PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1994 | nr 671 Problemy polityki regionalnej Polski w warunkach transformacji ustrojowo-systemowych | 96--104
Tytuł artykułu

Rozwój regionu Wielkopolski w procesie transformacji systemowych w Polsce

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zawarta w artykule charakterystyka dotyczy pięciu województw: poznańskiego, leszczyńskiego, pilskiego. kaliskiego i konińskiego, tradycyjnie zaliczanych do regionu Wielkopolski. Autorka stwierdza, że w procesie przeobrażeń gospodarczych i społeczno-gospodarczych region Wielkopolski przedstawia się korzystnie. Charakterystycznie zaznaczają się trzy zjawiska pozytywne: duży wzrost liczby przedsiębiorstw sektora prywatnego, wzrost kontaktów z zagranicą, szeroki rozwój instytucji w zakresie tzw. "otoczenia biznesu". Te pozytywne zjawiska autorka ocenia pod względem jakościowym i strukturalnym, a także przestrzennym.
Twórcy
Bibliografia
  • Czyż T.: Procesy prywatyzacji w miastach woj. poznańskiego. "Ruch Prawniczy, Ekonomiczny i Socjologiczny" 1993 nr 3.
  • R. Chmielewski (z zespołem): Główne problemy transformacji gospodarki i jej skutki społeczne w makroregionie środkowo-zachodnim. Poznań: CUP 1992.
  • Wojtasiewicz L.: Region Wielkopolski biegunem wzrostu w procesie przekształceń gospodarki kraju. Opracowanie dla Europejskiego Instytutu Rozwoju Regionalnego i Lokalnego Uniwersytetu Warszawskiego. Poznań 1993 (maszynopis).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000003793

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.