PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | nr 1 | 31--43
Tytuł artykułu

Rola samorządu lokalnego w rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości na terenach przygranicznych (na przykładzie pogranicza polsko-rosyjskiego)

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Samorząd lokalny może mieć pozytywny lub negatywny wpływ na rozwój małej i średniej przedsiębiorczości w gminie. Artykuł przedstawia właściwe, jak i niewłaściwe kierunki działań władz samorządowych w omawianym zakresie. Trudna sytuacja ekonomiczna samorządów sprawia, że nie stać je na prowadzenia aktywnej polityki rozwoju przedsiębiorczości. Stoi jednak przed nimi wiele innych zadań, które nie wymagają dużych nakładów finansowych i jednocześnie pozytywnie wpywają na rozwój przedsiębiorczości (np. sprawna obsługa administracyjna podmiotów gospodarczych, udzielanie informacji o warunkach prowadzenia działalności gospodarczej, wspieranie podmiotów znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej poprzez stworzenie korzystnych warunków spłaty podatków lokalnych itp.). Specyfika terenów przygranicznych polega na tym, że przedsiębiorcy mogą skorzystać z renty położenia i znaleźć rynek zbytu za sąsiednią granicą. Dzięki współpracy transgranicznej mogą również zostać nawiązane kontakty handlowe między firmami. W artykule zostanie omówiona rola władz samorządowych w rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości na pograniczu polsko-rosyjskim.
Rocznik
Numer
Strony
31--43
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000114244

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.