolczykami w branży usługowej? 2. Czy posiadanie tatuaży i kolczyków wpływa na przebieg kariery w branży usługowej? Aby odpowiedzieć na te pytania, zwrócono się do trzech grup respondentów: pracodawców, pracowników i klientów. W projekcie badawczym uwzględniono poglądy dwunastu organizacji usługowych i ich menedżerów, aby uzyskać wgląd w ich opinie, istniejące przepisy i praktyki rekrutacyjne. Przeprowadzono wywiady z ośmioma specjalistami z ozdobami ciała, aby dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniach życiowych i zawodowych. Wreszcie grupa stu osiemdziesięciu ośmiu respondentów została również zbadana, aby ocenić ich reakcje na ten temat. Badanie ujawnia ukryte stereotypy i uprzedzenia, które istnieją wśród respondentów, choć w stosunkowo niewielkim stopniu. Pokazuje również, że z wyjątkiem kilku organizacji, wiele firm zatrudniało pracowników z widocznymi ozdobami ciała, przy uwzględnieniu zasad higieny i estetyki. Badanie pokazuje także pozytywne opinie na temat tatuaży i kolczyków oraz, że uprzedzenia powoli zmieniają się w akceptację. (abstrakt oryginalny)
W artykule dla każdej kategorii towarów i usług konsumpcyjnych oszacowano rozrzut wielkości wydatków na osobę między gospodarstwami domowymi należącymi do różnych grup społeczno-ekonomicznych. Wykorzystaną miarą był między-grupowy współczynnik zmienności. Obliczenia dotyczą ośmiu kolejnych lat okresu 2008-2015. W wyniku przeprowadzonych badań określono te kategorie towarów i usług konsumpcyjnych, które charakteryzują się względnie stałą i małą (umiarkowaną, dużą) zmiennością wydatków. Oceny zróżnicowania wydatków dla poszczególnych pozycji dokonano, porównując je z poziomem odnoszącym się do wszystkich towarów i usług konsumpcyjnych rozpatrywanych łącznie. Informacja o skali rozrzutu wydatków między społeczno-ekonomicznymi grupami gospodarstw domowych jest przydatna zarówno dla przedsiębiorców oferujących towary i usługi konsumpcyjne na polskim rynku, jak i dla decydentów w sferze publicznej, którzy kształtują politykę ekonomiczną i społeczną państwa. (abstrakt oryginalny)
Sfinks SA jest spółką publiczną notowaną w Centralnej Tabeli Ofert. W rozwój sieci restauracji tego przedsiębiorstwa inwestuje Polish Enterprise Fund IV, fundusz inwestycyjny zarządzany przez Enterprise Investors. PEF IV objął 28 procent akcji spółki, prowadząc jedną z największych w Polsce sieci gastronomicznych.
11
84%
Niniejsze badanie analizuje związek między satysfakcją turystów a ich lojalnością wobec kierunku podróży w okręgu Alba. Badania opierają się na danych zebranych w ramach umowy o badaniach rynku w sektorze turystyki w okręgu Alba. Analiza obejmuje lata 2013-2015 i 365 turystów. Badania pokazały, że 18 predyktorów (tj. prawie 55% wszystkich predyktorów) wpłynęło na spadek, a 15 niezależnych zmiennych wpłynęło na wzrost liczby odwiedzin turystów. Jeśli chodzi o zmienne dychotomiczne związane z satysfakcją turystów, dziesięć zmiennych egzogennych wywołało pozytywną reakcję w liczbie odwiedzin, a dziesięć z nich negatywną. Elastyczność liczby wizyt w odniesieniu do Log(wydatki) wynosi około -0,0959, co sugeruje, że jeśli poziom wydatków wzrośnie średnio o 10 procent, liczba odwiedzin turystów zmniejszy się o około 1 procent. Tak więc liczba wizyt jest bardzo wrażliwa na zmiany zarówno zmiennych związanych z satysfakcją turystyczną, jak i wydatkami turystów indywidualnych.(abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto kwestię wyborów miejsc zakupu głównych grup towarów i usług konsumpcyjnych przez polskich konsumentów. Podstawy źródłowe opracowania stanowi literatura przedmiotu, raporty i dane instytucji badawczych oraz wyniki badań pierwotnych przeprowadzonych w ramach projektu badawczego, Handel detaliczny i usługi w Polsce - perspektywa konsumenta zrealizowanego w 2016 r. Zamieszczone w artykule wyniki badań wskazują na zachodzące zmiany w preferencjach polskich konsumentów co do wyboru miejsca zakupu. Polscy konsumenci po żywność i środki czystości udają się przede wszystkim do sklepów dyskontowych. Dobra wybieralne, takie jak sprzęt domowy czy odzież i obuwie, kupują głównie w sklepach specjalistycznych, choć coraz większą rolę w przypadku tych grup towarowych zaczyna odgrywać internet. Ważnym formatem handlu są centra handlowe. Konsumentów przyciąga w te miejsca ich wielkość, dostępność i szerokość, a także głębokość oferowanego asortymentu oraz atmosfera sklepu.(abstrakt oryginalny)
Autorzy przedstawili wyniki oceny postaw konsumentów Trójmiasta względem cateringu. Ocenie podali stopień zainteresowania konsumentów cateringiem oraz ważność czynników wpływających na wybór tej usługi. Podjęli również próbę wyodrębnienia segmentu (typologii) konsumentów zainteresowanych usługami cateringowymi.
Jedną z płaszczyzn analizowania zmian zachowań konsumenckich na rynku jest układ konsumentów według przekrojów przestrzennych. Celem artykułu jest przedstawienie regionalnego zróżnicowania poziomu wydatków na towary i usługi konsumpcyjne na jedną osobę w polskich gospodarstwach domowych oraz ukazanie zmian, jakie wystąpiły w tym zakresie na podstawie porównania obejmującego lata 2002 i 2008. Przyjęty zakres czasowy analizy pozwala porównać stan z okresu przedakcesyjnego ze stanem występującym kilka lat po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Podstawę informacyjną analiz stanowią dane GUS dotyczące dochodów i wydatków polskich gospodarstw domowych w przeliczeniu na 1 osobę oraz PKB w przeliczeniu na 1 mieszkańca w układzie szesnastu regionów (województw).(fragment tekstu)
Wzrost zatrudnienia w sektorze usług może być efektem ale i stymulatorem rozwoju społeczno-gospodarczego. We wcześniejszych fazach rozwoju obserwuje się pierwszą zależność. Obecnie rosnący udział zatrudnienia w usługach wskazuje na prousługowy kierunek przemian strukturalnych. Pomimo niedoścignięcia pod tym względem Zachodu w sektorze usług najszybciej dokonały się przemiany własnościowe w stosunku do innych sektorów gospodarczych kraju.
Polski rynek tzw. szybkiego żywienia (szybkich dań) został zdominowany przez dwa wielkie amerykańskie koncerny: Tricon i McDonald's. Firmy te zdołały przejąć z rąk państwa, spółdzielni i niewielkich zakładów prywatnych ponad 60 procent polskiego rynku, wypierając także inne koncerny zachodnie.
W Polsce rola gastronomii w wyżywieniu ludności w porównaniu do krajów wysoko rozwiniętych była dotychczas stosunkowo niewielka, jednak zauważa się wzrost zainteresowania tymi usługami. Na podstawie przeprowadzonych badań można stwierdzić, że udział usług gastronomicznych w realizacji potrzeb żywieniowych jest niewielki, ale wyraźnie widać, że udział ich wzrastał w ostatnich latach. Z badań własnych wynika, że intensywność korzystania z żywienia w różnego typu zakładach gastronomicznych bardzo wyraźnie się różnicowała. Średnio najczęściej odwiedzane były stołówki, puby, restauracje i kawiarnie. Najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę przez konsumentów przy wyborze zakładu gastronomicznego były standard sanitarny zakładu gastronomicznego, menu i świeżość i oryginalność potraw. (abstrakt oryginalny)
W artykule dla każdej z grup towarów i usług konsumpcyjnych oszacowano rozrzut wielkości wydatków na osobę między gospodarstwami domowymi o różnej wielkości. Wykorzystaną w tym celu miarą był klasyczny współczynnik zmienności międzygrupowej. Obliczenia przeprowadzono oddzielnie dla siedmiu kolejnych lat od 2006 do 2012 r. W rezultacie wykonanych badań określono te towary i usługi konsumpcyjne: 1) które charakteryzują się stałą i stosunkowo dużą zmiennością wydatków; 2) które charakteryzują się stałą i umiarkowaną zmiennością wydatków; 3) które charakteryzują się stałą i relatywnie małą zmiennością wydatków. W przypadku każdego ze zrealizowanych w artykule zadań badawczych wartością stanowiącą punkt odniesienia dla oceny wielkości zróżnicowania był współczynnik zmienności międzygrupowej obliczony dla wszystkich towarów i usług konsumpcyjnych łącznie. (abstrakt oryginalny)
Artykuł ma na celu przybliżenie postaw konsumentów wobec zjawisk i procesów rynkowych oraz opinii konsumentów o zmianach na rynku dóbr i usług konsumpcyjnych.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.