PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2004 | Finanse w dobie integracji europejskiej | 325--335
Tytuł artykułu

Zwiększanie się znaczenia wiarygodności kredytowejkupca

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wiarygodnością kredytową kupca, czyli przedsiębiorcy, nazywa się zdolność do terminowej spłaty zobowiązań z tytułu kredytu kupieckiego przez nabywcę wobec sprzedawcy. Wiarygodnego kupca określa zbiór cech charakteryzujących zdolność do terminowej spłaty kredytu kupieckiego, takich jak: posiadanie płynności finansowej bieżącej i szybkiej, zgodnej z obowiązującymi normatywami, rentowności przejawiającej się w postaci wzrastających przychodów ze sprzedaży i zysku netto (bilansowego), wymaganych zabezpieczeń finansowych i prawnych, zdolności do ponoszenia odpowiedzialności za zobowiązania z tytułu kredytu kupieckiego. Ocena wiarygodności kontrahenta może być dokonana według wielokryterialnego systemu, który obejmuje: metody oceny (proste i rozwinięte, ilościowe i jakościowe), zabezpieczenia finansowe i prawne kontrahenta oraz odpowiedzialność kontrahenta za zobowiązania z tytułu kredytu kupieckiego. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
Bibliografia
  • Krzemińska D.: Finansowe znaczenie odpowiedzialności dla przedsiębiorstwa udzielającego i wykorzystującego kredyt kupiecki. W: Finanse, banki i ubezpieczenia w Polsce u progu XXI wieku. Finanse przedsiębiorstwa. T. V. AE, Poznań 2000.
  • Jakubczyc J.: Zarządzanie finansami. Odpowiedzialność finansowa. Uniwersytet Wrocławski, Wrocław 1999.
  • Krzemińska D.: Finanse przedsiębiorstwa. Wydawnictwo Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Poznań 2000.
  • Krzemińska D.: Ocena zabezpieczeń kredytu kupieckiego. W: Finanse, bankowość i ubezpieczenia wobec wyzwań współczesności. Red. K. Znaniecka. AE, Katowice 2002.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171330629

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.