Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 90

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Product on the market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Przedstawiono w skrócie historię marki w Polsce w latach 90., sukcesy, silne i zanikające marki. Dokonano ogólnej oceny.
Kolor jst często nośnikiem zarówno negatywnych jak i pozytywnych znaczeń. Przedstawiono przykładowe zastosowania wybranych barw oraz zasady, które można skutecznie wykorzystać w budowaniu wizualnej strony strategii marki.
Według klasyfikacji zaprezentowanej w literaturze przedmiotu usługi reklamowe należą do grupy usług profesjonalnych, co w istotny sposób determinuje między innymi sposób kształtowania produktu usługowego oraz oferty usług reklamowych. Jedna z definicji usług profesjonalnych, w którą wpisują się usługi reklamowe brzmi "usługi profesjonalne są świadczeniem wykonywanym na rzecz zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw przy wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy, których celem jest rozwiązanie problemu postawionego przez usługobiorcę jako podstawy procesu świadczenia". Dodatkowo należy nadmienić, że usługi reklamowe przynależą do podgrupy usług o charakterze innowacyjnym o wysokiej zawartości pierwiastka twórczego w zrealizowanym dziele. Usługa reklamowa konstytuuje się dopiero przy udziale nabywcy usług, czyli usługodawca, konstruując produkt, wyposaża go w określone atrybuty będące odwzorowaniem potrzeb oraz oczekiwań usługobiorcy.
Innowacyjność obejmująca sferę produktu, ceny, dystrybucji i organizacji pracy musi być wpisana w zakres działań każdego przedsiębiorstwa. W przypadku powodzenia daje ona możliwość osiągnięcia przewagi konkurencyjnej - umożliwia wejście lub pozostanie na rynku, pozwala osiągnąć wysokie zyski i prowadzi do dynamicznego rozwoju firmy. Przedstawiono praktyczne rady jak uniknąć błędów planując wprowadzenie na rynek nowego produktu.
Zwrócono uwagę na typowe dla kultury amerykańskiej produkty jak: fast food, przyprawy, napoje. Przybliżono okoliczności, w jakich zaistniały na rynku: hamburgery, hot-dogi, ketchup Heinza, sery Krafta, płatki śniadaniowe Kellogga, chipsy, Coca Cola, Pepsi Cola.
Jednym z najbardziej kuszących i jednocześnie najbardziej zdradliwych mitów jest to, że nowe produkty zapewnią świetlaną przyszłość marketingowi i rosnącą sprzedaż w firmie. Przedstawiono wyniki badań dowodzące, że strategie rozciągania marki i dywersyfikacji kompetencji nie są gwarantem sukcesu, a los nowego produktu będzie miał duże znaczenie dla losów marek w ogóle.
W procesie budowania marki podkreślono bezwzględną konieczność brania pod uwagę konsumenta. Między producentem a konsumentem następuje sprzężenie zwrotne. Zrócono uwagę na takie aspekty, jak: cena i jakość, zróżnicowanie produktów, ich dostępność, dostosowanie produktów do nowych wymagań klientów, poczucie bezpieczeństwa, gwarancję jakości i niezawodność oraz zadowolenie klienta.
Przedstawiono na przykładzie najsilniejszych marek, że sukces nie zależy głównie od reklamy. Zwrócono uwagę kiedy reklama odgrywa wyjątkowo znaczącą rolę i warto w nią inwestować. Wskazano inne rozwiązania skuteczne w zarządzaniu niczym nie wyróżniającymi się markami.
Celem pracy jest empiryczna weryfikacja trzech efektów mediacyjnych pomiędzy, z jednej strony, gromadzeniem informacji rynkowych od nabywców, konkurentów i innych podmiotów rynkowych, a z drugiej strony, wynikami uzyskiwanymi w zakresie nowych produktów. Jako zmienną pośredniczącą każdej z tych relacji przyjęto przewidywalność rynku. Podstawę empiryczną stanowiły dane zebrane wśród krajowych przedsiębiorstw wysokiej i średnio-wysokiej techniki. Wykryto efekt częściowej mediacji przy gromadzeniu informacji rynkowych od nabywców, w pozostałych zaś przypadkach nie znaleziono efektów mediacyjnych. Oznacza to, że gromadzenie informacji od nabywców, z jednej strony, bezpośrednio oddziałuje na wysokie wyniki nowych produktów, z drugiej zaś, pośrednio, przez zwiększenie przewidywalności rynku, która z kolei ma dodatni efekt na tych wynikach. (abstrakt oryginalny)
Dzieci posiadają inne doświadczenia na rynku niż dorośli, nie myślą podobnie i nie wykorzystują skierowanych do nich informacji w taki sam sposób jak zrobiliby starsi. Autorka podaje rady na co trzeba zwrócić uwagę projektując strategię produktu na rynku młodych konsumentów.
Czym są zakupy impulsywne, co mogą zrobić praktycy marketingu, żeby je pobudzić?
Nowe warunki ekonomiczne, społeczne, gospodarcze i techniczne umożliwiają zmianę zarówno postępowania, jak i sposobów zaspakajania potrzeb konsumpcyjnych przez nabywców. Konsument jest uwarunkowany wieloma czynnikami, które wpływają na jego zachowania oraz postawy wobec produktów zagranicznych. Istotę problemu stanowi dostępność zagranicznych produktów oraz możliwości i sposoby pozyskiwania tychże produktów przez nabywców. Należy zwrócić uwagę na kwestię braku możliwości nabywania niektórych produktów zagranicznych na polskim rynku. Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie wyników badań dotyczących potencjalnego zapotrzebowania na produkty zagraniczne przez nabywców indywidualnych. (abstrakt oryginalny)
Skanowanie kodu kreskowego przy kasie umożliwia szybką rejestrację sprzedaży w handlu detalicznym. Badania strat czasowych w sieciach pokazują, że każdy wadliwy kod kreskowy powoduje niepotrzebne wydłużenie czasu obsługi klienta. Artykuł prezentuje wyniki wieloletnich badań realizowanych w ramach Programu Poprawy Jakości Kodów Kreskowych, a ilustrujących poziom jakości kodów kreskowych na rynku polskim oraz najczęstsze przyczyny błędów. (abstrakt oryginalny)
W Unii Europejskiej zarejestrowanych jest około 600 produktów lokalnych i regionalnych. Prym wiodą takie kraje jak: Wiochy, Francja, Hiszpania i Grecja. Produkty lokalne mogą być wytwarzane na podstawie decyzji Komisji Europejskiej. Dają one możliwość ominięcia niektórych surowych norm unijnych, przykładowo atestu sanitarnego, ze względu na specyficzną recepturę ich wytwarzania. Produkty regionalne, obejmujące żywność czy wyroby rzemieślnicze, wymagają dłuższej procedury legislacyjnej, ale mogą stać się dobrem eksportowym dzięki szczególnej, bardzo precyzyjnie określonej, ochronie nazewnictwa i technologii wytwarzania. Zarówno produkty lokalne, jak i regionalne mogą być istotnym wsparciem dla miejscowej ludności i lokalnych przedsiębiorstw. Dzięki odpowiednio sprecyzowanej ochronie prawnej są one konkurencyjne z produktami masowymi, nawet przy małej skali produkcji, która jednakże gwarantuje ich unikalność. (fragment tekstu)
Pojęcie cyklu życia produktu jest szeroko znane w marketingu jako teoretyczne uogólnienie prawidłowości kształtowania się wielkości sprzedaży produktu od momentu wprowadzenia go na rynek, poprzez kolejne etapy odpowiadające wzrostowi i stabilizacji wielkości sprzedaży oraz jej spadku aż do czasu całkowitego zaniku albo wycofania produktu przez przedsiębiorstwo, które je na rynek wprowadziło. Pojęcie życia produktu może się odnosić do rodzaju, czyli kategorii produktów (np. aparat fotograficzny lub telewizor), formy lub wersji produktu, technologii produkcji (np. tzw. generacji produktów), produktu konkretnej firmy (jak walkman firmy Sony) lub marki stosowanej przez przedsiębiorstwo do oznakowania kolejnych produktów tzw. linii (np. Coca-Cola, Colgate, Levi's). Życie produktu na rynku oznacza okres, w którym ma miejsce sprzedaż danego produktu - jest on oferowany przez dostawcę i znajduje nabywców. Ponieważ kolejne produkty wprowadzane na rynek (np. w danej branży czy przez daną firmę) podlegają podobnym - choć przesuniętym w czasie - prawidłowościom, przyjęło się w tym kontekście mówienie o "cyklu życia" jako o procesach powtarzanych. (fragment tekstu)
Rozważono proces wprowadzania nowych produktów na rynek, traktując go jako proces stochastyczny. Zakładając, że prawdopodobieństwo przekazania na rynek nowego produktu w określonym czasie wyznacza rozkład Poissona zarówno w przypadku stacjonarnym jak i niestacjonarnym, wyznaczono prawdopodobieństwo tego, że w określonym przedziale czasu na rynku pojawi się k produktów. Zaproponowano metodę wyznaczania intensywności strumienia zgłoszeń w przypadku niestacjonarnego strumienia prostego.
Dynamiczny rozwój rynku usług edukacyjnych szkół wyższych w wyniku powstania wyższych szkół niepublicznych stał się interesującym obszarem badań w wielu dyscyplinach naukowych. Rynkowy charakter działalności edukacyjnej wyższych szkół niepublicznych sprawił, że szkoły te zaczęły działać jak podmioty rynkowe. Powodem tego jest przede wszystkim podstawowe źródło finansowania tych uczelni, którym są wpłaty odbiorców usług edukacyjnych. Uczelnie niepubliczne, aby funkcjonować i rozwijać się na konkurencyjnym rynku usług edukacyjnych, zaczęły budować własną pozycję rynkową. Wymagało to wykorzystania zasobów ludzkich umożliwiających wysoką jakość świadczonych usług edukacyjnych. Celem niniejszego artykułu jest zaprezentowanie profesjonalnej usługi edukacyjnej rozumianej jako produkt rynkowy wyższych szkół niepublicznych w Polsce. Aby tego dokonać, przeprowadzono badania bezpośrednie w postaci podjęcia próby oceny atrakcyjności kształcenia w wyższych szkołach niepublicznych w Polsce w latach 2021/2022. Badania te prowadzono wśród personelu badawczo-dydaktycznego i studentów uczelni niepublicznych. Chcąc rozpoznać opinie przedstawicieli szkół niepublicznych, wykorzystano metodę ankiety pocztowo- -mailowej. Narzędziem pomiarowym był kwestionariusz ankietowy. W badaniu wzięło udział 78 przedstawicieli władz szkół. Następnie zastosowano ankietę bezpośrednią w celu rozpoznania opinii studentów wyższych szkół niepublicznych. W badaniu wzięło udział 535 studentów. Wyniki badań przeprowadzonych wśród przedstawicieli uczelni niepublicznych wskazują, że najważniejszym atutem przesądzającym o rynkowej atrakcyjności ich uczelni jest wykwalifikowany personel badawczo-dydaktyczny. Podobnego zdania są studenci. Deklarują, że studiowanie w uczelniach niepublicznych cieszy się wśród aktualnie studiujących dużym zainteresowaniem. Czynnikiem decydującym o wyborze kształcenia w szkołach niepublicznych jest zdaniem ankietowanych studentów właśnie jakość usług edukacyjnych.(abstrakt oryginalny)
Przejmowanie przez podobne produkty tej samej firmy udziałów w rynku sprzedaży to kanibalizacja. Może ona stanowić poważne zagrożenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Kanibalizacja jest następstwem tworzenia wewnętrznie konkurujących produktów. Jaki jest mechanizm i następstwa kanibalizacji oraz jak jej uniknąć, to zagadnienia niniejszego artykułu.
Na dzisiejszym rynku jedynie innowacje mogą prowadzić do zyskania przewagi konkurencyjnej. W niniejszym artykule omówiono proces opracowania i wprowadzenia nowego produktu na rynek.
Relacje "klient-dostawca" w procesie rozwoju nowego produktu, bardzo ważne dla jego przyszłego sukcesu rynkowego, warto organizować uwzględniając cztery podstawowe problemy: 1. należy być świadomym zróżnicoawnych wymagań, jakie stawia proces przechodzenia od planowania do wdrażania; 2. sprawna i twórcza współpraca z dostawcami; 3. przestrzeganie podstawowych zasad, takich jak: zaufanie, pragmatyzm, autonomia partnerów, sprawiedliwe uczestnictwo w korzyściach; 4. odpowiedni dobór typu umowy z dostawcą.
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.