Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 693

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 35 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Crisis management
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 35 next fast forward last
1
Content available remote Organizacyjne aspekty funkcjonowania zespołów zarządzania kryzysowego
100%
Zasadniczym celem artykułu jest wskazanie rosnącej roli organów doradczych w systemie zarządzania kryzysowego państwa oraz analiza istoty, zadań oraz uwarunkowań organizacyjnych zespołów zarządzania kryzysowego jako istotnych organów opiniodawczo-doradczych funkcjonującego na wszystkich szczeblach systemu zarządzania kryzysowego w Polsce. (fragment tekstu)
2
Content available remote Skuteczne public relations w zarządzaniu kryzysowym
80%
W artykule zwrócono uwagę na istotną rolę mass mediów w sytuacjach kryzysowych, w warunkach zagrożeń niemilitarnych. Dokonano charakterystyki public relations oraz poprawnej komunikacji i współpracy z mediami w sytuacjach kryzysowych. Przedstawiono wyniki badań ekspertów przeprowadzonych na Dolnym Śląsku w zakresie możliwości manipulacji mediami oraz działań zmierzających do poprawnego współdziałania administracji publicznej z mediami. Zaprezentowano skuteczne strategie oraz etapy działań public relations umożliwiające osiągnięcie zamierzonych efektów.(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote A Reshaped Economic and Monetary Union - Still Attractive, but Hardly Legitimate?
80%
Celem artykułu jest przybliżenie zmian instytucjonalnych, jakie dokonują się w wyniku zarządzania kryzysowego na poziomie UE, a także konsekwencji zastosowanych metod podejmowania decyzji dla procesu demokratycznego. Porusza on problem deficytu legitymizacji (uprawomocnienia) dotyczącego tak zarządzania kryzysowego, jak i jego decydentów. Wskazuje także na korelację między istnieniem legitymacji demokratycznej dla wybranych metod zarządzania a ich skutecznością i efektywnością. Rozważane są także czynniki mogące wpływać zarówno pozytywnie jak i negatywnie na atrakcyjność unii gospodarczej i walutowej (UGW), np. perspektywa włączenia w ramy mechanizmu pomocy finansowej dla państw spoza strefy euro czy "przymusowe członkostwo" w ujęciu normatywnych dla państw UGW, zważywszy, iż droga do wystąpienia z unii walutowej pozostaje de lege lata zamknięta.(abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Strategie w systemie zarządzania antykryzysowego
80%
Autorzy rozpoczęli od omówienia czym jest zarządzanie antykryzysowe. Wprowadzenie to, pomogło przedstawić w kolejnych punktach, różnorodne strategie zmian antykryzysowych oraz przeanalizować tempo ich realizacji.
Changes in financial systems, which occurred in the early 1990s, resulted in many profits, which improved their functioning. However, the scale and pace of changes, which took place in the financial systems environment, contribute to their greater vulnerability to shocks and financial crises. The aim of the article is a presentation of comparative analysis of two banking crises, which broke out in the mid-1990s in Latin America, i.e. in Argentina in 1994 and Paraguay in 1995. This analysis consists of 4 parts. Firstly, the article discusses the situation before the banking crises outbreak in two countries, referring to both the situation in the banking system and the whole economy as well. The second part of the article constitutes an identification of the main causes of the banking crises eruption. Following that, there is a presentation of the banking crises development and the authorities’ response to it including detailed measures, which were introduced to mitigate and resolve the crises in Argentina and Paraguay. The final part discusses the consequences to the banking system and the economy in both countries caused by the crises.(original abstract)
W artykule przedstawiona została rola kapitału intelektualnego w zarządzaniu kryzysowym. Jednym z zadań przedsiębiorstwa jest pozyskanie, zarządzanie i utrzymanie przy sobie pracowników wiedzy, którzy wnoszą swoją wiedzę do organizacji, poszerzają ją i dzielą się nią. Jest to trudne zadanie, biorąc pod uwagę fakt, iż pracownicy są świadomi swoich wysokich kwalifikacji i oczekują dużo od przedsiębiorstwa, a przede wszystkim innego podejścia niż do pracowników najemnych.(abstrakt oryginalny)
Przedsiębiorcy, właściciele firm oraz członkowie kadry kierowniczej nie muszą radzić sobie z problemami swoich firm w pojedynkę. Obecnie na rynku biznesowym znajdują się podmioty, które specjalizują się w doradztwie w zakresie zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwem biznesu. Ze względu na delikatność podejmowanych tematów niezwykle istotne jest, aby wybrać firmę posiadającą wieloletnie doświadczenie, która zagwarantuje bezpieczeństwo realizacji podejmowanych działań biznesowych i pomoże w sytuacjach nadzwyczajnych. (fragment tekstu)
Rok 2008 zostanie wpisany do historii światowej gospodarki jako rok nieoczekiwanego i niespotykanego do tej pory globalnego kryzysu ekonomicznego. Większość krajów świata musi intensywnie przeciwdziałać jego przejawom. W pracy przedstawiono sposoby walki z kryzysem podejmowane w Federacji Rosyjskiej.(abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł podejmuje próbę udzielenia odpowiedzi na pytanie: Czy i w jakim zakresie Unia Europejska wygenerowała system reagowania kryzysowego, należy przede wszystkim starać się zweryfikować wiedzę: Czy w Unii Europejskiej występuje system reagowania kryzysowego, a jeśli tak to, jaki ma on charakter? Ponadto, udzielić odpowiedzi na pytanie: Co stanowi o istocie reagowania kryzysowego Unii Europejskiej? Dzięki udzieleniu tych odpowiedzi istnieje szansa na dokonanie oceny i wyprowadzenie wniosków końcowych dotyczących reagowania kryzysowego w Unii Europejskiej, jego charakteru oraz istoty. (fragment tekstu)
Omówienie podstawowych przyczyn i skutków kryzysu w przedsiębiorstwie. Strategia postępowania.
W artykule omówiono model sieci teleinformatycznej gwarantującej realizację usług pomiędzy poszczególnymi Centrami Zarządzania Kryzysowego. Wyniki symulacji stały się podstawą do rekomendacji techniki MPLS, która gwarantuje znacznie "szybszą" i efektywniejsza transmisję danych w sieciach wewnętrznych Centrum oraz w sieciach rozległych między innymi Centrami Zarządzania Kryzysowego. (abstrakt oryginalny)
Zarządzanie kryzysowe w przedsiębiorstwie charakteryzują istotne paradoksy. W artykule przedstawiono wyniki badań jakościowych dotyczących modeli zarządzania w sytuacjach kryzysowych w pensjonacie Villa Neve. Głównym celem projektu badawczego autora jest analiza złożonych relacji pomiędzy zarządzaniem przedsiębiorstwem w sytuacji kryzysowej a organizacyjnym uczeniem się. Artykuł zawiera charakterystykę jednego z etapów badań. Postępowanie badawcze objęło wykorzystanie zaadaptowanego i uprzednio przetestowanego narzędzia opartego na Technice Badania Przeciwieństw. Technika ta opiera się na ontologicznym założeniu, iż organizacyjni aktorzy nadają sens otoczeniu i podejmują decyzje, stosując wiele ukrytych modeli odzwierciedlających działania. Wykorzystanie zaadaptowanej Techniki Badania Przeciwieństw pozwoliło na identyfikację opozycyjnych modeli odzwierciedlających zachowania menedżera i pracowników pensjonatu.(abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Internet rzeczy w integracji procesów zarządzania kryzysowego
80%
W artykule przedstawiono zarys koncepcji wykorzystania Internetu rzeczy (Internet of Things - IoT) w procesach zarządzania kryzysowego oraz korzyści, jakie z tego wynikają a także zagrożenia z tym związane. Podjęto przy tym próbę identyfikacji obszaru i dziedzin użycia Internetu rzeczy w szeroko pojmowanych systemach zapewniania bezpieczeństwa. Rozważania podjęte w tym opracowaniu skłaniają ku szerszemu spojrzeniu na problem Internetu rzeczy, podkreślają jego znaczenie i rolę w dynamicznie zmieniającym się świecie, który wraz z rozwojem technicznym i globalizacją narażony jest na coraz to nowsze z tym związane zagrożenia, które wymuszają potrzebę wzmacniania i doskonalenia systemów zarządzania kryzysowego, szczególnie w kontekście zapewniania informacyjnej ciągłości działania. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Ochotnicze Straże Pożarne w systemie zarządzania kryzysowego Polski
80%
Celem artykułu jest identyfikacja roli i zadań, jakie spełniają Ochotnicze Straże Pożarne w systemie zarządzania kryzysowego Polski. W artykule przedstawiono również wyniki badań jakościowych przeprowadzonych przez nasz zespół na początku 2016 roku, w których wykorzystano przydatną w badaniach społecznych metodę badań etnograficznych obejmującą analizy tekstów, wywiady i obserwację. W wynikach badań zawarto charakterystykę udziału Ochotniczych Straży Pożarnych w zarządzaniu kryzysowym w powiecie brzezińskim (województwo łódzkie) oraz wskazano kluczowe w opinii strażaków ochotników czynniki wpływające na możliwości działania Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu brzezińskiego w systemie zarządzania kryzysowego. (fragment tekstu)
Autor zaprezentował zasady zarządzania kryzysowego w sektorze bankowym w warunkach koordynacji działań na szczeblu międzynarodowym. W publikacji przedstawiono stan systemu prawnego w Unii Europejskiej tworzącego strukturę sieci bezpieczeństwa sektora bankowego. (abstrakt oryginalny)
16
Content available remote Police Forces in International Crisis Management
80%
Doświadczenia ostatniego ćwierćwiecza wielokrotnie dowodziły, że przeciwdziałanie kryzysom może być efektywne wyłącznie w przypadku wspólnego wykorzystania zdolności cywilnych i wojskowych. W wyniku implementacji podejścia zintegrowanego siły policyjne uzyskały trwałe miejsce w międzynarodowym zarządzaniu kryzysowym. Siły te mogą być wykorzystywane w interwencjach międzynarodowych na różne sposoby, choć najczęściej występują w charakterze służb o mandacie wykonawczym (executive), zastępując lokalne policje (substitution), bądź też bez charakteru wykonawczego (non-executive), realizując wzmacnianie lokalnych formacji prawa i porządku (strengthening) poprzez działalność doradczo-szkoleniową. W związku z ewolucją kilku z najbardziej złożonych i wielowymiarowych teatrów operacji ostatnich lat autor przedstawia teoretyczną problematykę użycia sił policyjnych, zilustrowaną dwoma przykładami praktycznymi misji UNMISS w Południowym Sudanie oraz operacji EUFOR w Republice Środkowoafrykańskiej, w których siły policyjne wkomponowane zostały w szersze interwencje międzynarodowe. Wyniki przeprowadzonych badań dowodzą, że siły policyjne ze względu na ich efektywność oraz perspektywy zapewnienia trwałych stanów końcowych misji i operacji (end state) nadal będą szeroko wykorzystywane w międzynarodowym zarządzaniu kryzysowym. (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Faza przedkryzysowa w strategiach innowacji
80%
Dynamicznie zmieniające się warunki rynkowe, oprócz rozwijającej się konkurencji, często powodują różnego rodzaju sytuacje kryzysowe w organizacji. Dlatego przedsiębiorstwa, z jednej strony, muszą koncentrować się na zapobieganiu powstawaniu kryzysów, a z drugiej - na realizowaniu wytyczonej przez siebie strategii innowacyjnej. W artykule zaprezentowano przykładowe działania operacyjne w ramach fazy przedkryzysowej, które pozwolić mają na uniknięcie kryzysu przy jednoczesnym realizowaniu wybranej strategii innowacyjnej.(abstrakt oryginalny)
Perspektywa podziału na branże daje możliwość zrealizowania bardziej zaawansowanych analiz dotyczących rodzaju oraz częstotliwości występowania kryzysów wizerunkowych. Cel: Prezentacja przykładowego sposobu wyselekcjonowania branż opresyjnych na podstawie modelu odnoszącego się do wiodących gałęzi polskiej gospodarki. Metody badań: Badania ilościowe za pomocą ankiety audytoryjnej przeprowadzone wśród specjalistów PR oraz analiza desk research, m.in. Listy 500 dziennika Rzeczpospolita. Wyniki i wnioski: Badania wykazały, że na rynku funkcjonuje pewna grupa branż, które są szczególnie narażone na występowanie komunikacyjnych sytuacji kryzysowych. Wyniki pokazują, że przedsiębiorstwa wchodzące w ich skład (np. reprezentujące sektor publiczny, spożywczy, farmaceutyczny czy telekomunikacyjny) silniej przyciągają do siebie kryzysy wizerunkowe i częściej są zmuszone nimi zarządzać. Dlatego działalność badanych firm została zanalizowana na zasadzie działania magnesu kryzysowego, który przyciąga wiele niekorzystnych zjawisk z otoczenia wewnętrznego i zewnętrznego organizacji. Wartość poznawcza: Zaprezentowane wyniki mogą stanowić wsparcie zarówno dla oceny efektów public relations, jak i dla technik medioznawczych (np. analizy przekazu medialnego). (abstrakt oryginalny)
W artykule, na bazie przyjętej definicji pojęcia odporności organizacji, wskazano elementy składające się na system odporności organizacji (granice organizacji, odporność nieswoista, odporność swoista). W szczególności przedmiotem szczegółowego opisu stał się podsystem odporności nabytej (swoistej). Omówiono czynny i bierny sposób kształtowania odporności swoistej. Wskazano dwa zasadnicze elementy podsystemu odporności swoistej organizacji kształtowanej w sposób czynny.(abstrakt oryginalny)
Omówiono typy sytuacji kryzysowych, błędy popełniane w sytuacji kryzysowej przez polskie firmy, działania prewencyjne oraz zarządzanie w sytuacjach kryzysowych.
first rewind previous Strona / 35 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.