PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | z. 38 | 135--140
Tytuł artykułu

Outsourcing jako technika walki konkurencyjnej w polskim sektorze bankowym

Warianty tytułu
The Outsourcing as a Techniques of Competition in Polish Banking Sector
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autor zwraca uwagę na rosnącą rolę konkurencji wewnętrznej w kształtowaniu i rozwoju polskiego sektora bankowego. Konkurencja ta ujawniała się w ramach Krajowej Grupy Banków Spółdzielczych. Zadaniem tych banków było obsługiwanie zarówno przez bank krajowy jak i spółdzielczy tych samych klientów. Intensywne próby wprowadzenia presji rynku do środka przedsiębiorstw bankowych można zauważyć na przykładzie PKO BP i Banku Pekao S.A. Zrezygnowano w obu przypadkach z utworzenia holdingu bankowego lub konglomeratu finansowego. Konkurencja w sektorze bankowym jest wynikiem zazębiania się rynku regulacji, rynku podaży i rynku popytu na usługi bankowe.
EN
The author paid attention to rising role of internal competition in Polish banking sector development. This competition showed within the confines of the National Group of Cooperative Banks. The task of these banks was serve to the same clients by national and sooperative bank. Competition in banking sector is result of interconnecting of regulation market, demand and supply market. (MP)
Rocznik
Numer
Strony
135--140
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000007525

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.