Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 723

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 37 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Relationships with customers
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 37 next fast forward last
Niektórym wydaje się, że skuteczność w kontaktach biznesowych jest uzależniona głównie od tego, jak dobrze opanowało się techniki perswazji, a czasem i manipulacji. Tymczasem w perspektywie długofalowej nie do przecenienia jest umiejętność stworzenia dobrej atmosfery w rozmowie. W jaki sposób zadbać o budowanie relacji z klientami i partnerami biznesowymi? (fragment tekstu)
2
Content available remote The New Trends in Direct Personal Communication
80%
Artykuł przedstawia wyniki analiz własnych autora dotyczących mechanizmu kształtowania relacji z klientami. Praca pokazuje zmiany (tendencje) zachodzące w systemie komunikacji rynkowej w dobie zmian w gospodarce. Autor prezentuje w swojej pracy aspekty efektywności różnych narzędzi (form) komunikacji bezpośredniej. Zawarte w artykule przemyślenia nie mają charakteru definitywnego i powinny być traktowane jako głos w dyskusji. (abstrakt autora)
W erze gospodarki rynkowej nieodłącznym elementem związanym bezpośrednio z osiąganiem celów przedsiębiorstwa stała się walka o klienta. Klient uważany jest za najważniejsze ogniwo systemu gospodarczego. Jednak wobec wciąż zwiększającej się konkurencji w wielu sektorach gospodarki niełatwym zadaniem jest zdobycie klienta, jeszcze trudniejszym - osiągnięcie jego lojalności. Przedsiębiorstwa wykorzystują więc najnowsze rozwiązania z zakresu szeroko pojętego marketingu, aby zwrócić na siebie uwagę konsumenta. Do komunikacji z potencjalnymi klientami stosuje się wszystkie dostępne media: prasę, radio, telewizję, Internet, media reklamy zewnętrznej, materiały BTL, a także kontakt bezpośredni. Konsument z kolei w obliczu intensyfikacji działań promocyjnych staje się znacznie bardziej wymagający. Mamy do czynienia z uodparnianiem się ludzi na pewne formy perswazji ze strony oferentów. Wspomniane tu czynniki spowodowały, że w momencie pojawienia się nowej, bezprzewodowej technologii komunikacyjnej, specjaliści marketingowi rozpoczęli intensywne próby zaadaptowania jej do celów marketingu. Dostępne na rynku nowinki technologiczne umożliwiły bowiem ludziom nie tylko komunikowanie się na odległość, ale i wykonywanie coraz to bardziej złożonych operacji z dowolnego miejsca o każdej porze dnia i nocy. W efekcie stworzono nową dziedzinę marketingu, określaną jako marketing mobilny (mobile marketing) lub m-marketing. (fragment tekstu)
We współczesnej koncepcji marketingu kształtowanie satysfakcjonujących relacji z klientami i budowanie ich lojalności traktuje się jako najważniejsze wyzwanie stojące przed firmami. W prowadzonych w tym zakresie badaniach marketingowych podejmuje się w związku z tym próby identyfikacji kluczowych determinant owych relacji oraz określenia ich wpływu na trwałość i siłę relacji. Wśród nich wymienia się m.in. zaufanie, zaangażowanie, komunikację, satysfakcję oraz więzi relacyjne. O ile zagadnienia dotyczące pierwszych czterech fundamentów relacji są bardzo często przedmiotem badań naukowych, to koncepcja więzi relacyjnych i ich wpływu na relacje choć obecna w literaturze, była do tej pory stosunkowo rzadko przedmiotem studiów empirycznych. W związku z powyższym celem artykułu jest przegląd istniejących koncepcji więzi relacyjnych i wskazanie na ich znaczenie w procesie kreowania relacji z klientami.(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Relacje organizacji wielkopowierzchniowych z klientami w świetle badań
80%
Celem niniejszego artykułu było wykazanie, że organizacje wielkopowierzchniowe działające w Polsce prowadzą intensywną walkę o klienta. Ważnym elementem tej walki jest budowa trwałych relacji z klientami. W opracowaniu przedstawiono wyniki badań dotyczących relacji pomiędzy placówkami handlowymi a ich klientami. Wskazano przy tym, jakie elementy decydują o atrakcyjności tych placówek dla klientów i pozwalają na budowę trwałych relacji z nimi. Zidentyfikowano także działania podejmowane przez organizacje wielkopowierzchniowe w celu budowy trwałych relacji z klientami.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie informacyjnych podstaw oraz technologii wspierających proces decyzyjny w zarządzaniu relacjami z klientem. Autorka podkreśla fakt i znaczenie rozwoju marketingu opartego na relacjach oraz prezentuje systemy Business Intelligence, Internet, Intranet oraz oprogramowanie ERP/CRM i ich rolę w podejmowaniu decyzji rynkowych.(abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Budowa relacji z klientami na przykładzie Grupy Hotelowej Orbis
80%
Celem artykułu było ukazanie procesu tworzenia, umacniania i wzbogacania relacji między usługodawcą a usługobiorcą, na przykładzie działań podejmowanych przez Grupę Hotelową Orbis. Wyodrębniono główne etapy tego procesu. Dokonano również identyfikacji zachowań na jego poszczególnych etapach. Opracowanie to może stanowić podstawę do podjęcia pogłębionych analiz dotyczących efektywności podejmowanych przez Grupę działań.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest wskazanie głównych uwarunkowań związanych z doskonaleniem systemów zarządzania jakością. Starano się je określić na postawie analizy najnowszej literatury przedmiotu oraz wyników badań własnych przeprowadzonych w 170 przedsiębiorstwach działających w Polsce. Uzyskane rezultaty wskazują, iż podmioty gospodarcze, doskonaląc wdrożone przez siebie systemy zarządzania jakością, coraz częściej koncentrują się na systemowym zarządzaniu środowiskiem oraz bezpieczeństwem, a także na innych narzędziach umożliwiających im osiąganie wyższej sprawności organizacyjnej i poprawę efektywności (jak np. elementy Toyota Production System Lean Management czy metodyki Six Sigma). Wdrożenie tych narzędzi umożliwi przedsiębiorstwom osiągnięcie nie tylko wyższego poziomu jakości technicznej, ale także wyższego poziomu sprawności organizacyjnej, jak również poprawę efektywności procesów.(abstrakt oryginalny)
9
80%
CRM to strategia zarządzania oparta na budowie długoterminowych, przynoszących zyski relacji z klientami. Jej wdrożenie może przynieść przedsiębiorstwu wiele korzyści, takich jak wzrost lojalności klientów czy obniżenie kosztów. Jednakże projekt CRM wiąże się z dużym ryzykiem niepowodzenia. Jak wykazały liczne badania, podstawowym czynnikiem sukcesu tego przedsięwzięcia jest odpowiednia kultura organizacyjna. Celem artykułu jest wskazanie narzędzi umożliwiających kształtowanie takiej kultury, która wspierałaby realizację strategii CRM. (fragment tekstu)
W artykule omówiono zagadnienia związane z obdarowywaniem prezentami w biznesie. Jest to jedno z narzędzi budowania relacji z kontrahentami. Omówiono zasady o których należy pamiętać przy wręczaniu firmowych upominków.
W czasach, w których produkty osiągają bardzo wysoką jakość, są do siebie podobne, łatwo osiągalne, a wymagania klientów nieustannie rosną, jedynie przedsiębiorstwa zorientowane na klienta mogą osiągnąć przewagę konkurencyjną. Narzędzia CRM mogą być kluczem do osiągnięcia tego celu. Wykorzystanie Contact Centre zwiększa możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem, podczas którego możliwe jest zgromadzenie bardzo cennych informacji o przyzwyczajeniach, oczekiwaniach oraz niezaspokojonych potrzebach klientów. Uzyskaną wiedzę odpowiednio przetworzoną można następnie efektywnie wykorzystać do tworzenia długotrwałych relacji z klientami. Zgromadzone dane umożliwiają również wyodrębnienie grupy kluczowych klientów, którzy przynoszą największe zyski dla firmy i dlatego jej uwaga powinna być skupiona właśnie na tych osobach. Firmy unikną dzięki temu wydatkowania środków na nieefektywne działania skierowane do osób, które nie są zainteresowane produktem. Efektywne zarządzanie Call Centre w celu zaspokojenia potrzeb klientów jest wyzwaniem dla każdej firm. (fragment tekstu)
12
80%
Artykuł poświęcony jest wybranym elementom budowania relacji z klientami, takimi jak komunikacja indywidualna oraz zadowolenie. Na początku przybliżono definicję marketingu relacji, następnie omówiono elementy komunikacji indywidualnej, personalizacji przekazów oraz zagadnienie zadowolenia klienta ze współpracy z firmą. Przytoczone zostały również wyniki wybranych badań prowadzonych w analizowanych obszarach. W podsumowaniu przedstawiono proces powstawania relacji w oparciu o źródła przewag konkurencyjnych. (abstrakt oryginalny)
Można wskazać wiele czynników mających wpływ na poziom zaangażowania klienta w proces współtworzenia wartości, ale do najważniejszych należy zaufanie. Zaufanie prowadzi do otwarcia się klientów wobec firmy i dzielenia się z nią informacjami o swoich potrzebach, preferencjach i doświadczeniach. Zaufanie jest podstawą inwestycji klienta w firmę w postaci informacji, czasu oraz emocji. Przedsiębiorstwa, aby stworzyć warunki zaangażowania klienta, muszą systematycznie budować jego zaufanie, czyli przekonanie, że firma nie wykorzysta go, jako strony słabszej na rynku. Autorka omawia współczesne koncepcje i modele dotyczące zaangażowania klienta, gdzie zaufanie stanowi najważniejszą determinantę. (abstrakt oryginalny
Wysoki poziom rywalizacji konkurencyjnej wymusza na przedsiębiorstwach poszukiwanie nowych metod zaspokajania potrzeb swoich klientów. Dzięki nowym narzędziom komunikacji, zarezerwowane dotąd głównie dla rynku B2B tworzenie bezpośrednich relacji z klientami, staje się możliwe także na rynku B2C. Sytuacja ta sprawia, Ŝe przedsiębiorstwa mogą angażować do współtworzenia oferty także konsumentów. Owocem takiej współpracy może być wartość dodana wynikająca z przygotowania dopasowanej oferty. Współpraca z klientem może dotyczyć jednego lub więcej poziomów przygotowania oferty, tj. rdzenia, oferty rzeczywistej lub poszerzonej. W prezentowanych przykładach oferta dopasowana przyjmuje zazwyczaj charakter usługi zaspokajającej potrzebę klienta lepiej, niż by to miało miejsce w przypadku oferowania wyłącznie produktu bądź wyłącznie usług towarzyszących produktom. Przytoczone przykłady wskazują, że zastosowanie tej koncepcji w praktyce jest często podstawą sukcesu rynkowego poszczególnych przedsiębiorstw.(abstrakt oryginalny)
Główny nurt rozważań zawartych w artykule stanowi ocena poziomu lojalności klientów względem świadczonych usług przez dwie firmy: bank oraz spółkę specjalizującą się w technologiach internetowych. W przeprowadzonych badaniach starano się wykazać czynniki wzmacniające przywiązanie klientów do firmy oraz bariery utrudniające podjęcie decyzji o rezygnacji klientów z ich usług. (fragment tekstu)
Zarządzanie Relacjami z Klientem, bo tak powszechnie tłumaczy się skrót CRM (Customer Relationship Management), jest pojęciem bardzo popularnym w ostatnim czasie zarówno w literaturze, jak i praktyce biznesowej. Ale czy właściwe tłumaczenie idzie w parze z poprawnym rozumieniem oraz odpowiednim stosowaniem tego instrumentu? Czy w wyniku fascynacji, a może mody na nowe narzędzia mające pomóc w zarządzaniu, nie popełnia się wielu błędów i kosztownych pomyłek? Jak wdrażać system CRM, by był pomocny w kompleksowym controllingu przedsiębiorstwa? Analiza doświadczeń firm polskich oraz światowych, a także dorobku literatury wskazuje na wiele rozbieżności w opiniach co do potrzeby, konieczności czy możliwości stosowania CRM. (fragment tekstu)
Badanie wartości relacji z klientem jako kierunek optymalizacji działań rynkowych jest postępowaniem nieuchronnym dla przedsiębiorstw na rynku europejskim. Inicjatywa ta ma już w świecie mocne postawy metodologiczne (stosowane wskaźniki) i technologiczne (oprogramowanie CRM) i jest uznawana za drogę rozwoju i osiągnięcia przewagi konkurencyjnej. Dla zapewnienia sukcesu tej inicjatywy ważne jest, aby objęła swym zasięgiem cale przedsiębiorstwo, wymaga bowiem współuczestnictwa każdej jednostki funkcjonalnej w firmie. Ciągle jednak zbyt często zdarza się, że firmy stawiają oprogramowanie ponad ludźmi i ponad procesami biznesowymi, powodując w ten sposób wiele nieudanych wdrożeń CRM. (fragment tekstu)
18
Content available remote Komunikacja interpersonalna w procesie obsługi klienta
80%
W pracy przedstawiono aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz ich wpływ na kształtowanie relacji z klientem. Wykazano, że klienci zwracają uwagę na oba typy komunikacji. Dużą rolę w nawiązywaniu dobrych interakcji odgrywa kontakt wzrokowy, mimika oraz gestykulacja. Istnieją w komunikacji bariery, które utrudniają odbiór komunikatów. Zalicza się do nich wiele różnych elementów. Brak zainteresowania klientem jest jedną z najczęściej wskazywanych. Kształtowanie dobrych relacji z klientem należy rozpocząć od ich kształtowania z klientem wewnętrznym, czyli stworzenia rzetelnego, rzeczywistego zespołu zadowolonych pracowników, którzy cechy te przekażą klientowi zewnętrznemu i tym samym pozyskają go dla firmy. (abstrakt autora)
Influeners are becoming an increasingly popular communication tool thanks to which a company can gain a lot. Influencer, by being authentic, builds strong relationships with the group of its recipients. Companies that invite such people to their campaigns may influence the increase of sales volume, increase of brand recognition, and the involvement of consumers in the company's activities. However, choosing an influencer is not a simple task. The article presents the definition of the influencer concept, activities to be performed by selecting an influencer and examples on the Polish market of the use of influencers in company activities. The aim of the article is to show that influencers can be an effective tool of communication between a company and a group of consumers, and influence the building of relationships.(author's abstract)
20
Content available remote Customer Relationship Management and Customer Driving Companies
80%
Obecnie, w czasach szalejącej konkurencji, nie ma innej drogi do sukcesu jak budowa organizacji przyjaznej konsumentom mającej na celu opiekę nad konsumentem, zarówno wewnętrznym jak i zewnętrznym. Tylko zadowoleni klienci wewnętrzni mogą stać się gwarancją zadowolenia i lojalności klientów zewnętrznych.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 37 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.