Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 95

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Wage incentives functions
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Pracownicy powinni otrzymywać sygnały o tym, jakich postaw, zachowań i efektów organizacja potrzebuje do osiągnięcia sukcesu na rynku. Jednocześnie firma powinna ich odpowiednio do takich zachowań motywować. W niniejszym artykule zaprezentowano studium przypadku, w którym mowa o ekonomicznym motywowaniu pracowników w banku.
Motywowanie płacowe jest skuteczne wówczas, gdy właściwie są wynagradzane wszystkie grupy pracowników. Dlatego też, gdy zajdzie taka potrzeba, należy poszukiwać odmiennych rozwiązań w zakresie wynagradzania pracowników o szczególnym znaczeniu dla firmy.
Artykuł charakteryzuje sytuację płacową w Polsce począwszy od pierwszych lat transformacji gospodarczej.
Czy w nowoczesnych firmach wyposażonych w zautomatyzowane linie produkcyjne i zaawansowane narzędzia informatyczne jesteśmy w stanie skutecznie motywować pracowników do jeszcze wydajniejszej pracy? Okazuje się, że tak. Potrzebny ejst w tym celu system premiowy wprowadzony przede wszystkim na stanowiskach majacych największe znaczenie w strukturze organizacyjnej przedsiębiorstwa. Jeśli zostanie właściwie skonstruowany, to przyniesie wiele korzyści zarówno pracownikom linowym , jak i menedżerom.
Celem artykułuy jest pokazanie, jakimi metodami wartościowania pracy posługiwano się w praktyce firm w procesie tworzenia motywacyjnych systemów wynagradzania. Przedstawione rozwiązania pochodzą z przedsiębiorstw (spółek) należących do różnych branż i gałęzi.
Artykuł analizuje problem wynagradzania, w jakim stosunku do innych pozostaje ten sposób motywowania w pracy. Do jakich postaw lub zachowań zamierza firma motywować za pomocą wynagrodzeń a także problem co jest ważniejsze dla firmy przy tworzeniu strategii wynagradzania: struktura wewnętrzna w przedsiębiorstwie czy rynek.
W artykule przedstawiono wpływ czynników zewnętrznych i wewnętrznych na kształtowanie systemu płac przedsiębiorstwa. Autorka przedstawiła także w jaki sposób można motywować pracownika za pomocą płac.
Przedstawiono sposób postępowania w wypracowywaniu metody wartościowania pracy na potrzeby przedsiębiorstwa budowlanego.
Pracodawcy stosują różne sposoby, aby zmotywować pracowników do jak najbardziej wydajnej pracy. Najpopularniejsze z nich to premie uzależnione np. od wyników finansowych spółki czy indywidualnych wyników danego pracownika. Ostatnio pracodawcy coraz częściej wynagradzają samą obecność pracowników w pracy, stosując tzw. premie frekwencyjne. (fragment tekstu)
Autorka podjęła próbę wskazania zasad kształtowania wynagrodzeń kadry kierowniczej najwyższego szczebla, tj. zarządów spółek, jak również kadry kierowniczej średniego szczebla, tj. kierowników działów, wydziałów itp. Artykuł powstał na bazie własnych badań i doświadczeń wyniesionych z rozwiązywania problemów płacowych w praktyce gospodarczej i prezentuje konkretne rozwiązania, które zostały przygotowane na potrzeby różnych podmiotów gospodarczych.
W artykule podjęto próbę odpowiedzi na pytanie: jaki powinien być system motywacyjny, aby spełniał swoją funkcję motywującą do działania zgodnego z kierunkiem wytyczonym przez przedsiębiorstwo? Omówiono obecny stan systemu wynagrodzeń w Oddziale Zakładów Górniczych "Rudna", zaproponowano system motywacyjny oparty na wiązaniu ruchomej części wynagrodzenia z wynikami jednostki organizacyjnej oraz przedstawiono przykład funkcjonowania proponowanego systemu motywacyjnego.
Celem artykułu jest próba empirycznej weryfikacji tezy zakładającej, że stopień opłacenia wzrostu wydajności pracy w przedsiębiorstwach prywatnych jest korzystniejszy niż w przedsiębiorstwach publicznych, tzn. wzrost płac w podmiotach prywatnych znajduje pokrycie w szybszym wzroście wydajności pracy. Próba weryfikacji tezy została podjęta na przykładzie przedsiębiorstw dużych należących do sekcji "działalność produkcyjna".(abstrakt oryginalny)
Zwrócono uwagę na opracowanie sposobu konstrukcji systemu wynagrodzeń premiowych, przedstawiającego zakres i metodę partycypacji pracowników w zyskach przedsiębiorstwa, a także wpływającego na jego efektywność.
Artykuł odpowiada na pytanie czym jest motywcja i jaką pełni rolę w przedsiębiorstwie. Omawia własne systemy motywacyjne dwóch firm: Amway Polska i Unilever.
Kadra menedżerska pełniąca w organizacji funkcję zarządzającą, organizującą pracę, wspierającą i motywującą podległych jej pracowników jest jedną z najistotniejszych elementów w łańcuchu sukcesu organizacji. Z uwagi na ten fakt podkreślono ważność właściwego ukształtowanie systemu wynagradzania kadry menedżerskiej. Przedstawiono wnioski z przeprowadzonego przez autorki badania, którego celem było zidentyfikowanie modelu wynagradzania kadry menedżerskiej dominującego w polskich przedsiębiorstwach i jego ocena jako narzędzia kreującego pożądane z puntu widzenia interesów firmy postawy i zachowania managementu.
Artykuł jest kontynuacją prezentacji wyników badań ankietowych dotyczących oceny systemów wynagrodzeń kadry menedżerskiej. Skupiono się na zagadnieniu, jak oceniane są wprowadzone rozwiązania przez samych zainteresowanych i jakie generują postawy i zachowania.
W artykule scharakteryzowano czynniki materialne i niematerialne wykorzystywane w procesie motywowania pracowników. Zawarto ocenę wybranych czynników motywacyjnych przez pracowników restrukturyzowanych przedsiębiorstw. Zaprezentowane wyniki badań wskazują, że w polskich dużych restrukturyzowanych przedsiębiorstwach zachęty pieniężne, jak wzrost wynagrodzenia, premia czy nagroda finansowa mają wciąż najwyższą wartość. Jednakże bodźce pozamaterialne, jak rozwój kwalifikacji czy awans nabierają coraz większego znaczenia.
Kształtowanie systemów wynagrodzeń wywiera coraz większy wpływ na efektywność funkcjonowania przedsiębiorstwa i jego konkurencyjność. Celem artykułu jest wskazanie, w jaki sposób należy wynagradzać pracowników, aby z jednej strony efekty ich pracy umożliwiały przedsiębiorstwu osiąganie szeroko rozumianego sukcesu, a z drugiej natomiast, by pracownicy akceptowali przyjęte w tym zakresie rozwiązania.
Szybkie zmiany zachodzące w otoczeniu w decydujący sposób wpływają na kształt systemów wynagradzania w sektorach, przedsiębiorstwach, oraz w odniesieniu do poszczególnych grup pracowników. W artykule omówiono problem płac pracowników we współczesnych przedsiębiorstwach. Porównano dwa modele: płac stałych i płac zmiennych. Przedstawiono kwestię wynagrodzenia długoterminowego i krótkoterminowego, oraz formalizację i uznaniowość wynagrodzeń.
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.