Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 1342

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 68 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  e-commerce
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 68 next fast forward last
Rokrocznie wzrasta liczba zastosowań handlu elektronicznego w biznesie. Coraz więcej firm stara się wkroczyć na rynek rządzący się regułami biznesu elektronicznego w celu utrzymania przewagi konkurencyjnej. Handel elektroniczny wpływa na proces podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie, obniża jego koszty operacyjne oraz zwiększa poziom satysfakcji klientów. Z drugiej strony wymaga on od organizacji zmiany dotychczasowych modeli, a także procesów biznesowych. Majed Al-Mashari, pracownik naukowy Wydziału Systemów Informacyjnych na Uniwersytecie im. Króla Sauda w Arabii Saudyjskiej, zbadał 8 wielkich organizacji biznesowych pod kątem doświadczenia w handlu elektronicznym
Przerobiliśmy już absolutnie wszystko w ciągu ostatnich pięciu lat - od konkretnych usług (click & collect), przez zakupy subskrypcyjne, wieloletni rok mobile, a ostatnio omnichannel. W samej branży od czasów boomu na zakupy grupowe nie pojawiło się nic, co by nią w sposób znaczący wstrząsnęło i sprowokowało właścicieli biznesów do przepisywania raz jeszcze modeli biznesowych. Natomiast bez wątpienia da się dostrzec rosnącą siłę specjalizacji. Rynek ma dość sklepów o szerokiej ofercie i tworząc kolejny brand ze wszystkim, trudno jest postawić na unikalne wartości czy wypracować jakiś wyróżnik. Dlatego też wiele nowo powstających firm e-commerce stawia na zrozumiałą, prostą ofertę w bardzo konkretnych branżach. Definicyjnie jednak znowu nie dzieje się tutaj nic poza poszukiwaniem nieobsadzonych jeszcze nisz. I tak zapewne będzie w kolejnych latach. Wzrost naszego rynku wciąż jest dwucyfrowy, a to oznacza, że przy obecnej dynamice przez najbliższą dekadę wiele jeszcze ulegnie zmianie. (fragment tekstu)
3
Content available remote Funkcjonowanie e-handlu w Polsce
100%
Internet zmienia oblicze handlu w Polsce. E-handel staje się coraz popularniejszy. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów bez względu na płeć, wiek czy dochód. Decydują o tym konkurencyjne ceny, oszczędność czasu i wygoda zakupów. Jednak w sieci należy być bardzo ostrożnym. Nie każdy podmiot jest uczciwy i rzetelny.(abstrakt oryginalny)
W artykule poruszono temat dynamicznie rozwijającej się dziedziny, jaką jest e-commerce. Opisane zostały podstawowe uwarunkowania wpływające na rozwój tego obszaru oraz przedstawiono podstawowe wskaźniki potencjału handlu elektronicznego. W dalszej części skupiono się na zaprezentowaniu obecnego stanu rozwoju e-commerce w Polsce oraz w Danii na tle innych, wybranych krajów. W końcowej części dokonano krótkiej oceny odnośnie do sytuacji w zakresie wykorzystywania e-commerce w dwóch badanych krajach.(abstrakt autora)
E-commerce, czyli handel elektroniczny, pomimo że stanowi stosunkowo młodą gałąź gospodarki, sprawił, że coraz więcej procesów biznesowych przenoszonych jest do Internetu. O dynamicznym rozwoju e-commerce świadczy coroczny kilkudziesięcioprocentowy wzrost liczby jego użytkowników. Artykuł przedstawia zarys rynku e-commerce w Turcji. Zaprezentowano w nim istotę e-commerce, historię jego rozwoju w Turcji oraz aktualny stan e-commerce w tym kraju w porównaniu z innymi krajami. Zwrócono również uwagę na uwarunkowania tworzące dobre perspektywy jego wzrostu.(abstrakt oryginalny)
Podczas gdy handel tradycyjny skupia się na dość standardowej ofercie, e-handel dzięki swojej wirtualności daje możliwość dotarcia z niestandardową ofertą wszędzie, gdzie ludzie korzystają z Internetu. Sklep internetowy może być prowadzony z dowolnego miejsca i zapewnia działalność w skali całego kraju. Rozwój w sieci to szansa dla lokalnych sklepów, często zlokalizowanych na obszarach pozamiejskich. W sytuacji, gdy duże sieci handlowe eliminują niewielkie sklepy, Internet może stać się szansą dla sklepów hobbystycznych. Branża e-commerce to miejsce zarówno dla sportowych zapaleńców, którzy korzystając z doświadczenia doradzają w wyborze profesjonalnego sprzętu, jak i sprzedawców ręcznie robionej biżuterii czy specjalistycznego sprzętu medycznego.(fragment tekstu)
7
Content available remote E-business - a Look at Strategy
80%
The thesis of the paper is this chapter is that to play an active entrepreneurial role in e-commerce, professionals need to develop holistic understanding of e-business issues, 'business imagination' skills of 'creative win-win design' and negotiation skills. In the first part of the paper the author discusses the e-business situation pointing at great opportunities, and often not so great practices. The second part presents a proposed 'portal model' for understanding e-business as a way to overcome the compartmentalisation of management disciplines. The third part shows the importances of negotiation skills, which, for the purpose of this paper are understood primarily as an ability to design solutions that are beneficial for all parties involved and create timely strategic alliances. The practical importance of those skills is shown in several cases. Among others, how negotiation mastery (not technical genius) of its founder enabled creation of the arguably the most successful corporation of our times. Finally, implications from management training and business education are discussed. Results of unpublished research (conducted with 124 groups) that show the limitations of verbal, cognitive education are presented. Consequently a holistic approach, which would include both classical "cognitive" and "emotional" intelligence as well as further research into the matter, is recommended. (abstract from the homepage of the journal)
Na całym świecie coraz więcej ludzi korzysta z Internetu i wykorzystuje oferowane przez niego możliwości. Jedną z nich jest dokonywanie zakupów w szybki i łatwy sposób bez konieczności wychodzenia z domu. Oszczędność czasu z tym związana przyczynia się do wzrostu popularności aplikacji mobilnych, zwłaszcza tych, które są kierowane do klientów poszczególnych sklepów. Te rozwiązania w miarę postępu technologii zyskują na jakości proponowanych możliwości oraz stają się coraz bardziej rozbudowane pod względem oferowanych funkcji. Sprawia to, że są one coraz popularniejszym narzędziem do dokonywania e-zakupów. Zachodzące procesy mogą w przyszłości skutkować dalszym rozwojem handlu elektronicznego w Polsce i za granicą, a także zmianami w jego strukturze oraz formach, w jakich występuje. Istotne zmiany na rynkach powinny znaleźć odzwierciedlenie w badaniach rynkowych i literaturze ekonomicznej. Dlatego też niniejszy rozdział powstał w odpowiedzi na istniejącą lukę badawczą i jego obszarem badawczym jest analiza stanu obecnego i przyszłości aplikacji zakupowych (ang. shopping apps) na tle dynamicznego rozwoju branży e-commerce w Polsce i na świecie. Na potrzeby rozważań podejmowanych w niniejszym rozdziale do analizy wybrano aplikacje zakupowe takich sklepów, jak Lidl, Carrefour i POLOmarket (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono zarys nowoczesnych narzędzi służących do prawidłowego targetowania potrzeb klientów. Ukazano zalety oraz zagrożenia związane z ich wykorzystaniem. Przedstawione rozwiązania mają na celu ukazanie procesu ustalania odpowiedniej oferty jednocześnie wskazując możliwości interakcji z klientem według nowych trendów panujących na globalnych rynkach.(abstrakt oryginalny)
Istotne jest tworzenie klimatu zaufania konsumentów do e-zakupów. W procesie tym uczestniczą różne organizacje międzynarodowe, np. OECD. Organizacja ta wskazuje na potrzebę określenia ram prawnych dla współpracy pomiędzy krajami na rzecz wyeliminowania nieuczciwych praktyk handlowych wobec konsumentów w odniesieniu do transakcji internetowych, czyli na potrzebę budowania zaufania konsumentów poprzez: • tworzenie mocnych podstaw dla wzrostu zaufania konsumenckiego, • promowanie i zwiększenie dostępu konsumentów do systemów informacyjnych, • zapewnienie stabilnych regulacji w zakresie prawa ochrony konsumentów, • wypracowywanie elastycznych i pragmatycznych wytycznych w celu zwiększenia efektów wdrażania prawa ochrony konsumentów. Do tej akcji włączyły się także instytucje i organizacje ochrony i edukacji konsumentów w Polsce, przede wszystkim Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. (fragment tekstu)
Głównym celem artykułu jest ujawnienie realnego wpływu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni na transakcje przeprowadzane za pośrednictwem platformy allegro.pl, co w konsekwencji umożliwi zobrazowanie ogólnej sytuacji na rynku e-commerce oraz wpływu ustawy na ten rynek. Artykuł ukazuje również tendencję rozwojową oraz obrazuje znaczenie niedziel w handlu internetowym. Zastosowana w badaniu metoda statystyczna polegająca na porównywaniu wartości sprzedaży z niedziel niehandlowych oraz handlowych umożliwiła wykrycie niewielkiego, ale statystycznie istotnego wpływu ww. ustawy na sprzedaż internetową w znacznej jej części. (abstrakt oryginalny)
W czasie, kiedy obserwowany jest gwałtowny rozwój elektronicznego handlu (e-handel, e-commerce), a wolumen tradycyjnych usług pocztowych (przesyłek listowych, paczek pocztowych) wykazuje niewielkie tendencje wzrostowe, istotnego znaczenia - zarówno dla operatorów pocztowych, jak i ich klientów - nabierają usługi o wartości dodanej. Taką sytuację odzwierciedlają zapisy w preambule dyrektywy 2008/6/WE2(fragment tekstu)
Klienci na rynku handlu elektronicznego bardzo często wykazują cechy homogeniczne, przykładowo wskazywanie niższych cen oraz wygody dokonywania zakupów w sieci jako najistotniejsze zalety e-commerce. Jednak w tak turbulentnym i konkurencyjnym otoczeniu coraz częściej menedżerowie internetowych platform handlowych powinni skupiać się na działaniach wyróżniających ich ofertę. Jedną z możliwości jest precyzyjne poznanie zachowań, zwyczajów i preferencji grupy docelowej. Dobór odpowiednich narzędzi komunikacji spersonalizowanych pod kątem cech demograficznych odbiorców oraz branży może okazać się znacznie skuteczniejszym działaniem niż tradycyjne formy marketingowe. Celem publikacji jest wskazanie różnic postrzegania i zachowań w sektorze e-commerce wśród klientów w zależności od podstawowych ich cech demograficznych. W analizie wykorzystano dostarczone przez firmę Opiniac dane z badania przeprowadzonego metodą ankiety internetowej z wykorzystaniem kwestionariusza ankiety.(abstrakt autora)
14
Content available remote Transgraniczny handel elektroniczny jako wyzwanie dla e-detalistów
80%
Celem artykułu jest przedstawienie charakterystyki, korzyści i ograniczeń transgranicznego handlu elektronicznego. Do jego realizacji wykorzystano dostępne źródła literaturowe. (fragment tekstu)
Handel internetowy w Polsce rozwija się dynamicznie od ponad dziesięciu lat. Za podstawowe indykatory rozwoju rynku detalicznego handlu internetowego można uznać na przykład liczbę konsumentów dokonujących zakupów w Internecie, liczbę funkcjonujących sklepów internetowych, wartość rynku e-commerce czy udział sprzedaży internetowej w sprzedaży ogółem. W artykule zwrócono uwagę na fakt, że mimo licznych publikacji poświęconych pomiarowi rozwoju handlu internetowego, nie dokonano klasyfikacji i usystematyzowania determinant tegoż rozwoju. Nie są także spopularyzowane opracowania, w których zaprezentowano by wnioski z przeprowadzonych w tym zakresie badań empirycznych. Dlatego też autorka podejmuje próbę wskazania ekonomicznych uwarunkowań rozwoju i zweryfikowania ich w analizie statystycznej. Analiza, z uwagi na dostępność danych, obejmuje lata 2004-2013. W jej efekcie określono determinanty ekonomiczne, które w najistotniejszy sposób zaważyły na rozwoju rynku detalicznego handlu internetowego w Polsce w analizowanym dziesięcioleciu.(abstrakt oryginalny)
Coraz więcej firm prowadzi biznes za pośrednictwem internetu. Dlatego do najbardziej poszukiwanych należą kandydaci na stanowiska związane z e-commerce. Jacy ludzie są do tej pracy odpowiedni i jak nimi zarządzać, aby ich satysfakcja z wykonywanych zadań przekładała się na zadowolenie klienta i sukces firmy? (fragment tekstu)
W opracowaniu przedstawiono znaczenie podpisu elektronicznego - kluczowego elementu biznesu elektronicznego dla międzynarodowego handlu oraz procesu globalizacji. Zbadano związek pomiędzy polską ustawą o podpisie elektronicznym a wybranymi zagadnieniami handlu zagranicznego (marketing, organizacja i technika, bankowość, logistyka i zagadnienia podatkowe).
18
Content available remote Conception of Integrator in Cross-Border e-Commerce
80%
Wstęp: Handel elektroniczny jest jedną z najbardziej dynamicznych i istotnych dziedzin gospodarki. Najnowszym trendem tego rynku jest handel transgraniczny. Polega on na sprzedaży produktów klientom, którzy zlokalizowani są w innym państwie. Wiążę się to jednak z kilkoma problemami, takimi jak: wysoki koszt i długi czas dostawy, bariery językowe, różne uwarunkowania prawne i podatkowe itp. Metody: Badania przeprowadzono na podstawie doświadczeń autorów w zakresie handlu elektronicznego. Do analizy zagadnienia handlu transgranicznego posłużyły głównie raporty Komisji Europejskiej. Celem artykułu jest propozycja koncepcji integratora e-handlu transgranicznego, który umożliwi m.in. rozwiązanie problemów logistycznych. Wyniki: W artykule przedstawiono autorską koncepcję integratora w elektronicznym handlu transgranicznym. Jego podstawowym zadaniem jest integracja całego łańcucha dostaw. Dzięki efektowi skali, uzyskanej w wyniku konsolidacji przesyłek wielu e-sklepów, integrator jest w stanie uzyskać niższe koszty dostawy w transporcie międzynarodowym, przeprowadzać bardziej efektywnie zwroty towarów czy lepiej obsługiwać klientów z różnych krajów. Wnioski: Zaproponowana w artykule koncepcja integratora w elektronicznym handlu może zwiększyć konkurencyjność mikro i małych e-przedsiębiorstw, w szczególności na arenie międzynarodowej. Ponadto zastosowanie tej koncepcji może przyczynić się do wzrostu atrakcyjności handlu transgranicznego, co w wyniku zwiększenia poziomu sprzedaży, przyczyniłoby się do zwiększenia całkowitego handlu elektronicznego. (abstrakt oryginalny)
Dokonano analizy handlu elektronicznego (e-commercée ze szczególnym zwróceniem uwagi na sytuację w Polsce. Jako główne problemy badawcze Autorka przyjęła próbę identyfikacji stanu e-commerce w Polsce, postaw internautów wobec tej nowej formy sprzedaży oraz określenie ogólnej struktury polskich użytkowników on-line. Zaprezentowane w artykule wyniki badań pozwoliły również na przedstawienie wad oraz zalet handlu elektronicznego w kontekście przedsiębiorców i klientów indywidualnych.
Racjonalne wykorzystanie charakterystycznych dla e-connnerce nowych możliwości uzyskania istotnych informacji na temat e-detalistów może poprawiać ilość krytycznych zasobów informacyjnych e-klientów. Fakt ten staje się coraz ważniejszy, ponieważ stosowanie e-connnerce jest coraz powszechniejsze właściwie w każdym zakątku świata. Wydaje się, że dzięki internetowi i zasobom informacyjnym dostępnym w tej sieci, klienci mają możliwość pogłębienia wiedzy na temat e-sprzedawców i ich oferty. To w konsekwencji prowadzi do bardziej racjonalnych decyzji zakupowych dokonywanych przez klientów internetowych.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 68 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.