Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 18

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Modele komunikowania masowego
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Fractional Response Models - A Replication Exercise of Papke and Wooldridge (1996)
100%
This paper replicates the estimates of a fractional response model for share data reported in the seminal paper of Leslie E. Papke and Jeffrey M. Wooldridge published in the Journal of Applied Econometrics 11(6), 1996, pp.619-632. We have been able to replicate all of the reported estimation results concerning the determinants of employee participation rates in 401(k) pension plans using the standard routines provided in Stata. As an alternative, we estimate a two-part model that is capable of coping with the excessive number of boundary values equalling one in the data. The estimated marginal effects are similar to those derived in the paper. A small-scale Monte Carlo simulation exercise suggests that the RESET tests proposed by Papke and Wooldridge in their robust form are useful for detecting neglected non-linearities in small samples. (original abstract)
Niniejsza analiza przeglądu prasy jest zakorzeniona w dorobku dyscypliny w części poświęconej funkcji selekcyjnej mediów, hipotezy porządku dziennego, jak również posługuje się wybranymi modelami komunikowania, które wydają się adekwatne przy analizie selekcji przekazów medialnych przez nadawców wtórnych. Ponadto poszczególne cechy przeglądu prasy jako formy medialnej zostają odniesione do głównych konceptualizacji w zakresie zapośredniczenia (mediacji), synergii mediów oraz formatowania widowni. Wnioski formułowane w niniejszym opracowaniu powstały na podstawie empirycznej analizy porównawczej ponad 200 przeglądów prasy z okresu od 15.05.2008 do 15.06.2008. Zastosowano najbardziej popularną w studiach nad mediami i komunikowaniem masowym analizę zawartości treści(abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule przedstawiono próbę zarysowania miejsca teorii masowego komunikowania w marketingu. Teoria ta jest użyteczna dla opisu relacji między przedsiębiorstwem, a konsumentem jak i do stosowania w szeroko pojętej działalności marketingowej.
Zdaniem autorki komunikowanie wprost polega na bezpośrednim przekazywaniu własnych przeżyć, na jawnym określaniu przekonań, pragnień czy potrzeb. Z kolei komunikowanie nie wprost polega na ujawnianiu intencji w sposób pośredni, na ukrywaniu własnych intencji, wyrażaniu potrzeb nie bezpośrednio. Posiadanie zarówno umiejętności posługiwania się sposobami komunikowania wprost, jak i nie wprost może stanowić istotną wartość. W pewnych typach relacji społecznych jest pożądana otwartość, w innych zaś oczekiwane może być ukrywanie własnych przeżyć lub niebezpośrednie wyrażanie doświadczeń.
Celem niniejszej pracy jest przybliżenie i krytyczna analiza wybranych teorii i perspektyw amerykańskiej ekonomii politycznej komunikowania. (...) Książka składa się ze wstępu, historycznego wprowadzenia, trzech rozdziałów i podsumowującego całość zakończenia. Dwa pierwsze rozdziały rekonstruują i poddają krytycznej analizie konkretne teorie ekonomii politycznej komunikowania. Rozdział trzeci opisuje zagadnienie nowej technologii komunikacyjnej i informacyjnej (information and communication technology - ICT) w perspektywie badań ekonomii politycznej komunikowania, które nie przybrały postaci żadnej spójnej teorii. (fragment tekstu)
Artykuł przedstawia analizę procesu komunikowania w odniesieniu do ekoznakowania. W pierwszej części szczegółowo omówiono etymologię wraz z definicją pojęcia komunikowania. Zwrócono także uwagę na funkcje oraz formy komunikowania. Zasygnalizowano rodzaje modeli, aby w dalszej części móc przeprowadzić analizę procesu komunikowania na podstawie wybranego modelu. W drugiej części zaprezentowano czym jest ekoznakowanie, omawiając definicję, funkcje oraz typy ekoznakowania. Scharakteryzowano także wybrane ekoznaki uwzględniając symbol oraz jednostkę nadającą. Ostatnia część dotyczy analizy procesu komunikowania w ekoznakowaniu posługując się modelem komunikowania reklamowego. (abstrakt oryginalny)
W pracy przeanalizowano komunikację marketingową w warunkach modelowych. Odnosząc się do propozycji D. Hoffmana i T. Novaka, wyróżniono i opisano szczegółowo trzy podstawowe modele komunikacji: interpersonalnej, masowej i wewnątrz świata wirtualnego.
8
63%
Organizacja imprez masowych wymaga uwzględniania potrzeb i oczekiwań wielu grup interesariuszy, którzy mogą bezpośrednio lub pośrednio angażować się w jej przebieg. Każdy z nich spodziewa się uzyskania dla siebie możliwie najwyższych korzyści, które przekładają się na końcową wartość tego wydarzenia. W tej sytuacji istotnym zadaniem organizatora imprezy masowej jest kreowanie wartości nie tylko dla nabywców, ale także dla zidentyfikowanych wcześniej grup interesariuszy. Ranga problemu rośnie, ponieważ nie wszystkie oczekiwania zainteresowanych można w całości spełnić, dlatego warto traktować problem systemowo, co pozwoli na optymalizację w różny sposób postrzeganej wartości. W artykule zaproponowano model, który opisuje zależności zachodzące między organizatorem imprezy a jego interesariuszami. (abstrakt oryginalny)
Autor stwierdza w artykule, że zarządzania przez komunikację które decyduje o sukcesach bądź niepowodzeniach każdej organizacji, jest niezbędna do jej egzystencji, rozwoju i konkurencji, przyczyniając się do zrozumienia pomiędzy pracownikami, efektywności organizacji, skłonności do pracy zespołowej, identyfikacji z organizacją". (fragment tekstu)
Dziewiętnastowieczne zmiany ekonomiczne przyspieszyły rozwój nowych metod komunikacyjnych. W tym okresie obserwowano poważne przeobrażenia w sposobie prowadzenia kampanii politycznych - tworzenie ogólnokrajowych organizacji kampanijnych, pojawienie się nowej grupy zawodowych doradców politycznych oraz odchodzenie od tradycyjnych kampanii organizowanych i koordynowanych przez partie polityczne. Konsekwencją tych zmian był rozwój nowego, zorientowanego rynkowo stylu kampanii. Ewolucyjny proces transformacji koncepcji komunikowania politycznego i publicznego doprowadził do zmiany ról pełnionych przez poszczególnych aktorów politycznych i wyborców oraz metod komunikowania (odejście od komunikowania interpersonalnego do komunikowania za pośrednictwem środków masowego przekazu). (abstrakt oryginalny)
Analiza real time różni się od modelowania post buy przede wszystkim tym, że nie ma w niej czasu na testowanie możliwych reakcji. Kolejna emisja reklamy na odbiorców może oddziaływać bowiem w odmienny sposób. Każdy przecież dzień, godzina czy tydzień dynamicznie zmieniają wszystko, także zachowania konsumenta. Dlatego też systemy DRTV muszą równie dynamicznie modelować reakcję na sygnał przed i po emisji każdego spotu. Oznacza to ciągłą pracę na modelach non stop transformowanych. (abstrakt autora)
Współcześnie, dużą rolę w tworzeniu i dostarczaniu wartości odgrywa proces stałego komunikowania się w układzie "konsument - firma - konsument" wsparty nowoczesnymi mediami elektronicznymi. Umożliwia to komunikację na skalę globalną, niespotykaną we wcześniejszych formach komunikowania masowego. Wykorzystanie mediów elektronicznych jest cechą zasadniczych zmian społecznych i ekonomicznych w skali międzynarodowej i globalnej, określanych mianem tworzenia społeczeństwa informacyjnego. Zmienia ona tradycyjne pojmowanie nadawcy, odbiorcy oraz treści i formy samego przekazu. Uczestnicy procesu komunikowania mogą wzajemnie zamieniać się rolami. Celem artykułu jest przedstawienie istoty modelu komunikacji w hipermedialnym środowisku komputerowym oraz jego roli w budowaniu wartości dla przedsiębiorstwa i klienta. (abstrakt oryginalny)
Naczelną zasadą marek, które mają potencjał do uprawiania popcorn marketingu, jest ich uniwersalność. Gdy zamiast wąskich grup klientów skupimy się na szerokich kontekstach używania, otwierają się bogate możliwości kreatywnej promocji produktu. W popcorn marketingu chodzi bowiem o znalezienie jak największej grupy osób, które posiadają te same cechy, przedmioty i potrzeby. (fragment tekstu)
W tegorocznym rankingu najbardziej wartościowych marek świata pierwsze miejsce zajął Google. Zaraz za nim Apple, Amazon oraz Microsoft. Za wartością tych marek niewątpliwie stoją ludzie. Jednak zdaniem niektórych ekspertów, niekoniecznie są to ci, którzy je tworzą, ale ci, którzy je kupują - czyli konsumenci. Co wobec tego robić, aby klientów było jak najwięcej? Odpowiedź nasuwa się sama: być marką powszechną, dostępną, oferującą produkty, jeżeli nie dla wszystkich, to dla zdecydowanej większości. (abstrakt autora)
Popcorn marketing to sposób myślenia i prowadzenia marketingu, który polega na założeniu, że marka skierowana do odbiorcy masowego, produkowana na wielką skalę, powinna zostać uznana za atrakcyjną przez cały przekrój odbiorców (młodsi, starsi, kobiety, mężczyźni) bez konieczności kosztownego tworzenia i nadawania dziesiątek rozmaitych kreacji. Dobrze opracowany popcorn marketing, z wykorzystaniem social mediów, może być skuteczny także dla niewielkich marek, których nie stać na produkcję i emisję komunikacji w wielkoskalowych i wysokobudżetowch kanałach. (fragment tekstu)
Oprócz istnienia różnorodnych źródeł - inspiracji marek masowych, można i należy pokusić się także o kreatywne zabiegi, którymi z powodzeniem da się przyciągnąć widownię masową. Jednym z najlepszych takich źródeł są tytuły w gazetach codziennych. Przykładem jest choćby brytyjski dziennik "The Mirror", obfitujący w wiele niecodziennych inspiracji dla copywriterów. Sztuką pisania dobrych tytułów jest używanie słów - kluczy, które pobudzą nasze zmysły go generowania odpowiednich skojarzeń. (abstrakt autora)
Popcorn marketing wygodnie jest analizować na markach globalnych, które operują milionami i miliardami (klientów, sprzedanych towarów, budżetu czy przychodów). Mogą go jednak z powodzeniem stosować także marki niewielkie. Bywa, iż można natknąć się na tę taktykę w przypadkach lokalnych. Istotny i jak najbardziej możliwy jest także popcorn marketing w celu zbudowania wizerunku miejsca spotkań marki z klientem. Niemniej ważny jest event i pomysł, jak przyciągnąć indywidualnego bądź masowego odbiorcę. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.