PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2001 | nr 894 Zarządzanie finansami firm : teoria i praktyka | 99--105
Tytuł artykułu

Możliwość pozyskania funduszy przez polskie podmioty gospodarcze w ramach pomocy UE dla Polski w latach 2000-2006

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule przedstawiono możliwości pozyskiwania funduszy przez Polskę w ramach pomocy Unii Europejskiej. Autorzy opisali trzy fundusze, które pomagają krajom przygotowującym się do wstąpienia do Unii Europejskiej. Pierwszym z nich jest PHARE, który pomaga w transformacji z ekonomicznego i politycznego systemu centralnego w zdecentralizowaną gospodarkę rynkową oraz demokratyczne społeczeństwo. Drugim ISPA, który pomaga w dziedzinie ochrony środowiska i transportu. Trzecim SAPARD, który ma przyczynić się do lepszego przygotowania dla działań w rolnictwie i rozwoju obszarów wiejskich.
EN
The publication discusses the possibilities of obtaining funds by Poland within the EU assistance programme. The authors describe three funds that are of assistance to countries preparing to join the European Union. The first of the funds is PHARE that helps in the transformation from economic and political central system into decentralized market economy and democratic society. The second one is IPSA - a fund providing aid in the field of natural environment protection and transportation. The third is SAPARD which is to contribute to better preparation for activities concerning agriculture and rural areas development. (MN)
Twórcy
Bibliografia
  • Bernaś B.: Finanse międzynarodowe. Wrocław: WSZiF we Wrocławiu 1999.
  • Sapard. Program operacyjny dla Polski z dnia 27 marca 2000 roku. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
  • Wiadomości znajdujące się na oficjalnych stronach internetowych Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej (www.ukie.gov.pl.) oraz Centrum Informacji Europejskiej (www.cie.gov.pl.).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000010071

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.