Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rynek sprzętu fotograficznego
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Sprzedaż aparatów fotograficznych wzrosła w stosunku do lat ubiegłych o 15-30 procent jednak rynek tego sprzętu jest nadal płytki. Przeciętny Polak kupuje rocznie tylko 0,3 rolki filmu, a pomimo niskich cen najprostszych aparatów tylko 44 procent gospodarstw domowych dysponuje jakimkolwiek sprzętem fotograficznym. Perspektywy są jednak zachęcające; aparat fotograficzny staje się dobrem coraz częściej kupowanym, rosną też wymagania co do jakości zdjęć.
W całym rynku sprzętu i akcesoriów fotograficznych dwie grupy produktów charakteryzują się największą sprzedażą, ale i dużym zróżnicowaniem: segment aparatów fotograficznych oraz filmów. Od początku lat 90-tych sprzedaż akcesoriów fotograficznych szybko rosła, zaś aparaty fotograficzne są obecnie piątym pod względem popularności sprzętem domowym w Polsce.
Technologie cyfrowe nie ominęły także i branży fotograficznej. Do roku 2000 na rynku polskim sprzedaż aparatów cyfrowych była wszakże śladowa. Większym wzięciem cieszyły się aparaty fotograficzne analogowe, zwłaszcza te najprostsze. Jednakże od tego okresu datuje się systematyczny wzrost sprzedaży aparatów nowej generacji. Sprzyja temu postępująca komputeryzacja oraz popularyzacja innego sprzętu elektronicznego wśród zwykłych użytkowników, wzorem państw zachodnich.
W pracy wyjaśniono pewne paradoksalne relacje między utowarowieniem a uprzedmiotowieniem wyrobów i usług, w których oferowaniu konkurują ze sobą duże korporacje na przykładzie japońskiego rynku aparatów cyfrowych. W miarę lawinowo postępującego towarowienia pewnych nieskomplikowanych funkcji technologicznych następuje błyskawiczna homogenizacja specyfiki firm konkurencyjnych. Zjawisko to zostaje porównane do uprzedmiotowienia wyrobów i usług na tak zwanych dojrzałych rynkach. Rynek aparatów cyfrowych nie osiągnął jeszcze jednak fazy dojrzałej. Autor sugeruje przyszłość bużącą różnorodność preferencji użytkowników aparatów cyfrowych. Jest to interesująca i warta naukowego zbadania kwestia. (na podst. oryg. streszcz.)
Trendy na rynku profesjonalnych aparatów fotograficznych wydają się nieubłagane. Sprzedaż osobnych aparatów systematycznie spada z uwagi na coraz lepsze kamery dostępne w smartfonach. Te ostatnie w dodatku są wygodne w codziennym użytkowaniu, ponieważ od razu można przesłać fotkę do znajomych. Lub opublikować ją na Facebooku albo Instagramie. A telefon, w przeciwieństwie do aparatu zawsze jest pod ręką. Firma Nikon, aby przynajmniej zwolnić spadek sprzedaży i ustabilizować rynek aparatów fotograficznych, wychodząc jednocześnie poza niszę rynkową aparatów dla zawodowców, z powodzeniem wzięła udział w reklamowej kampanii promocyjnej, przy współudziale agencji Nairobia. (abstrakt autora)
Omówiono rozwój firmy Euro-Color, która zdobyła 22 procent rynku fotograficznego. Jej szef Andrzej Bogucki od lat zarabia na fascynacji nowymi technologiami. Dane rynkowe potwierdzają, że idzie we właściwym kierunku.
Zaspokajanie potrzeb konsumpcyjnych ludności odbywa się w drodze nabywania towarów oraz usług. Oba te akty spożycia różnią się między sobą, pomimo tego jednak występują między nimi rozmaite związki, m.in. substytucji i komplementarności. Sfera usług, wbrew potocznym opiniom jest bogata i zróżnicowana i obejmuje zarówno czynności zaspokajające potrzeby podstawowe, jak i potrzeby luksusowe. Wykształcony sektor usług reprezentowany jest na rynku przez przedsiębiorstwa świadczące usługi. W naszych warunkach spotyka się następujące ich typy: państwowe przedsiębiorstwa handlu wewnętrznego, które oprócz działalności handlowej świadczą również usługi; spółdzielnie usługowe; prywatne zakłady usługowe. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.