PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2002 | nr 4 | 4--17
Tytuł artykułu

Operacje otwartego rynku jako element systemu operacyjnego EBC i banków centralnych w krajach kandydujących do Unii Europejskiej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Głównym elementem instrumentarium EBC są operacje otwartego rynku. W artykule przedstawiono funkcjonowanie operacji otwartego rynku w Eurosystemie oraz w wybranych krajach kandydujących (Czechy, Węgry i Polska), zwracjŃc uwagŠ na podstawowe obszary wymaganej harmonizacji. Okres przedakcesyjny, jak równiež czonkostwo w Unii Europejskiej nie nakładają na banki centralne obowiązku penej harmonizacji instrumentów. Jednak działania dostosowawcze w zakresie procedur i technicznych parametrów dla poszczególnych instrumentów muszą być odpowiednio wcześniej finalizowane, tak aby w momencie wejścia do obszaru euro narodowe banki centralne i krajowe banki komercyjne mogły sprawnie włączyć się w nurt wspólnej polityki pieniężnej Eurosystemu.
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
4--17
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000114505

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.