PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1996 | nr 32 | 5--14
Tytuł artykułu

Funkcje podstawowe rozwoju społeczno-gospodarczego regionu

Warianty tytułu
Basic Functions of Social and Economic Development of the Region
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Artykuł poświęcony jest teoretycznym problemom funkcji regionów. Obok funkcji egzogenicznych i wyspecjalizowanych autor wyróżnia tzw. funkcje podstawowe. Pod pojęciem tym przyjmuje tę formę, wzglednie te formy, działalności gospodarczej, która odgrywa ważną rolę w gospodarce regionu i ma decydujący wpływ na rozwój, na tym obszarze innych dziedzin działalności gospodarczej i społecznej. O ile funkcje sformułowane na podstawie teorii bazy ekonomicznej (egzogeniczne, wyspecjalizowane) odnoszą się do relacji jednostka a otoczenie, o tyle funkcje podstawowe odnoszą się do relacji wewnątrzregionalnych. Zbiór funkcji egzogenicznych czy wyspecjalizowanych mieści się w zbiorze funkcji podstawowych. Nie każda jednak funkcja podstawowa jest również funkcją egzogeniczną czy też wyspecjalizowaną.
EN
The article devoted to theoretical problems of function of the region. Basic functions of the region play an important role in regional economy and development in this area. The basic functions related to interregional relations. (M.P.)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000008209

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.