PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2004 | nr 4 | 14--16
Tytuł artykułu

Zatrudnienie osób niepełnosprawnych na otwartym i chronionym rynku pracy: uwarunkowania i skutki : Głos w dyskusji

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W związku z akcesją Polski do Unii Europejskiej, od 2004 r. w Polsce zniesiono przysługujące wcześniej zakładom pracy chronionej ulgi w podatku dochodowym, w podatku od towarów i usług, w podatku akcyzowym i od ceł, zastępując je większym dofinansowaniem wynagrodzeń osób niepełnosprawnych, dofinansowaniem zaciągniętych kredytów bankowych, zwrotem kosztów szkoleń, refundacją kosztów zatrudnienia określonych grup niepełnosprawnych, itp. Wprowadzone instrumenty łagodzić mają skutki przejścia zakładów pracy chronionej do nowych uwarunkowań unijnych.
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
14--16
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Kołaczek B., J. Kowalski (Warszawa 1999) Rynek pracy osób niepełnosprawnych. Sytuacje klęsk żywiołowych. Raport IPiSS
  • Majewski T., Systemy zatrudnienia osób niepełnosprawnych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Biblioteka Miesięcznika "Zakłady Pracy Chronionej", Krajowa Izba Gospodarczo-Rehabilitacyjna, Warszawa 2002, z. 18.
  • Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z 31 grudnia 2003 r. w sprawie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.
  • Ustawa z 20 grudnia 2002 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz o zmianie niektórych innych ustawW kierunku nowych rozwiązań systemowych? Nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oaz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, "Niepełnosprawność i Rehabilitacja" 2003, nr 2.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000120445

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.