PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2000 | nr 1 | 21--33
Tytuł artykułu

Polityka restrukturyzacji przemysłu w Niemczech - liberalizm i pragmatyzm

Warianty tytułu
Policy of Industry Restructuring in Germany - Liberalism and Pragmatism
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Podstawową zasadą niemieckiej polityki restrukturyzacji przemysłu jest liberalizm ekonomiczny. Procesy dostosowań strukturalnych wymuszane przez mechanizm rynkowy są domeną przedsiębiorstw. Nie wyklucza to jednak aktywnej roli instytucji państwowych polegającej na wspieraniu oddolnych procesów restrukturyzacyjnych i podejmowaniu przez państwo dużych programów restrukturyzacyjnych w tzw. problemowych gałęziach przemysłu (górnictwo, hutnictwo itp.). Artykuł zawiera analizę pozytywnych i negatywnych doświadczeń gospodarki niemieckiej w dziedzinie polityki restrukturyzacji przemysłu w ewolucji od okresu powojennego po dzień dzisiejszy.
EN
The basic principle of German's restructuring policy is economic liberalism. The article contains analyse of positive and negative experiences of German's economy in the field of industry restructuring in evolution from postwar period to today. (M.P.)
Rocznik
Numer
Strony
21--33
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000007068

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.