Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 56

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Reklama prasowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Środki masowego przekazu wpływają na język odbiorców i pośrednio kształtują sposób postrzegania i rozumienia przez nich świata. Jednym z elementów wizerunku rzeczywistości jest obraz pojęcia mężczyzna. W reklamach prasowych mężczyzna najczęściej określany jest jako profesjonalista, partner seksualny, obiekt estetyczny, głowa rodziny i partner życiowy, "prawdziwy mężczyzna" oraz mężczyzna-marionetka w rękach kobiet. Męski bohater reklam powinien być przede wszystkim praktyczny, racjonalny, oszczędny i zadbany. Wydaje się, iż wykreowany przez media stereotyp mężczyzny ma duży wpływ na socjalizację płciową odbiorców. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Elementy kreatywnego wykonania w krajowej reklamie prasowej: wyniki badania
100%
Reklama prasowa jest wciąż uznawana za jeden z najważniejszych środków komunikacji marketingowej. Dzieje się tak pomimo gwałtownego rozwoju technologii informatycznej i telekomunikacyjnej prowadzącego do powstawania wielu tzw. nowych mediów, których rozmaitość wykracza daleko poza Internet i telefonię komórkową. Co ciekawe, udział wydatków na reklamę w prasie codziennej i czasopismach w wydatkach reklamowych ogółem w Polsce wzrósł w latach 2001-2005 z 25 do 34%. Utrzymujące się zainteresowanie reklamodawców prasą jako medium reklamowym idzie w parze z rozwojem badań nad zawartością, sposobami wykorzystania i efektywnością reklamy prasowej. Jednym z najważniejszych obszarów tych badań jest od wielu lat treść, odbiór i skuteczność kreacji reklamowej. Przedmiotem zainteresowania pozostają zarówno kompletna zawartość przekazów kreatywnych i ich kontekst, jak i poszczególne elementy struktury reklamy prasowej o charakterze werbalnym i niewerbalnym . Poza badaniami poświęconymi którym tylko jeden element nie odpowiada układowi konwencjonalnemu. Użycie takiego sposobu klasyfikacji układów graficznych zostało podyktowane nie tylko jego klarownością, ale i związkiem z potencjalną efektywnością komunikacyjną reklamy, ponieważ układ konwencjonalny w świetle wyników badań uważany jest za najbardziej skuteczny. (fragment tekstu)
Omówiono ofertę usług marketingowych jakie kieruje do wydawców Kolporter S.A. (firma ogólnopolska działająca na rynku dystrybucji prasy).
Omówiono, pojawiającą się w Polsce, a bardzo popularną na Zachodzie, formę reklamy prasowej - inserting. Insert (wkładka) - dodatkowe ogłoszenie o niestandardowym formacie, dołączone do gazety lub czasopisma. Może być wkładane luzem lub wszywane.
Zanim zaczniemy przygotowywać reklamę prasową, musimy zdefiniować potrzebę komunikacyjną, co i komu mamy do powiedzenia. Na tej podstawie jesteśmy w stanie dobrać czas, media, formę i komunikat.
W 2006 roku przeprowadzono analizę zawartości przekazów reklamowych [Duda 2010], dla której materiał do analizy stanowiły 593 reklamy zamieszczone w tygodnikach "Polityka" i "Newsweek". Analiza zawartości przekazów reklamowych objęła swym zasięgiem trzy wymiary zaproponowane w modelu mediów Georga Gerbnera: wymiar "istnienia", "priorytetów" i "wartości". Badanie dotyczyło więc kwestii obecności (bądź jej braku) jednostek analizy (postaci, produktów, wartości), częstości posiadania przez nie cech uwzględnionych w kluczu kategoryzacyjnym, proporcji ich występowania oraz nacisku, jaki został położony na poszczególne wymiary cech. W tym opracowaniu porównano te wyniki do obecnie uzyskanych z materiału z okresu 2014/2015, jak również uzupełniono te dane o 2001/2002 rok, co umożliwiło uchwycenie zmian zachodzących w wartościach popularyzowanych w reklamach. Celem artykułu była zatem próba odpowiedzi na pytania o dominujący rodzaj wartości popularyzowanych w reklamie prasowej. Posłużono się metaforą zniekształconego lustra [Pollay 1986], czyli próbowano odpowiedzieć na pytanie, czy reklamy odzwierciedlają wartości kulturowe Polaków, podążając za zmieniającą się świadomością społeczną, czy też próbują ją zniekształcać, np. poprzez nadmierne eksponowanie hedonizmu. Wyniki wskazały, że reklama niezmiennie eksponuje cechy produktu (jego wartości użytkowe) oraz hedonizm związany z postawami konsumpcyjnymi. Natomiast w odniesieniu do wartości prospołecznych, witalnych bądź indywidualistycznych - dostosowuje je do stanu społecznej świadomości. Porównując te wyniki do danych wskazujących na wartości cenione przez Polaków, można stwierdzić, że w pierwszym przypadku (wartości hedonistycznych) chce kształtować i zmieniać społeczne wartości i przekonania (tezy Pollaya, Domzala i Kernana). W drugim zaś (wartości prospołeczne - rodzina, witalne - zdrowie, indywidualistyczne - sukces materialny) stanowi zwierciadło istniejących już wartości (tezy Holbrooka).(abstrakt oryginalny)
Efektywna, długofalowa współpraca z prasą może przynieść firmie sporo korzyści. W artykule przedstawiono kilka możliwości kreowania wizerunku firmy za pośrednictwem prasy, tj.: patronat prasowy, współorganizacja imprez reklamowych, "kreowanie guru" (budowanie wizerunku prezesa firmy lub wybitnego eksportera w danej dziedzinie).
W artykule analizowano problem tworzenia iluzorycznych wzorców percepcji w postrzeganiu reklam prasowych w świetle teorii kompensacyjnego zaspokajania potrzeby kontroli według A.C. Kaya i współpracowników oraz według koncepcji wyuczonej bezradności autorstwa G. Sędka i M. Kofty. Celem badań było wyjaśnienie, w jakich okolicznościach utrata kontroli upośledza tworzenie spójnych powiązań między elementami reklamy, a w jakich warunkach uruchamia mechanizmy kompensacyjne odpowiedzialne za tworzenie iluzorycznych zależności w postrzeganiu spójności reklam. Przeprowadzono dwa badania w schemacie: utrata kontroli vs kontrola sytuacji × silnie vs słabo powiązane elementy reklamy. Spójność reklam była ustalana za pomocą skojarzeniowego indeksu podobieństwa. Wyniki pokazały, że w warunkach dobrej kontroli poznawczej konsumenci postrzegają poszczególne elementy reklamy jako bardziej spójne, gdy te elementy są silnie ze sobą powiązane, w porównaniu ze słabo powiązanymi. Natomiast w warunkach utraty kontroli konsumenci postrzegają poszczególne elementy reklamy jako bardziej spójne, gdy w istocie te elementy są słabo powiązane, w porównaniu z silnie powiązanymi. Rezultaty są zgodne z teorią motywacji do kontroli oraz teorią kompensacyjnego zaspokajania potrzeby kontroli. (abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Różnice kulturowe w polskich i czeskich reklamach prasowych w pismach kobiecych
75%
Opracowanie koncentruje się na zagadnieniu róŜnic kulturowych w reklamie. W części teoretycznej podjęto próbę systematyzacji wyników badań w tym zakresie. Wnioski wzbogacone są prezentacją wyników badań własnych dotyczących identyfikacji róŜnic w reklamie polskiej i czeskiej. Celem wykazania róŜnic kulturowych widocznych w reklamach z rynku polskiego i czeskiego dokonano analizy treści reklam prasowych z czasopism kierowanych do kobiet. Analizę oparto na koncepcji wymiarów kultury Hofstedego. Wyniki badań potwierdziły istnienie zróŜnicowania w prasowych przekazach reklamowych i dostosowanie treści reklam do specyficznych cech kultury badanych krajów. (abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Prasa i Internet - drogi rozwoju i perspektywy
75%
Celem publikacji jest analiza relacji między prasą i Internetem. W ciągu ostatnich lat możemy obserwować pogarszającą się sytuację prasy na całym świecie. W tym samym czasie Internet staje się medium coraz powszechniejszym - zarówno dla użytkowników jak i dla reklamodawców. Relacje między prasa a Internetem są skomplikowane i wielopłaszczyznowe. Z jednej strony Internet, a właściwie wydawcy Internetowi pasożytują na prasie, wykorzystując na granicy prawa publikacje prasowe w Internecie. Z drugiej strony użytkownicy Internetu, przyzwyczajeni do bezpłatnych treści, nie są gotowi do płacenia za czytanie informacji w Internecie. A przecież ktoś za wytworzenie treści musi zapłacić. I wygląda na to, że płacą wydawcy prasy, Internet prezentuje, a użytkownik jest zadowolony. Publikacja przedstawia kilka strategii, które mogą wykorzystać wydawcy prasowi, aby obronić swoją pozycję na rynku. (abstrakt oryginalny)
Stacje radiowe i telewizyjne oraz tytuły prasowe w dużej mierze utrzymują się z reklamy. Media sprzedają przestrzeń: czas reklamowy, powierzchnię. Agencje reklamowe kupują kontakty z potencjalnymi konsumentami reklamowanych dóbr.
Prasa hipologiczna na tle prasy hobbystycznej okazuje się być zjawiskiem bynajmniej nie marginalnym (na świecie liczba oferowanych tytułów zbliża się do pięciuset). Można by więc zadać pytanie: co takiego sprawia, że ten rodzaj prasy ma w Polsce i na świecie wielu zagorzałych zwolenników i wiernych czytelników? Chcąc krótko odpowiedzieć, rzekłbym, iż "tym czymś" jest temat przewodni tych publikacji, czyli hipologia. W tym miejscu należałoby wyjaśnić pojęcie terminu hipologia. Cytując za Encyklopedią PWN, hipologia (słowo pochodzenia greckiego: hippos-koń + logos-słowo) to nauka o koniu domowym obejmująca anatomię, fizjologię, ewolucję, filogenezę, chów i hodowlę oraz organizację i historię hodowli koni; jedna z najstarszych nauk o zwierzętach*. Jak widać, hipologia to zjawisko o bardzo szerokim zakresie, które dotyczy wielu dziedzin m.in. medycyny, zootechniki, hodowli, sportu, rekreacji czy wręcz kultury i sztuki. Nic w tym dziwnego, bo jak mawiał prof Władysław Tatarkiewicz, "hipologia jest na pograniczu nauki i sztuki".(fragment tekstu)
Celem artykułu jest przedstawienie niektórych wybranych zagadnień związanych z reklamą, a szczególnie z reklamą prasową. Reklama jest jedną z form działań marketingowych, jest swego rodzaju mostem łączącym wielką sferę ekonomiczno-społeczną z psychologiczną sferą życia jednostki (ogólnie mówiąc ze światem potencjalnych nabywców, konsumentów). Zgodnie z ideą marketingu, reklama dąży do pogodzenia ze sobą dwóch interesów: - do zaspokojenia potrzeb konsumentów, - do osiągnięcia zysku przez sprzedawców, agencje reklamowe, wydawnictwa prasowe, itd. W procesie realizacji tych dwóch celów reklama "wykorzystuje i posługuje się" szerokim wachlarzem środków i metod. Dążenie do maksymalizacji w/w celów przyczynia się do szerokiego podejmowania problemów związanych z reklamą przez zarówno teoretyków jak i praktyków. Mimo to wciąż brakuje jednej, zwartej i precyzyjnej definicji reklamy. Przedstawimy niżej definicję przyjętą przez American Marketing Association. Zgodnie z tą definicją reklama to "wszelka płatna forma nieosobowego przedstawiania i popierania towarów, usług lub idei przez określonego nadawcę". Łatwo przekonać się, że nie każda kampania reklamowa przynosi zamierzone efekty - jedne działania znajdują swój rezonans w zachowaniach konsumentów i nabywców, a inne nie. Głównym celem artykułu nie będzie jednak analiza efektywności działań reklamowych, lecz jedynie analiza wybranych aspektów reklamy (w szczególności reklamy prasowej), które to aspekty mają kapitalne znaczenie dla wzrostu owej efektywności działań marketingowych. (fragment tekstu)
Podporządkowanie funkcjonowania i rozwoju szkół wyższych wymogom rynku spowodowało uruchomienie działań strategicznych i taktycznych, charakterystycznych dla przedsiębiorstw działających w "zwykłych" gałęziach przemysłu i usług.
Kryzys polskiego rynku prasowego: spadają nakłady, sprzedaż i czytelnictwo, brakuje reklamodawców. A może po prostu nie ma ludzi z pomysłami, stosujących zasadę: odróżnij się albo zgiń?
16
Content available remote Multicultural Elements in Press Advertisements - an Analysis of Newsweek Poland
75%
Advertisements are an essential element of marketing and strongly connected with our daily life. Now, in our modern time, the definition of advertisement is changing. Advertisements are becoming not only an instrument for the promotion of products, but also of political parties and cultural events, and even of educational lessons. Marketing advertisements very often use slogans and pictures which are generally recognizable and accepted by consumers. In this way producers and advertisers efficiently influence potential consumers. An analysis of advertisements from Newsweek Polska shows that only a few of them take into account elements of foreign culture, or even our national traditional culture. Could this be clear evidence that in our country the elements of foreign culture are still not recognizable in the eyes of consumers? (original abstract)
Artykuł porusza problem braku uregulowań prawnych dotyczących zamieszczania ogłoszeń reklamowych w prasie.
Gazeta, aby mogła spełniać swoje funkcje, musi mieć charakter publiczny, czyli być dostępna dla każdego. Z ekonomicznego punktu widzenia, publiczny charakter prasy ma olbrzymie znaczenie. Oznacza bowiem, ze gazeta jako towar przeznaczona jest na rynek dla określonego kręgu jej odbiorców, którzy tworzą tzw. publiczność prasową. Wskaźnikiem ilościowym rejestrującym dynamikę tego zjawiska jest każdorazowo wysokość nakładu pisma. Stanowi ona najbardziej namacalny i obiektywny sprawdzian efektywności gazety, decydujący bezpośrednio (ilość sprzedanych egzemplarzy) lub pośrednio (stopień zainteresowania pismem przez ogłoszeniodawców) o ostatecznym wyniku ekonomicznym prasy.(fragment tekstu)
19
Content available remote Przejawy manipulacji w formowaniu afektywnego komponentu postawy odbiorcy
63%
Badania na temat postaw związane są z przyjętą teorią postawy. W artykule przyjęto strukturalne podejście do postawy, w myśl którego na postawę składa się składnik afektywny (emocjonalno-oceniający), poznawczy i behawioralny. Postawa człowieka jest trwałą dyspozycją zarówno do oceniania przedmiotu, jak i zachowania się wobec tego przedmiotu. Rozważania na temat postawy w marketingu wpisują się w model zachowania konsumenta, w przestrzeń wolności wyboru między bodźcem a reakcją. Celem artykułu jest identyfikacja oznak manipulacji przestrzenią wyboru klienta pod wpływem środków reklamy prasowej. Populacją badaną były ogłoszenia prasowe adresowane do wykształconych kobiet i mężczyzn. Analizie poddano apele reklamowe. (abstrakt oryginalny)
Nieruchomości są produktami bardzo skomplikowanymi, nabywanymi rzadko i wymagającymi zaangażowania przez nabywcę (zarówno instytucjonalnego, jak i indywidualnego) dużych środków finansowych. Proces pozyskiwania informacji o ofercie, wartościowania i oceny wybranych obiektów, nauki niezbędnych elementów języka, którym posługuje się projekt budowlany, to etapy, podczas których konsumentowi lub nabywcy instytucjonalnemu towarzyszy pośrednik bądź przedstawiciel handlowy reprezentujący dewelopera. Komunikacja interpersonalna między tymi podmiotami jest warunkiem niezbędnym do sfinalizowania transakcji. W trakcie pierwszego kontaktu pośrednik lub przedstawiciel dewelopera powinien trafnie ocenić swego partnera, zakwalifikować go do odpowiedniego segmentu, a w efekcie -- doprowadzić do ponownego kontaktu, podczas którego mogą być przedstawione klientowi wybrane oferty. Ich prezentacja powinna zaowocować, nie zawsze od razu, decyzją o zakupie. Interpersonalna komunikacja marketingowa, którą steruje pośrednik, składa się z całej sekwencji działań o zróżnicowanych celach. Pierwszy z nich to nawiązanie relacji i wstępna identyfikacja potrzeb nabywcy, kolejny wiąże się z przekonaniem partnera do kontynuowania dialogu, następny zaś stanowi ciąg prezentacji odpowiednio opracowanych i dobranych materiałów graficznych, zakończony wizją lokalną. Zaprezentowany w artykule przegląd form komunikacji na rynku nieruchomości pozwala lepiej zrozumieć wdrażane na rynku nieruchomości programy promocyjne.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.