Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 737

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 37 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Product sales
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 37 next fast forward last
Celem Category Managementu jest zwiększenie zysków zarówno detalisty, jak i dostawcy. Wyszczególniono cztery szczeble rozwoju CM. Zwrócono uwagę na ich wdrażanie w Polsce.
Przedstawiono cele jakie postawili przed sobą szefowie Toyoty. Chcą opanować w 2010 roku 15 proc. światowego rynku motoryzacyjnego. W autach Toyoty technika zawsze górowała nad stylizacją. Teraz to się zmieni. Projektanci samochodów pomyśleli o klientach ze Starego Kontynentu.
Większość ofert handlowych, które docierają do firm, trafia do kosza. Przedstawiono jak dobrze przygotować dobrą ofertę..
W niniejszym artykule przedstawiono proces zarządzania kategoriami produktów w sferze kas. Przedstawiono korzyści z zastosowania tej koncepcji zarządzania.
Przedstawiono sposoby optymalnego wykorzystania powierzchni sklepu. Rola merchandisingu polega na zwiększeniu sprzedaży przez odpowiednią ekspozycję produktu w sklepie i na półkach.
Z sieci handlowej konsumenci najczęściej korzystają w celu dokonania zakupu produktów tzw. "codziennego zapotrzebowania" (FMCG). Czołową pozycje w tej grupie produktów zajmują artykuły żywnościowe. W Polsce w ostatnich latach liczba sklepów z artykułami żywnościowymi kształtuje się na zbliżonym poziomie. W końcu 2003 r. funkcjonowało na terenie kraju 174 092 takich sklepów, co wskazuje że na jeden sklep przypadało średnio 219 osób, a wskaźnik nasycenia sklepami na 1000 mieszkańców kształtował się na poziomie 4,6.
7
Content available remote Skuteczność produktu
76%
Z przeglądu literatury wynika, że skuteczność produktu staje się zaledwie tłem dla rozważań nad efektywnością produktu. Obie kategorie nie są jednak zupełnie neutralne względem siebie. Skuteczność produktu jako stopień realizacji założonego celu nawiązuje do efektów, a efektywność produktu jest relacją uzyskanych efektów do nakładów. Percepcja efektywności produktu od strony efektów pozwala wnioskować, że podstawowym jej wyznacznikiem jest skuteczność produktu. W niniejszym ujęciu skuteczność ta została przedstawiona w konwencji charakteryzujących ją zależności funkcyjnych oraz sposobu rozwiązywania według złożoności i specyfiki instrumentalnej struktury produktu.(abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Skuteczność a efektywność produktu
76%
Przedmiotem niniejszych rozważań są relacje między skutecznością i efektywnością produktu. W literaturze dyskutowane są one na ogół w kontekście systematyki i zbyt syntetycznie potraktowanych uwarunkowań. W związku z tym podjęto próbę dokładniejszego ich wyjaśnienia. Przedstawiona propozycja polega na adaptacji funkcji reakcji sprzedaży na użytek analizy relacji między skutecznym i efektywnym produktem w podejściu sytuacyjnym.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono międzynarodową sytuację sektora produktów kaczych, a także zmian w trendach produkcyjnych i handlowych mięsem kaczym. Mimo że kaczki stanowią nieduży udział w produkcji mięsa drobiowego na świecie, w ostatnich dziesięcioleciach produkcja tego mięsa znacznie wzrosła. Tendencję wzrostową produkcji mięsa kaczego odnotowano zarówno na świecie, jak i w krajach wschodniej Europy i w krajach południowoazjatyckich. W celu porównania zalet mięsa kaczego i innych produktów mięsnych z ptactwa wodnego na światowym rynku produktów w przypadku najbardziej znaczących krajów eksportujących wykorzystano wskaźniki RCA .(abstrakt oryginalny)
Atrakcyjność wydawnictw partworkowych polega na dodatkach (gadżetach). Z punktu widzenia wydawców najważniejsza jest jego seryjność. Bazując na zainteresowaniach kolekcjonerskich buduje się stałą grupę odbiorców.
Co waży na sprzedaży? Oto podstawowe pytanie, na które odpowiedzieć muszą i pracownicy banków, mający bezpośredni kontakt z klientami, i menedżerowie, i wreszcie samo kierownictwo instytucji. Jakie determinanty warunkują sukces w sprzedaży? Mimo że pytanie to sięga – wydawałoby się – elementarnych założeń działalności banku, odpowiedzi mogą być różne. Okazuje się, że najważniejszych czynników decydujących o sukcesie w tej dziedzinie upatruje się w różnych miejscach, nie tylko zależnie od tego, jakiego rodzaju bankowością zajmują się odpowiadający na to pytanie menedżerowie, ani do jakiego klienta ich banki kierują swą ofertę. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem niniejszego opracowania są ogólne uwagi nt. zakresu zastosowań konwencji wiedeńskiej oraz charakteru innych źródeł wyznaczających treść praw i obowiązków stron umowy międzynarodowej sprzedaży towarów. Autor omawia bezpośrednie i pośrednie zastosowanie międzynarodowej konwencji wiedeńskiej, przedstawia bezpośrednie i pośrednie jej zastosowanie.
Wskazano zalety stosowania w ramach Category Management gotowych aplikacji. Omówiono narzędzia do optymalizacji cen asortymentu, zakresów asortymentowych, planowania sklepów, optymalizacji półek.
Sprzedaż krzyżowa polega na tworzeniu podstawowych więzi z klientami poprzez rachunek bieżący lub przez rachunek kredytu hipotecznego, a następnie sprzedawaniu kolejnych produktów finansowych. Ze względu na ogromny wpływ, jaki ma sprzedaż krzyżowa na wyniki finansowe banków, jest ona coraz częściej stosowana w praktyce marketingowej. Strategię sprzedaży krzyżowej (cross-sell strategy) stosują obecnie największe i najbardziej dochodowe banki świata: Citigroup, Wells Fargo, Bank of America, Barclays, HSBC, UBS, Fleet Boston.
Omówiono sukces rynkowy wody Muszynianka rozlewanej przez Spółdzielnię Pracy Przemysłu Spożywczego Postęp. Spółdzielcom z Muszyny udaje się konkurować z takimi potentatami jak Nestle i Danone.
Autor porównuje funkcjonowanie handlu i dystrybucji na rynku europejskim i w Polsce. Zwraca uwagę na wzrost udziału dyskontów i marek własnych. Podkreśla rolę Category Management w zarządzaniu placówkami handlowymi w dobie kryzysu gospodarczego.
Rynek polski coraz częściej i coraz chętniej korzysta z telefonu jako narzędzia podnoszącego zarówno wielkość jak i wartość sprzedaży. Przedstawiono formy sprzedaży przez telefon: telesprzedaż pasywną i telesprzedaż aktywną. Decydując się na włączenie telefonu do strategii sprzedażowej firmy warto poznać możliwości, jakie niesie ze sobą to bardzo szybkie narzędzie, jak i zagrożenia, jakie może stworzyć.
Omówiono zagadnienie konstruowania planogramów. Planogram to wzorzec według którego ustawia się produkty w sklepie. Poprawnie skonstruowany powinien doprowadzić do maksymalnie logicznego i efektywnego ułożenia towarów, w taki sposób, aby zwiększyć efektywność sprzedaży oraz jakość obsługi klienta.
Druga część artykułu omawiającego zagadnienie konstruowania planogramów, czyli wzorców według których ustawia się produkty w sklepie.
Omówiono proces zarządzania kategorią. Wyróżniono cztery główne fazy tego procesu, takie jak: strategia detalisty, tworzenie planu kategorii, implementacja, przegląd wyników.
first rewind previous Strona / 37 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.